Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului (2017-2019)

248 posts, 83135 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 18
 
 

📖 Pagination options
Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului neb1

Incep timid sa apara utilajele...
20171231_152223.jpg (1.28 MB; downloaded 5000 times)

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului subway guru

Au autorizatie sau e tot haiducie in codru des???
:|

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului neb1

Nu am vazut nici un panou nicaieri sa anunte lucrarea/lucrarile.Decat bannere pe toate bulevardele din sector ''Aici se va construi,se va face ,vom face'' etc...

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului Cristi N

Azi au extins organizarea de santier blocand trotuarul pe sos. Berceni.



Iar in spatele gardului se vede ca au sapat o groapa, astia cauta planseul vestibulului.




Vorba lui Guru, lucrarea asta e din seria haiducie. Au inchis parcarea de acu 2 luni dar nu au lucrat mai nimic. Acum au blocat trotuarul dar nu s-au gandit ca prin zona mai sunt si pietoni.

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului subway guru

neb1 wrote:
Nu am vazut nici un panou nicaieri sa anunte lucrarea/lucrarile.Decat bannere pe toate bulevardele din sector ''Aici se va construi,se va face ,vom face'' etc...

Panoul e obligatoriu conform legii...n-au panou sunt penali...poate le face cineva o facere de bine...
:lol:

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului Puss in Boots

Baluta penal? Iubitorul de frumos si de pietricele si borduri duble in intersectii (cele mai frumoase din Bucuresti)? Niciodata!  :lol:

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului shoppy

Asta cu panoul cred ca este sa se amendeze singuri.

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului neb1

Au inceput in sfarsit sa lucreze la parcare ,sau ce-or face acolo ca nu am vazut nici un panou.Se lucreaza timid oricum

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului Cristi N

Au taiat o parte din copaci si au inceput sapaturile.



In prima poza nu se vedea foarte bine volumul de pamant scos pana acum dar pare ca sunt niste zeci de m^3.


 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului Cristi N

Continua sapaturile, au ajuns cam la 3 sferturi din spatiul verde si inca nu s-au atins de zona betonata. Sapatura are ~ 1.2m adancime, cred ca asta e cota finala.

Prima poza este facuta de pe latura cu liftul de la metrou, au gasit si ceva "vestigii" sub forma de betoane.  :D




A doua poza este facuta de pe trotuarul sos. Berceni.




Din pacate nu am fost inspirat azi dimineata sa pozez si dinspre sos. Oltenitei, s-ar fi vazut ca lemnele din departare sunt cam la jumatatea trotuarului.

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului neb1

In ritmul asta ,in 2050 e gata.

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului Puss in Boots

Pardon, pana in decembrie anul asta dupa cum zeflemea un postac Balutian.

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului Cristi N

Saptamana asta nu cred ca s-a lucrat deloc, iar cu o saptamana in urma au sapat manual in zona trotuarului de pe sos. Oltenitei unde sunt cateva trasee electrice si de fibra optica. In continuare nu exista panoul obligatoriu cu datele de identificare ale lucrarii.

Prima poza e facuta de langa liftul metroului, latura nordica a santierului. Avem doua camine in dreapta si un traseu de conducte protejat cu prefabricate de beton pe mijloc.



Acelasi traseu vazut de data asta dinspre sos Oltenitei, se observa ca pleaca dintr-un al 3-lea camin .




Inca o poza facuta de pe trotuarul sos. Oltenitei, gardul santierului ocupa initial cam 1/3 din latimea trotuarului si apoi se extinde pana aproape de bordura.




Zona cea mai ingusta.




Traseele de FO si energie electrica de sub trotuarul sos. Oltenitei, poza este facuta dinspre sos. Berceni.




Inca un traseu protejat de prefabricate din beton, presupun ca ajunge in caminul de pe latura nordica si acolo isi schimba directia spre sud prin mijlocul santierului.




Singurul utilaj din incinta este excavatorul care pare sa apartina Dalex Unic Construct SRL


 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului survola

Este din nou asumat termenul de predare: decenbrie 2018.
http://www.b365.ro/cum-va-arata-noua-pa ... 57901.html
Apropo: unde e Piața Straja?

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 18
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use