Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii

 

Topic: Refacere covor asfaltic

1070 posts, 282684 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 77
 
 

📖 Pagination options
Refacere covor asfaltic telvanni

Chiar daca nu reprezinta neaparat infrastructura unui mijloc de transport in comun m-am gandit sa fac un topic de unde ne putem informa (prin postarile fiecaruia) asupra asfaltarilor din Bucuresti. In felul acesta putem tine o evidenta cat de cat asupra refacerilor de covor asfaltic. Daca voi considerati ca e inutil topicul atunci o sa-l rog pe Marian sa-l stearga.

 


Re: Refacere covor asfaltic. telvanni

Voi incepe eu cu ce am vazut pana acum:

str. NICOLAE CARAMFIL intre soseaua Nordului si Soseaua Pipera
B-dul LACUL TEI intre Maica Domnului si str. Doamna Ghica (in executie acum). De mentionat ca infrastructura tramvaiului de pe Lacul Tei e sub orice critica. Ultima interventie a fost facuta acum 7 sau 8 ani si doar superficial, adica au fost scoase sinele si dalele prefabricate pe care stateau, s-a nivelat stratul de pietris de concasaj si s-au reasezat aceleasi prefabricate si cai de rulare. Incepand de la Lizeanu (acolo unde s-a terminat reabilitarea) linia de tramvai e foarte deteriorata.

 


Re: Refacere covor asfaltic. Gabi23

Si Calea Giulesti este in plin proces de reasfaltare partiala.

 


Re: Refacere covor asfaltic. DanCld

Si in Dr. Taberei - ramura sudica se frezeaza cate o banda si se acopera cu covor asfaltic nou.

 


Re: Refacere covor asfaltic. MetrouFan

Si pe Bd.-ul Pierre de Coubertin in fata Electroaparataj a inceput refacerea covorului asfaltic. De asemenea si o parte din Bd. Nicolae Grigorescu si Bd. Decebal a fost de curand reasfaltat. :)

 


Re: Refacere covor asfaltic. Nightwolf

Subscriu pe Nic. Grigorescu intre Brancusi si Basarabia acum 4 zile noaptea se lucra de zor pe toata latimea partii carosabile.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Refacere covor asfaltic. V2A

Si pe Vacaresti e in curs de refacere covorul asfaltic.

 


Re: Refacere covor asfaltic. cornel001

Morarilor intre Basarabiei si Pantelimon. Calitatea pare buna si pe portiunea intre vergului si basarabiei cum vii dinspre basarabiei am remarcat 2 capace de canal f bine aliniate cu asfaltul.

 


Re: Refacere covor asfaltic. Gabi23

Se repara si B-dul Constructorilor, pe portiuni destul de mari.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Refacere covor asfaltic. Dr2005

Azi s-a decopertat asfaltul în zona intersecţiei Dr. Taberei (Ramura de Sud) cu Str. Braşov şi Bd. 1 Mai.

 


Re: Refacere covor asfaltic. cornel001

Mda, am trecut din nou pe morarilor si pot sa confirm ca noul asfalt (pe un sens complet pe altul partial) face ca rularea sa fie mai silentioasa... ce bine ar fi daca ar face toate drumurile de calitate (inclusiv rezistenta).

 


Re: Refacere covor asfaltic. DanCld

Dr2005 wrote:
Azi s-a decopertat asfaltul în zona intersecţiei Dr. Taberei (Ramura de Sud) cu Str. Braşov şi Bd. 1 Mai.

Ce mi se pare interesant la reparatiile din aceste zile e ca de dimineata pana seara sunt gata, incluzand decopertare, reasfaltare, nivelare.  :idea:

 


Re: Refacere covor asfaltic. telvanni

Sau mai bine zis de seara pana dimineata, pe Lacul Tei au lucrat noaptea...m-am culcat in gropi si m-am trezit pe un covor moale, negru si nou de....asfalt. Toata operatiunea o foarte rapida, au masina aia de frezat, curata suprafata frezata, o amorseaza si apoi vin mastodontii aia de astern asfaltul, Urmeaza cilindrarea si gataaaaa, s-a rezolvat.

 


Re: Refacere covor asfaltic. florin

Este normal, bulevardele care au fost refăcute temeinic au nevoie, după o iarnă, doar de o refacere a stratului de uzură, acolo unde a fost afectat. Acesta este subţire şi lucrările se fac local, de obicei noaptea. Este o chestie normală, şi în ţările cu apă caldă au apărut gropi după iarna asta şi nu a fost o tragedie naţională.€

 


 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 77
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420536 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use