Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii

 

Topic: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura

146 posts, 78283 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 11
 
 

📖 Pagination options
Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura TibiV

Administratia strazilor este la PMB.
Tot PMB a pus in toamna gardurile de pe linia lui 21, care sunt deja mancate de rugina.
Si asta desi "inainte", pe vremea altor primari, gardurile erau bine vopsite...

Nu am poze mai recente, dar am gasit niste poze facute pe 16 iulie 2016 pe Bd. Ion.C.Bratianu, in dreptul Pietei Sg.Gheorghe.
https://forum.metrouusor.com/viewtopic.php?f=225&t=3555&p=213534&hilit=gheorghe#p213534
La vremea aia gardurile aveau deja ceva vechime (imi rau ca nu imi amintesc cand au fost instalate...) dar si astazi arata la fel, trec des pe acolo...
Prima poza este facuta, evident, spre Coltea/Universitate
TibiV wrote:
In fata la Sf.Gheorghe. In spatele meu este "trecerea" care le permite celor care ies din pasaj sa treaca pe benzile de langa axul drumului, de regula pentru stanga pe Doamnei.



Da, este clar, vom avea sistem de udare...



Sistemul este instalat doar pana la Coltei/Doamnei, ca aici se termina spatiul verde



Si o privire in urma, spre Unirii




Si astazi gardurile alea arata la fel de verzi, nemancate de rugina...
Deci nu este vorba ca nu ar sti ce si cum trebuie facut sau ce conditii trebuie cerute.
Este clar ca acele garduri de pe linia lui 21 au fost cumparate de "administratia Firea" si au avut alte "criterii" de atribuire.

 


Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura WT_fan06

Probabil că și "picturile" roșiatice din stațiile de tramvai de pe Pallady vor rezista la fel de bine, atunci, ceea ce n-ar fi rau.

 


Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura PinkyHog

Pasajul Obor, la iesirea spre Iancului.
IMG_6862.JPG (1.34 MB; downloaded 7352 times)

 



Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura serbanandrei

Vreti prea mult.Abia au inventariat gropile, si le a dat cu plus.Acum pana vede cineva din primarie cum arata Pasajele in interior,la iesire/intrare si mai ales iluminarea mai trebuie sa treaca ceva timp.(1 an poate 2)

Si atunci trebuie licitatie ,contestatie ,si mai trece 1 an.
Soselele cu gropi si cratere nu trebuie reparate, ci  refacute unele de la fundatie,dar de unde bani ..... Bani sunt la firmele nou infintate.

 


Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura realistul

Pasajul Unirii, București-Romania... Iluminat slab, marcaje proaste.  Cu pereți defrișați și lasat de izbeliște. Grafitti peste tot, placi de granit ce stau să cadă s-au care lipsesc. Oare ce vad acele camere, destule la număr? De ce nu se iau bani din RCA-urile celor ce produc accidente și să se repare pereții?
IMG_20180509_094446.jpg (1.86 MB; downloaded 7181 times)
IMG_20180509_094334.jpg (1.66 MB; downloaded 7181 times)
IMG_20180509_094243.jpg (1.66 MB; downloaded 7176 times)
IMG_20180509_094053.jpg (1.59 MB; downloaded 7180 times)
IMG_20180509_093947.jpg (1.68 MB; downloaded 7181 times)
IMG_20180509_093915.jpg (1.7 MB; downloaded 7178 times)

 


Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura Adrian Rosca

La fel e si la celelalte pasaje: Obor, Victoriei, Lujerului, Marasesti. Nu stiu la Muncii care e situatia, pentru ca a fost reabilitat mai tarziu.

 


Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura TibiV

Exact cu Pasajul Unirii am deschis eu topicul anul trecut în iunie.
Nu s-a schimbat nimic... :(

 


Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura Adrian Rosca

Ba da: intre timp au mai fost accidente rutiere si zonele degradate s-au extins. Ziceam la un moment dat ca placarea uscata a fost cea mai proasta solutie posibila.

 


Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura realistul

Trebuia beton curat sau tencuiala și o vopsea rezistenta la murdărie și spălare. Plus glisiere.

 


Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura TibiV

TibiV wrote:
Nu s-a schimbat nimic... :(

Rectific:
Nu s-a schimbat nimic în bine...

 


Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura subway guru

realistul wrote:
Trebuia beton curat sau tencuiala și o vopsea rezistenta la murdărie și spălare. Plus glisiere.

Trebuiau finisaje adecvate pasajelor/tunelelor rutiere nu improvizatii ieftine...si in niciun caz <tencuieli cu macinis>

 


Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura Adrian Rosca

Am fost surprins sa vad ca s-au inlocuit placile de tabla lipsa sau deteriorate de la pasajul Lujerului.

 


Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura realistul

La Unirii nicio mișcare. Deși am făcut sesizări cu foto cu tot. Am primit o adresa de la Politia Capitalei, că a trimis la Primăria Capitalei :)). Și pe Primăria, o doare la bască.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 11
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii  • 
Choose destination

Since our 2265 forum members have written 419383 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use