Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii

 

Topic: Refacere covor asfaltic

1070 posts, 282986 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 77
 
 

📖 Pagination options
Re: Refacere covor asfaltic. telvanni

Se lucreaza pe Calea Dorobantilor in zona Perla spre P-ta Dorobanti. Chiar...care e denumirea corecta? Dorobanti sau Dorobantilor?

 


Re: Refacere covor asfaltic. adn2377

Cred ca ambele sunt la fel de ok...

 


Re: Refacere covor asfaltic. Gabi23

Denumirea corecta a strazii e Calea Dorobantilor. Denumirea generica a zonei (cartier) e Dorobanti din ce stiu eu.

 


Re: Refacere covor asfaltic. adn2377

La mine pe strada, de exemplu, exista placute pe care scrie "Str. Ceahlau" si alte placute pe care scrie "Str. Ceahlaul"...  :)

 


Re: Refacere covor asfaltic. telvanni

Nu mai zic de saraca Doamna Ghica, pe care am vazut-o si Ghika.

 


Re: Refacere covor asfaltic. MetrouFan

Continua lucrarile pe Nicolae Grigorescu mai ales in fata cimintirului.
De asemenea la Piata Unirii s-a decopertat la intersectia cu Splaiul Independentei, in fata la Hanul lui Manuc si inspre magazinul unirii.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Refacere covor asfaltic. Dr2005

Mai adăugăm pe listă intersecţia de la fosta ,,Tricodava", Prel. Ghencea, Bd. Iuliu Maniu (între Bd. Preciziei şi Valea Cascadelor), Str. Valea Cascadelor (să vedeţi ce coloană era.... de la autogară până la târg... + nu mergea semaforul la autogară).€

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Refacere covor asfaltic. Utilizator anonim

Piata Unirii se pare ca e atacata toata, acum au ajuns pana in zona capatului de tramvai.
Mai adaugam si Strada Apusului unde se lucreaza noaptea la reasfaltare. De asemenea pe Calea Vacaresti a fost refacut astaltul si vad ca in sfarsit se refac si trotuarele de pe partea cu lacul.

 


Re: Refacere covor asfaltic. telvanni

Breteaua de la p-ta Dorobantilor a fost refacuta in intregime.

 


Re: Refacere covor asfaltic. adn2377

Si pe Calea Dorobantilor asfaltau aseara puternic in zona televiziunii...

 


Re: Refacere covor asfaltic. telvanni

Au inceput si pe Barbu Vacarescu. Au decopertat de la intersectia cu Lacul Tei spre iesirea din Bucuresti (doar sensul spre iesire) Nu stiu exact unde s-au oprit cu decopertatul. Pe bd-ul Lacul Tei aproape au terminat. Zona cu linia de tramvai a fost refacut (linia e in stare jalnica) si se lucreaza acum la marcaje. Am observat ca sunt d'alea groase care se lipesc (nu vopsea).

 


Re: Refacere covor asfaltic. telvanni

Cand se vor termina refacerile astea de primavara ar fi bine sa le centralizam cumva. Indicat ar fi sa le creionam si pe o harta (google earth). Am vazut ca sunt colegi care au insotit posturile lor si de o mica harta...foarte frumos si util. La anul ne va fi foarte usor sa vedem ce si cum se reface.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Refacere covor asfaltic. Dr2005

Acum vreo săptămână au decopertat capătul lui 62 de la Liceul Industrial Auto (mă rog, Colegiul Tehnic Iuliu Maniu, că aşa cică-i zice acum)... azi e la fel ca acum o săptămână.€

 


Re: Refacere covor asfaltic. MetrouFan

De dimineata era decopertata o parte in fata tribunalului mare pe splaiul indepentei.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 77
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420712 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use