Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii

 

Topic: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF)

546 posts, 177132 views
 
Go to page:  1  ... 32 33 34 35 36 37 38 39
 
 

📖 Pagination options
Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) faraonul

Sanse sa se repare ceva mai avem daca se semneaza contractul de mentenanta a iluminatului public de pe raza DRDP Bucuresti. Am inteles ca s-au depus contestatii si solutionarea lor dureaza minim 20 de zile. Sau daca in entuziasmul inceputului repara Compania Municipala de Iluminat Public ceva acolo. Situatia este similara pe Theodor Pallady intre limita judetului Ilfov si Jumbo. Benza generala desi este Bucuresti.

Acum sa vedem cum va fi vremea maine si poimaine. Ma lupt eu cu morile de vant dar nu pot ridica nacela daca bate vantul si este ceata.

 


Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) faraonul

Dragi forumisti, azi de Black Friday s-a întâmplat minunea. După 6 ani avem iluminat public funcțional la aeroportul Băneasa pe sensul de ieșire din București. Mi-au dat lacrimile de bucurie, nu stiu cui sa mulțumesc așa că o iau într-o ordine aleatorie:

Luxten
ENEL București
ENEL Ilfov
SDN Nord
PMB
Compania de Iluminat Public Bucuresti
ConElectroServ
Domnului Ionescu
Domnului Angelescu
Domnului Gabi
Electrician Bogdan
Electrician Marius
Electrician Nicu
Domnului Alexandru

Ai mei erau programați azi și mâine sa facă lucruri mărunte. Acolo insa a venit cineva profesionist care face șanțuri și au schimbat cabluri subterane. Eu nu am miniexcavator și nici încărcător frontal.

Mulțumesc tuturor inclusiv celor carora nu le-am putut spune numele.


Poze aici:


La vara trecem la vopsit pasajele supraterane. In 5 ani cred că și singur le vopsesc.

Otopeni(DNCB) este roșu, Jandarmeriei sa fie galben și Ikea albastru.

 


Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) Cristi N

Faraonule felicitari atat tie cat si tuturor celorlalti care au contribuit la reusita. Legat de faza cu mini-excavatorul, sambata care a trecut erau 2 echipe care sapau ceva santuri intre pasajul suprateran Jandarmeriei si liceul francez. Chiar ma gandeam atunci ca iar o sa faca franjuri reteaua dar din ce zici pare ca de fapt o inlocuiesc.  :bere:

 


Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) faraonul

Am aflat ce se face acolo. Șanțurile sunt pentru montarea unei instalatii de irigații nu pentru iluminat. Se înlocuiește gazonul, se montează aspersoare. O sa arate frumos la primavara.

ENEL spune că nu au lucrat ei, CNAIR la fel.
Rămân doua alternative: Luxten sau CMIPB.

Sper sa nu strice ăștia cu gazonul cablurile reparate.

Exista un Dumnezeu în toate.

 


Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) TibiV

faraonul wrote:
Șanțurile sunt pentru montarea unei instalatii de irigații nu pentru iluminat. Se înlocuiește gazonul, se montează aspersoare. O sa arate frumos la primavara.

ENEL spune că nu au lucrat ei, CNAIR la fel.
Rămân doua alternative: Luxten sau CMIPB.

Da, este limpede...
Luxten a descoperit un fenomen ciudat...
Daca uzi stalpii de iluminare, in mod clar le vor da lastari la primavara!
:lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) faraonul

Glumim noi dar cineva m-a ajutat. Nu stiu cine dar a facut-o si ii multumesc. Poate s-a decis transferul acelui sector de drum de la CNAIR la PMB.

 


Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) ByOnu

Ar trebui un set de stalpi si pe centru, intre parapeti. Preabine, pana atunci, sunt nespus de bine veniti acestia.

 


Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) faraonul

Greu de realizat dar nu imposibil. Până atunci să refacă stâlpii rupți.

Bucuria mea a fost de scurtă durată, mai exact o zi. Vineri seara in jurul orei 18:30 erau 3 masini de politie, o ambulanta si SMURD-ul în dreptul pistei aeroportului Băneasa și sediul Kia. Un nou accident cu 2 mașini intrate pe zona pietonala. Iar nu mai merge iluminatul public reparat cu o zi inainte. Al treilea accident in 3 saptamani.

Ori de la accident ori de la lucrările celor cu  irigațiile (care posibil au atins cablul subteran acolo) am rămas iar fără lumină.

Luni o iau de la capăt. Nervi de fier și alți bani.

 


Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) TibiV

Mai frate, dar stalpii astia au magnet in ei?!?!...
Parca atrag toti bizonii din trafic...

 


Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) andrei11

Hai că știi și tu...E chestie de viteză și de << unghiul de atac >>  :lol:

 


Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) Cristi N

Avand in vedere ritmul in care intra berbecii in stalpi incepe sa devina chiar atractiva solutia lui Negoita cu zidurile de beton si spatiile verzi inaltate. Numai sa nu fie roz, sa le lase griul natural si ma declar chiar multumit.

 


Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) Albert

Sau cu granit...Chiar ar arăta bine

 


Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) Bogdan Ciorascu

Bogdan Ciorascu wrote:
faraonul wrote:
De la cine? Telekom? Cat timp durează soluționarea contestației?

Nu, de la Verta Tel.
Minim 20 de zile la CNSC

Si avem prelungire termen evaluare pana la 24.03.2019!!!

 


Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) faraonul

Deci pana in Aprilie sau Mai nu se întâmplă nimic. Aveți un electrician priceput disponibil la firma dvs.? Daca "da" îmi puteți da un mesaj pe faraonulcubunsimt@gmail.com

Să mai repar din ele sa trecem iarna. Multumesc.

 


Go to page:  1  ... 32 33 34 35 36 37 38 39
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421190 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use