Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii

 

Topic: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura

146 posts, 78285 views
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 
 

📖 Pagination options
Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura shoppy

Primaria o fi trimis la Politia Rutiera cerere sa se identifice vinovatii de distrugere :D .

 


Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura Adrian Rosca

Macar sa inceapa cu reparatiile la Obor, Victoriei si Marasesti, acolo distrugerile sunt mai putin extinse. Am vazut ca si finisajele de la Piata Muncii au inceput sa se deterioreze.

 


Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura PinkyHog

Iata ca la mai bine de 3 luni de la sesizarea faptului ca iluminatul public pe un sector al strazii Doamna Ghica nu este functional, am primit si un raspuns. Pozitiv.
raspuns doamna ghica.jpg (113.37 KB; downloaded 7546 times)

 


Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura faraonul

Azi am primit și eu același răspuns. Iluminatul public a fost preluat de Luxten și s-au făcut lucrările de reparații și întreținere. A durat ceva dar s-a rezolvat. Sa sperăm că Luxten preia și Bd. Aerogării aflat in bezna de 2 ani.

 


Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura realistul

Pasaj Unirii...
Nici gând de repara?ii. De grafitti ce sa mai zic.
IMG_20180622_090704.jpg (1.32 MB; downloaded 7492 times)
IMG_20180622_090741.jpg (1.58 MB; downloaded 7491 times)

 


Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura realistul

Am făcut sesizare cu pasajul Unirii, și prin iunie parca am primit mail precum că pasajul va intra in reabilitare. Când? La sfântul așteaptă...

 


Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura survola

O să fac și eu o sesizare pentru pasajul Băneasa, cel subteran. Au ruginit toate barele, tencuiala de lângă benzile de la nivelul solului e într-o stare groaznică etc.

 


Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura Costin

Baneasa nu cumva e (inca) la CNAIR?

 


Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura Cristi N

Asa ar trebui sa fie, cam de acolo tine tronsonul administrat de CNAIR. Am trecut aseara pe acolo si ma uitam ca nici macar parapetele de beton mutate/avariate in accidente nu au fost reparate.
Subiect colateral: exista vreo informatie legat de reparatiile facute din RCA-urile vinovatilor de accidente rutiere? Impresia mea e ca nu vine nici un ban de la companiile de asigurari, poate gresesc eu, nu stiu.

 


Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura TibiV

Cristi N wrote:
exista vreo informatie legat de reparatiile facute din RCA-urile vinovatilor de accidente rutiere? Impresia mea e ca nu vine nici un ban de la companiile de asigurari

Buna intrebare....
Dar ca sa primesti daune trebuie sa le ceri.
Adica "Juridicul" trebuie "sa se prinda" ca accidentul X a avariat proprietatea publica.

Asta se va intampla cand "juridicul" va veni din vacanta, va povesti tuturor colegilor ce mishto a fost in Antalya, va merge la shaormeria de peste drum ca s-a facut ora de pauza de masa...

Gata...
Am mancat, am povestit....

Ce vrei tu straine cu parapeti avariati ?!?!....
Sa faca aia un raport, cu planse cu cinematica accidentului. si abia dupa aia decidem daca suntem parte civila...
Hai sictir, nu ma presa cu d'astea....
Au mega-reduceri la mall...
Da-mi un mail oficial mane, ca oricum vine week-endul si dupa aia "recuperam" liberele. Adica recuperam prin "libere de la stat" zilele cand ar fi trebuit sa frecam, normal, pisoiul...

Aaaaa... S-a stricat ceva de la cocalarul care a distrus parapetele ?...
Da-l in masa, ca la 15 am bilete la film/sauna/fitness/shopping/labareala...

Ca doar lucrez la stat !

 


Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura realistul

Pasaj Unirii intr- o continua degradare...
A se vedea profilele care aluneca. În curând vor cadea peste ma?ini.
IMG_20180907_091735.jpg (713.51 KB; downloaded 7077 times)
IMG_20180907_091745.jpg (750.78 KB; downloaded 7076 times)
IMG_20180907_091820.jpg (1.07 MB; downloaded 7078 times)
IMG_20180907_091829.jpg (1.26 MB; downloaded 7076 times)
Graffiti..
IMG_20180907_091924.jpg (1.6 MB; downloaded 7081 times)

 


Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura realistul

Pasaj Basarab...
IMG_20180921_123038.jpg (1.59 MB; downloaded 6908 times)
IMG_20180921_123032.jpg (1.17 MB; downloaded 6905 times)
IMG_20180921_123028.jpg (1.36 MB; downloaded 6910 times)

 


Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura TibiV

Bine ca am "aprins fantanile".... :(

 


Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura 1689

[semi-off topic - pentru ca, la adica, e tot o investitie]

Cam asa o sa functioneze si cu Otokar care au fost achizitionate recent. Ca sa se aplice contractul (si astept, inca, sa-l citesc - dar probabil ca astept eu mult si bine, ca acum e ascuns sub pilota "protectia datelor" :D), intii trebuie sa depui o notificare.

Ca Gica ti-a indoit parapetul, ca Pandelica SRL nu a efectuat intretinerea periodica (?!?) in concordanta cu contractul, ca... X, Y, Z.

Daca tu, entitate contractanta, nu te plingi, doar nu te astepti sa se sesizeze furnizorul de la sine. Sau ca Gica, sa vina sa zica "v-am indoit podul / spart pasajul  de j' de milioane, ce trebuie sa platesc ?"

Si chiar daca (presupunind) Mimi de la juridic se plictiseste in asa hal dupa saorma cu de de toate de la prinz si terminat de povestit tot ce avea de povestit, altceva mai bun n-are de facut decit sa-si bata cuie in talpa sa verifice ce s-a intimplat cu banul public ?
[/ semi off-topic]

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419386 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use