Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Lărgire Sos. Berceni (FINALIZAT 2019)

318 posts, 95971 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 11 12 13 14 15 16 17  ... 23
 
 

📖 Pagination options
Re: Lărgire Sos. Berceni Cristi N

Multam de felicitari si scuze ca te-am faultat.  :D

Primele poze, cele de joi au fost facute pe la 7 seara, cele de vineri intre 5 jumate si 6. Vineri muncitorii erau pe picior de plecare, in principiu incerc sa nu ii prind in prim plan nici pe ei nici pe alti trecatori. Cu toate astea abia il astept pe primul care sa comenteze ceva ca fac poze, o sa avem o discutie taaare interesanta.

Referitor la lucrare, ideea in sine nu e rea dar acolo unde a fost nevoie de putina atentie la detalii au dat chix. Proiect nu cred ca exista sau daca exista nu e public. De asemenea nu exista panouri cu denumirea lucrarii, numarul autorizatiei si toate celelalte detalii, cred ca o sa le testez aplicatia sa vad ce raspuns primesc  :mrgreen:

 


Re: Lărgire Sos. Berceni Puss in Boots

Proiect exista si e foarte bun, dar fiind atat de bun nu l-am gasit pe nicaieri. Asa mi-a raspuns un postac balutian. Mai mult de doua poze cu o schita postate mult la inceput unde arata o mica parte, eu unul n-am vazut nimic altceva. Dar cum proiectul e facut -se vede- de oameni "competenti", putem sta linistiti. Nici de la celelalte lucrari n-am vazut vreo schita pe undeva, in afara de largirea de pe Berceni de dupa Aparatori.

 


Re: Lărgire Sos. Berceni neb1

Foarte bune pozele,se confirma inca o data ca totul e de rahat.Nu am vazut niciodata, nicaieri lucrari de infrastructura executate mai urat ca astea.Da BA,domn' arhitect,stiu ca citesti forumul,de rahat tot ce ati facut acolo.

 


Re: Lărgire Sos. Berceni Puss in Boots

Draguta e insulita aia cu copacei ce lasa un spatiu inutilizabil de catre masini. Poate doar niste motoare sa stea pe-acolo.

 


Re: Lărgire Sos. Berceni abc_XC

Pe Soseaua Berceni se desfasoara lucrari pentru extinderea retelei de apa si de canalizare. Am observat ca au inceput sa sape de la intersectia cu Bd. Metalurgiei iar acum au ajuns in dreptul statiei de metrou Dimitrie Leonida. Nu stiu daca este un proiect independent al celor de la Apa Nova sau are legatura cu largirea carosabilului, pe santier am observat insemne ale firmelor Acvatot si Triada.
Sos. Berceni - conducte.jpg (154.55 KB; downloaded 3330 times)

Lucrari Sos. Berceni.jpg (221.51 KB; downloaded 3330 times)

In ultima fotografie, excavatorul lovise stalpul de la trecerea de pietoni iar muncitorii incercau sa-l indrepte. :lol:

 


Re: Lărgire Sos. Berceni Puss in Boots

Apropo de zona aia am observat ca semnul de trecere de pietoni, lasat pe carosabil de cand cu largirea, a fost mutat pe noul aliniament.

 


Re: Lărgire Sos. Berceni abc_XC

In zona statiei de metrou Dimitrie Leonida, in urma cu 1 luna (maxim 2 luni sa fie) s-a frezat asfaltul si s-a asternut un strat nou, dar nu este stratul final de uzura. Astazi am observat insa crapaturi, fisuri si o zona in care carosabilul pare putin scufundat. Toate probleme sunt in portiunea de langa bordura, unde a fost largit carosabilul. Presupun ca nu s-a realizat o compactare corespunzatoare iar apa care balteste in zona dupa fiecare ploaie are un rol "benefic" :evil:

 


Re: Lărgire Sos. Berceni Puss in Boots

Oricum tot asfaltul turnat intre Leo si App este cu diferente de nivel si multe hopuri damburi.

 


Re: Lărgire Sos. Berceni neb1

Ceva fin,elegant,belea,super,extra,mega.. fasss

Au dat drumul la fantani pe Sos. Berceni.La basinile alea de fantani,pardon.
20180813_112356.jpg (1.61 MB; downloaded 3009 times)

 


Re: Lărgire Sos. Berceni TibiV

Poze de vineri, 14 septembrie, aprox. ora 15.30, sensul de la Piata Sudului spre Aparatorii Patriei.
Nu am avut cum sa pozez la PS, am reusit doar fix de la "noua Bariera de Corali". Pardon, bariera de jardiniere...







Genial....  :D



De aici "e buba"...



... ca se cam termina asfaltul pe banda 2.



Asta este intrarea la "Bagdasar-Arseni"








Aici "e buba mare". Zona frezata pe ambele benzi.



Neasteptat de multi muncitori pentru o zi de vineri, la 15.30 .....



... si neasteptat de "activi".


 


Re: Lărgire Sos. Berceni TibiV

Ciudat mod de frezare. Poate asa a cerut clientul, "cu carare pe mijloc"... :lol:



Aici reapare asfaltul pe banda 1...



Aici am ajuns la o intersectie "politologica".
Intersectia cu straduta care ocoleste prin spate asa-zisa Universitate Spiru Haret si face un scurt-circuit intre Oltenitei si Turnu Magurele.
Straduta se numeste "Strada Democratiei". Whatever...



In "curtea din spate" a celor de la Spiru, deci pe partea cu str.Democratiei, gasim si utilaje...



... dar si locuri de joaca.
Or avea si gradinita sau asta o fi nivelul la Spiru ?!....



Revenim pe sos.Berceni, sensul este acelasi: spre Aparatorii Patriei/Iriceanu-Tn.Magurele



Mai bine betonau tot. Ar fi "scurtat suferintele" bietilor copaci...











Mi s-au muiat picioarele de emotie...
Hidrant de incendiu !!!
Baluta tot a bagat ceva la cap din patania lui Piedone...

 


Re: Lărgire Sos. Berceni TibiV

De aici lucrurile sunt mai interesante....



A aparut o insula pentru facut dreapta spre Tn.Magurele atunci cand vii de la Piata Sudului...







Mai au mult la canalizari @ stuff...



Lucrau de zor la reconfigurarea bretelelor/trecerilor de pietoni...







Trcerea de pietoni va arata cam asa...
Vedere spre Iriceanu/Oltenitei




Cam atat de pe Soseaua Berceni....

 


Re: Lărgire Sos. Berceni Cristi N

La partea cu hidrantii de incendiu cred ca Baluta nu are nici un merit. Cei de la Apa Nova au profitat de ocazie ca nu mai trebuie sa repare la final si au tras conducta.  :D

 


Re: Lărgire Sos. Berceni TibiV

Am vorbit de hidrant, dar am uitat sa pun poza cu cel care se vede cel mai bine...  :oops:


 


Go to page:  1  ... 11 12 13 14 15 16 17  ... 23
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420986 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use