Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii

 

Topic: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF)

546 posts, 176596 views
 
Go to page:  1  ... 17 18 19 20 21 22 23  ... 39
 
 

📖 Pagination options
  • ClaudiuL
  • Posted:
  •  

Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) ClaudiuL

Intre Piata Presei si Arc. Zona laterala.

Voi scrie si ma intreb daca Primaria are inspectori retribuiti.

Da acela este pasajul. Am scris peste DNCB ca sa nu se confunde cu cel de la Aeroport.

 


Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) faraonul

ClaudiuL sa stii ca am facut sesizare la Luxten pentru Kiseleff zona Piata Presei - Arcul de Triumf. Se va rezolva, zona apartine de PMB. Deja au facut  verificari in teren cum se vede si aici: http://www.luxten.com/reclamatii/aprinderi

Sa revenim la Sos. Bucuresti - Ploiesti (DN1) sectorul dintre orasul Otopeni si aeroportul Baneasa. Ieri seara am prezentat situatia si consilierilor USR. Azi i-am scris un nou mesaj doamnei Firea in care i-am pus si link-urile cu filmuletele sa vada situatia din teren.

Lucrurile sunt simple. Pe 5 octombrie sosesc invitatii la Adunarea Parlamentara  NATO. Pe 6 incepe sesiunea. Daca nu face PMB sau CNAIR nimic weekend-ul acesta sau cel tarziu pe 1-2 octombrie mai ramane o singura speranta intr-o rezolvare alternativa privata pe 3 si 4 octombrie. Pur si simplu nu mai este timp. Nu e o solutie normala dar si rabdarea are o limita. Ca si cetatean sa faci 60 de sesizari in 4 ani fara sa ai un rezultat este dovada clara a felului in care autoritatile ne trateaza: in bataie de joc.

Intre timp tot primesc raspunsuri politicoase dar fara rezolvari de la PMB.
Raspuns PMB 25.9.2017
Raspuns PMB - Bucuresti Ploiesti DN1 - (11399) - 25.9.2017.jpg (303.98 KB; downloaded 3649 times)

 


Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) Adrian Rosca

^Ti-am trimis mesaj pe PM.

 


Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) punmeister

Vezi ca @faraonul n-are PM-ul activat.

 


Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) faraonul

Confirm, nu pot citi mesajele private. Adrian Rosca ma poti contacta prin e-mail faraonulcubunsimt@gmail.com

 


Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) andrei11

Citiți și voi Regulamentul forumului, pct 10

 


Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) aztec

Ceva nou?
Mă așteptam la ceva pe ultima suta de metri, cum se obișnuiește..

 


  • ClaudiuL
  • Posted:
  •  

Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) ClaudiuL

Nimic nou, tot cum se obisnuieste  :)
Daca si pe Kiseleff este bezna.  :popa:

 


Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) faraonul

Dragii mei, totul este "in regula". S-au facut inca niste hartii, fiecare spune ca el are dreptate si ca ceilalti sa faca lucrarea ca de ei apartine. CNAIR nu face nimic ca zice ca nu e treaba lui si nici nu are cu ce. Luxten are cu ce dar nu face ca nu-i plateste cineva lucrarea (PMB sau CNAIR). PMB nu aproba efectuarea lucrarilor si plata devizului catre Luxten ca acel drum nu este al lor. Intreb si eu: In caz ca moare cineva acolo in urma unui accident rutier sau electrocutat cine raspunde?

Sunt plin de hartii si situatia este neschimbata. Declar cazul inchis si pacientul mort! Asta este tara de KK in care traim. Am fost pe timpul si  combustibilul meu sa vorbesc la Luxten, SDN Nord (din DRDP Bucuresti ce apartine de CNAIR care apartine de MT), PMB directia PUB,  alte institutii implicate si degeaba. Nervi si munca pentru nimic. Se doreste sa fim o tara de rahat....

Macar unul din voi propuneti sa faca nenorocitul ala de logo la intrarea pe DN1 care sta ruginit de 20 de ani. Mai aveti timp sa scrieti ceva pana maine pe site-ul primariei aici http://propunepentrubucuresti.pmb.ro/ Nu costa mai mult de 20 000 euro bucata ceva solid si de calitate. Cu 200 000 se pot face 10 semne frumoase pe toate intrarile in oras.

Am spus ca angajez eu o echipa specializata care sa lege niste fire si sa ridice sigurantele. Macar sa mearga ce este acolo. Nimeni nu a acceptat sa platesc devizul, nici ca persoana fizica nici ca si companie. Ne complacem  asa ca prostii intr-o tara de rahat. Povestea cu drobul de sare e adevarata.

Au inceput sa vina invitatii in seara asta, ei nimic. Singurul demers pe care l-am reusit a fost asfaltarea gurilor de canal facuta de Apa Nova. La final o intrebare am: Cine plateste curentul acolo daca fiecare parte spune ca nu apartine de ei?

Iata ultimele raspunsuri primite. Vedeti cum comunica institutiile intre ele. Rezultatul insa se vede in strada....Imi este sila de tot.... Fara cuvinte....Sunt complet dezamagit....
Raspuns CNAIR la adresa PMB nr. 11488 din 11.09.2017-page-001.jpg (401.67 KB; downloaded 3353 times)
Raspuns CNAIR la adresa PMB nr. 11488 din 11.09.2017-page-002.jpg (385.26 KB; downloaded 3351 times)
Raspuns PMB 1559543_10609_6 - 29.09.2017-page-001.jpg (247.34 KB; downloaded 3354 times)
Raspuns PMB 1559543_10609_6 - 29.09.2017-page-002.jpg (165.48 KB; downloaded 3352 times)

 


Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) Adrian Rosca

Poate ca o sa se rezolve cu iluminatul la receptionarea si punerea in functiune a M6. Pana atunci  :popa:

 


Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) faraonul

ClaudiuL pe Kiseleff problema este de la ENEL. Un copac  a cazut acum doua saptamani cand a fost furtuna peste un cablu electric suprateran si a intrerupt iluminatul public. Enel a lucrat un pic acolo dar au reparat doar o faza. Ieri Luxten mi-a promis ca solicita iar interventia acolo si vor repara instalatia. Suplimentar vor face o revizie la lampile arse pe tot traseul de la Baneasa la Piata Victoriei. Zona este in SIP.

Adrian Rosca in legatura cu celalalt segment de la Baneasa la DNCB cred ca vor repara instalatia pana incep lucrarile la M6 dar le vor dezafecta  la cateva luni dupa aceea odata cu demararea lucrarilor la metrou. Deci 4-5 ani stau stricate, apoi le repara si apoi le strica iar. Asa sunt lucrurile in tara asta de rahat...

 


  • ClaudiuL
  • Posted:
  •  

Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) ClaudiuL

Cablu electric suprateran pe Kiseleff ?   :shock:

 


Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) faraonul

Da, este un cablu electric suprateran care alimenteaza acel sector de drum. Nu-mi dau seama de unde vine, din Bd Marasti sau din alta parte, dar asa mi s-a spus. O sa trec in seara asta pe acolo sa vad daca s-au rezolvat avariile. O sa pun un filmulet zilele urmatoare.

 


  • ClaudiuL
  • Posted:
  •  

Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) ClaudiuL

Situatie neschimbata. Zone de bezna si la CNAIR si la PMB. Nu zic Luxten deoarece pentru cetateni primaria este raspunzatoare.

 


Go to page:  1  ... 17 18 19 20 21 22 23  ... 39
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420552 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use