Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii

 

Topic: Prelungire Str. Brățării

121 posts, 69234 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8 9
 
 

📖 Pagination options
  • RSN
  • Posted:
  •  

Prelungire Str. Brățării RSN

Salutare,

Nu am vazut sa se fi postat pe vreun topic legat de lucrarea inceputa de 1-2 saptamani in partea de sud-est a Faurului.

Mai exact s-a inceput prelungirea strazii Bratarii spre est dincolo de strada Varasti (unde erau niste mormane de pamant). A fost dat pamantul la o parte si s-a pietruit. Lucrarea merge pana la intalnirea Drumului Gura Fagetului si coboara in jos pana la zona care era deja asfaltata si urca in sus pana in Ghetu Anghel.
Partea inspre Ghetu Anghel si spre Gura Fagetului a fost latita si deasemenea pietruita.
Totul intr-un interval foarte scurt (fata de felul in care avanseaza lucrurile in zona)

Am pus in screenshotul de pe harta cu galben zonele la care ma refeream.

(am si o filmare dar nu stiu cum sa o adaug)



road.jpg (911.05 KB; downloaded 13871 times)


Spre Ghetu Anghel
thumbnail2.jpg (65.91 KB; downloaded 13827 times)


Spre Bratarii
thumbnail3.jpg (91.41 KB; downloaded 13774 times)

 


Re: Prelungire Str. Bratarii TibiV

Interesant...

Recunosc ca sunt interesat din motive personale...  :oops:

 


  • RSN
  • Posted:
  •  

Re: Prelungire Str. Bratarii RSN

Se poate deja circula.


Si doua poze de azi:

La "unirea" cu partea asfaltata a Gurii Fagetului s-au 'incurcat' (din ceea ce zicea un muncitor) de un stalp de iluminat - din cauza caruia nu pot lati la doua benzi pe o portiune de cativa metri.
Spre Gura Fagetului -- Stalp iluminat
IMAG0056.jpg (546.21 KB; downloaded 13677 times)


Spre Bratarii
IMAG0054.jpg (411.15 KB; downloaded 13733 times)


IMAG0055.jpg (577.34 KB; downloaded 13685 times)

 


  • RSN
  • Posted:
  •  

Re: Prelungire Str. Bratarii RSN

Filmare de saptamana trecuta venind dinspre Bratarii si facand dreapta spre Gura Fagetului.
(era inainte de a lati portiunea dinspre Fagetului -- asa cum se vede in poza de azi din postul anterior.)



 


  • clt
  • Posted:
  •  

Re: Prelungire Str. Bratarii clt

Din ce am inteles PUZ-ul nu a fost inca aprobat, iar aceasta pietruire este o solutie de avarie efectuata de Primaria Sectorului 3 pentru a fi redata circulatia in zona. Eu personal imi doresc prelungirea acestei strazi pana in Sos. de Centura, este o penetratie ideala, insa musai cu 2 benzi/sens de la 1 Decembrie 1918 pana in Centura, spatiu verde pe mijloc (pt. un viitor tramvai), piste de biciclete, trotuare late, dar si locuri de parcare (exproprierea este infima, in unele cazuri probabil nici nu va fi nevoie - cine stie cunoaste). Practic se vor decongestiona zonele Pantelimon si Pallady cu aceasta noua penetratie.

 


Re: Prelungire Str. Bratarii andrei11

Trebuie nod pe două nivele la DNCB...

 


  • RSN
  • Posted:
  •  

Re: Prelungire Str. Bratarii RSN

Sa ajunga pana la centura cred ca e putin probabil (mai ales ca dincolo de Intre Tarlale e Ilfovul si ar fi si mai greu de aliniat 'planetele')

Macar sa ajunga intr-un viitor apropiat (chiar si doar pietruita intr-o prima faza) pan' la Gura Racului cum e in propunerea de PUZ... desi pe traseu au aparut deja diverse 'baraci' (unde nu m-ar mira sa se apuce de construit case/blocuri)

 


Re: Prelungire Str. Bratarii ByOnu

Si cand te gandesti ca au permis construirea acelei porcarii pe terenul asta. :evil:

 


  • clt
  • Posted:
  •  

Re: Prelungire Str. Bratarii clt

Ceva noutati din zona??

 


  • RSN
  • Posted:
  •  

Re: Prelungire Str. Bratarii RSN

S-a cam lasat linistea...
Cu exceptia faptului ca au mai aruncat niste pietris peste bordura care trebuia urcata cand se venea dinpre Auchan (unde se termina asfaltul) nu pare sa se mai fi facut nimic...

In rest, cam toti din zona au inceput sa foloseasca noul 'traseu' (cu exceptia cazurilor in care au masina proaspat spalata :)) - ca e praf cat cuprinde)

 


  • RSN
  • Posted:
  •  

Re: Prelungire Str. Bratarii RSN

Din nou ceva activitate astazi. Erau niste utilaje care isi faceau de lucru, dar nu stiu exact ce - nivelau/compactau - ca am vazut de departe agitatia.

 


  • RSN
  • Posted:
  •  

Re: Prelungire Str. Bratarii RSN

Au desfundat si spre est (-spre intre Tarlale -- nu stiu cat de mult s-au dus deocamdata)
Am facut doar cateva poze de la intersectia cu Fagetului:

IMAG0218.jpg (360.49 KB; downloaded 12812 times)


IMAG0219.jpg (313.55 KB; downloaded 12812 times)


IMAG0220.jpg (357.11 KB; downloaded 12823 times)


IMAG0221.jpg (461.81 KB; downloaded 12815 times)

 


Re: Prelungire Str. Bratarii survola

Uitându-mă pe hărți observ un Făgetului Boutique Apartments.
Nu cred că putem depăși așa ceva din punct de vedere al imaginației. Zona e de prima clasă, într-adevăr (no offence @RSN).

 


  • RSN
  • Posted:
  •  

Re: Prelungire Str. Bratarii RSN

None taken - pe Putnei avem si un Loft Residence :))

 


 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8 9
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419427 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use