Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Lărgire Sos. Berceni (FINALIZAT 2019)

318 posts, 94871 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 23
 
 

📖 Pagination options
Re: Supralargire Sos. Berceni neb1

Erau parcari dar nu erau in spic, si se mai parca si pe trotuar ,ca are vreo 10 metri trotuarul acolo,dar acum au pus si stalpisori.

 


Re: Supralargire Sos. Berceni Puss in Boots

Si asta inseamna ca nu se va mai parca acolo ? Sau se organizeaza parcare pe trotuar si trotuarul langa strada ? :D Poate ajung si eu pe acolo pe   joi-vineri,  poate pana atunci e si mai clara situatia.

 


Re: Supralargire Sos. Berceni mindmasster

S-a  avansat ceva la aceasta lucrare ?

 


Re: Supralargire Sos. Berceni danutzu_2910

Da, intr-un final de glorie, au asfaltat parcarea in spic din fata blocului, vis-s-vis de "romania de maien".... Dar gardurile tot au ramas pe pozitie.
Probabil urmaza sa asfalteze si urmatoarea parcare... care tot asa, este inchisa...
In rest... nimic nou pe frontul de sud....

 


Re: Supralargire Sos. Berceni neb1

Toate lucrarile din sector sunt lasate de izbeliste,absolut toate.Nu se lucreaza deloc.

 


Re: Supralargire Sos. Berceni realistul

Au apărut și la Alunisului borduri curbe pentru copacii asfaltați...

 


Re: Supralargire Sos. Berceni subway guru

Alta <supralargire>???

 


Re: Supralargire Sos. Berceni Puss in Boots

Asa e marketata, ce sa ii faci? Supralargire suna mai bombastic. Probabil asa ii zice cand largesti strada cu vreun metru jumate doi. Cand am vazut mesaj nou am crezut ca se misca ceva. Aici sau la Luica. Nu sunt decat niste santiere incremenite in timp.

 


Re: Lărgire Sos. Berceni andrei11

Nu mai e supralărgire.  :mrgreen:

 


Re: Lărgire Sos. Berceni Cristi N

La parcarea supraterana de la Piata Sudului nu s-a mai intamplat nimic interesant, dar au reinceput sa lucreze aici.
Cu galben sunt marcate zonele unde au montat gard pe trotuar, iar in zona incercuita cu rosu au ingradit complet locurile de parcare si au eliberat de masini.




Portiunea marcata cu rosu, pe partea cu cimitrul.




In prim plan segmentul dintre intr. Berceni si str. Parincea pe partea cu blocurile




Acelasi segment din sens opus, vazut dinspre str. Parincea


 


Re: Lărgire Sos. Berceni andrei11

Da ce bune fotografii de noapte ți-au ieșit :!:

 


Re: Lărgire Sos. Berceni Cristi N

Mersi de apreciere, pozele sunt facute cu telefonul. Ideal ar fi sa le fac pe lumina naturala dar cand ajung e deja intuneric.

Am uitat sa mentionez lucrarea de la Lidl, in mare este finalizata, se mai lucreaza la niste trasee de electricitate dar cu viteza melcului. Pana atunci zona ramane plina de balize de semnalizare.

 


Re: Lărgire Sos. Berceni georgica2704

Tin sa reamintesc ca lucrarea de strapungere de la Lidl Berceni avea termen de finalizare 25 Decembrie 2017. Ceea ce mi se parea un termen foarte mare pentru o lucrare nu foarte complicata. In ce zi e azi ,20 02.2018 , si lucrarea treneaza.  :evil:

 


Re: Lărgire Sos. Berceni Puss in Boots

Pe sectorul App-Imgb vad ca au schimbat bordurile pe partea dreapta (mi s-au parut noi dar nu imi aduc aminte sa fi fost atat de uzate cele vechi- idem langa cimitir la Sudului) si ca au scormonit pe stanga. Pe stanga ar trebui sa fie si largirea nu? Astfel ca nu ar trebui sa vedem borduri noi pe acelasi aliniament. Momentan e sapat cat pt borduri.

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 23
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use