Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Reabilitare "Pod CFR Constanta" - Calea Grivitei (2018-2020)

289 posts, 92627 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15  ... 21
 
 

📖 Pagination options
Re: Reabilitare "Pod CFR Constanta" - Calea Grivitei realistul

Fără paznici nu se poate. Paznic la parc, paznic la autostrada, paznic la cimitir...O țară de paznici... Nimeni nu mai vrea sa muncească.

 


Re: Reabilitare "Pod CFR Constanta" - Calea Grivitei survola

Mai scot oamenii din somaj.

 


Re: Reabilitare "Pod CFR Constanta" - Calea Grivitei shoppy

Decat sa dam bani la politist degeaba si la paznic sa ne pazeasca de hot, mai bine nu le mai dam nimic, mergem la hot si negociem direct cu el cat vrea ca sa nu fure, doar este unul singur deci birocratia este mai mica, obligatoriu iesim mai ieftin.

 


Re: Reabilitare "Pod CFR Constanta" - Calea Grivitei misterr

Răzvan Cuc, vizită la miezul nopții pe Podul Constanța din Capitală. Ce a descoperit

Click pe imagine pentru video:





Lucrările pe șantierul de la Podul Constanța din Capitală, vechi de opt decenii, sunt în toi. Iar vineri seară a fost mare agitație acolo pentru că în vizită a ajuns Ministrul Transporturilor.

Răzvan Cuc a stat de vorbă cu constructorul și a spus că, deși inițial circulația nu ar fi trebuit să fie afectată, acum ia în calcul varianta închiderii traficului în anumite perioade.

Ministrul Transporturilor Răzvan Cuc şi primarul sectorului 1 au ajuns pe şantier puţin înainte de miezul nopţii.

Răzvan Cuc, ministrul Transporturilor: “Am vrut să vin să mă asigur că pe acest constract se lucrează într-adevăr. Pentru că acest contract a fost semnat undeva în luna aprilie şi aveau opt luni proiectare şi execuţie, cumulat. Ştiu că încă mai e ceva de făcut la partea de proiectare, dar e un lucru bun că devansează termenul de execuţie.”

Lucrările la Podul Constantă încep la ora 22.00 şi se încheie la 5 dimineaţa. Deocamdată, în timpul lucrărilor, maşinile pot circula pe o singură bandă, însă ministrul Transporturilor ia în calcul închiderea circulaţiei.

Răzvan Cuc spune însă că deocamdată nu a fost stabilită o variantă ocolitoare în cazul în care traficul va fi închis temporar în zona Podului Constanța.

Între timp, muncitorii - aflaţi în număr mare vineri seară pe şantier - continuă lucrările.

Muncitor: ”... peretele pentru turnare, să punem fierul. De trei zile am început lucrarea. Am spart aici partea de jos, venim cu plasă şi turnam.”

Muncitor: “Punem nişte ancore simple şi după beton. Am lucrat şi sus, am turnat nişte betoane.”

Podul Constanța, vechi de 80 de ani, a fost reparat o singură dată. Banii pentru reabilitare vin de la bugetul de stat şi, până la sfârşitul lunii noiembrie, lucrările ar trebui să fie gata, potrivit constructorului.

 


Re: Reabilitare "Pod CFR Constanta" - Calea Grivitei Gabi23

20 iulie (după vizita de lucru  :applause:  :applause:  :applause: )

Fabulos, impresionant ce se întâmplă:

Bucureștii Noi - 21.07.2019 (1).JPG (463.25 KB; downloaded 3397 times)
Bucureștii Noi - 21.07.2019 (2).JPG (477.61 KB; downloaded 3398 times)
Bucureștii Noi - 21.07.2019 (3).JPG (486.21 KB; downloaded 3398 times)
Bucureștii Noi - 21.07.2019 (4).JPG (413.24 KB; downloaded 3396 times)
Bucureștii Noi - 21.07.2019 (5).JPG (395.79 KB; downloaded 3399 times)
Bucureștii Noi - 21.07.2019 (6).JPG (392.59 KB; downloaded 3397 times)
Bucureștii Noi - 21.07.2019 (7).JPG (358.51 KB; downloaded 3397 times)
Bucureștii Noi - 21.07.2019 (8).JPG (508.53 KB; downloaded 3398 times)
Bucureștii Noi - 21.07.2019 (9).JPG (424.01 KB; downloaded 3398 times)



Organizarea de șantier  :love:

Bucureștii Noi - 21.07.2019 (10).JPG (451.68 KB; downloaded 3396 times)

 


Re: Reabilitare "Pod CFR Constanta" - Calea Grivitei 1689

... mai stii... poate l-au dus pe alt santier...

In gradina lui Anton
Unde noi cofram beton

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Reabilitare "Pod CFR Constanta" - Calea Grivitei Utilizator anonim

S-au dus la turnarile pasajului pietonal si statiei lui 41 de la Piata Drumul Taberei, acolo se lucreaza non-stop, termina chiar mai repede de 1 septembrie.  :bere:

 


Re: Reabilitare "Pod CFR Constanta" - Calea Grivitei 1689

Era intuneric, vineri noapte, tirziu - de unde sa stie saracul om unde a ajuns...?!?

Important e ca s-a raportat ca inspectat.

Uite, treaba merge inainte. Numai de circotit sintem buni, cind sint atitea aspecte pozitive de evidentiat !

 


Re: Reabilitare "Pod CFR Constanta" - Calea Grivitei shoppy

Parca ziceau ca rampele sunt ale primariei...
Probabil ca planul este sa mute manevra din Grivita pe linia Grivita - Baneasa si sa se apuce de liniile de manevra.

 


Re: Reabilitare "Pod CFR Constanta" - Calea Grivitei danutzu_2910

S-a intamplat ceva pe... santierul asta. Au pus o inaltime de plasa de buzau pe culeea est... Nu pe toata inaltimea ca bate la ochi

 


Re: Reabilitare "Pod CFR Constanta" - Calea Grivitei realistul

Am văzut și eu astăzi...Nu era nici naiba pe acolo la 12 30. O plasa penibilă cu care vor sa consolideze? Daca așa văd ei consolidarea pasajului...

 


Re: Reabilitare "Pod CFR Constanta" - Calea Grivitei shoppy

Teoretic se lucreaza noaptea ca sa nu incurce traficul...

 


Re: Reabilitare "Pod CFR Constanta" - Calea Grivitei subway guru

La partea superioara n-au cum sa lucreze fara sa se <corenteze>

 


Re: Reabilitare "Pod CFR Constanta" - Calea Grivitei shoppy

Au racait tencuiala si au pus plasa de Buzau pe bucata de sub pasaj sensul de iesire, sus au adus sinele pentru linia Grivita - Baneasa dar nu le-au montat, nici nu ai ce sa pozezi, aia au lucrat doar cand a venit ministrul 2 ore inainte si două  dupa, ar trebui sa vina ministrul in fiecare noapte.

 


Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15  ... 21
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 422056 posts in 5257 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use