Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Lărgirea Sos. Pipera - Tunari (FINALIZAT 2017)

123 posts, 42167 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8 9
 
 

📖 Pagination options
Lărgirea Sos. Pipera - Tunari (FINALIZAT 2017) BIGRED1984

Salut,
Poate ar trebui un topic nou, "Largire sosea Pipera-Tunari , partea Ilfov/ Voluntari" ; sau ceva de genul; sigur mai dureaza, ar fi timp si loc de discutii.
Niste poze noi


edit admin: am facut topic nou :)

 


Re: Supralargire Sos. Pipera - Tunari paca

Mai are cineva noutati?
S-a redeschis sectiunea dintre str. Toma Caragiu şi str. Erou Niţă Pintea?

 


Re: Supralargire Sos. Pipera - Tunari macheta218

Mai nou s-a restrictionat traficul si pe Bd Pipera de la rond Sos Bucuresti Nord spre Pasajul Pipera, dar numai sensul de intrare in Bucuresti.

 


Re: Supralargire Sos. Pipera - Tunari BIGRED1984

Salut,
Niste noutati :
Precum stiti, intre pasajul Pipera si rond se circula sens unic, spre Pipera. Zona de evitat, dimineata dureaza peste 30 min traversarea zonei.
Veste buna e ca deja lucreaza.
Bucata dintre str. Toma Caragiu şi str. Erou Niţă Pintea nu s-a deschis oficial DAR este asfaltata ~90% acum :D  si neoficial se circula deja pe ea. Bine, mai sunt finisaje de facut, dar arata ca o sosea acum.
Se continua lucrul intre Toma Caragiu si rond, au sanse sa termine pana la venirea iernii , sa speram :popa:

Niste poze dupa ploaie, sau maine.

 


Re: Supralargire Sos. Pipera - Tunari Ahyle

Cum se apuca unii de lucrari toamna cand incep ploile, apoi vin zapezile, apoi primavara nu mai sunt bani..si tot asa :).
Am innebunit luni cand am vrut sa ies din Pipera spre Bucuresti. Nu stiam ca or sa inchida acel sens ca nu m-am uitat la horoscop.
In alta ordine de idei, stie cineva care e termenul de finalizare al lucrarilor? Ma refer la Bd. Pipera -  de la rond (OMV) spre Bucuresti.

 


Re: Supralargire Sos. Pipera - Tunari Nightwolf

2 ani de la incepere cu tot cu retea de canalizare operationala + statie de colectare din cate stiu eu ... racordul de canalizare am inteles ca se va face undeva in zona autobazei Pipera (neoficial) si cineva de la ApaNova a luat un purcoi de bani ... aaa stai ca am uitat ca i-a arestat si p`astia sapt trecuta  :lol:  :lol:

 


Re: Supralargire Sos. Pipera - Tunari BIGRED1984

BIGRED1984 wrote:
Salut,
Niste noutati :


Bucata dintre str. Ion Serban si Dumitru Ionita primeste ultimul strat de asfalt.
(probabil dupa aceea spre str. Erou Niţă Pintea apoi spre Toma Caragiu)

Apar restrictii din cand in cand, deja se  circula pe ea si oamenii sunt nedumeriti cand apare iar restrictia. (bineinteles, coloana dimineata)

Se continua lucrul intre Toma Caragiu si rond, au sanse sa termine pana la venirea iernii, au avansat cu baza pana aproape de rond.

 


Re: Supralargire Sos. Pipera - Tunari TibiV

De vineri ma chinui sa pun niste poze facute vineri, 9 octombrie, pe soseaua Pipera-Tunari.
Venisem pe Iancu Nicolae dinspre Baneasa, iar la intersectia cu Pipera am facut stanga spre DNCB.
Eram pasager, si cand mi-am dat seama ce face soferul am pierdut un pic de timp pana sa iau aparatul si sa imi caut cea mai buna pozitie.
Asa ca primele poze sunt facute aproape de Scoala Americana, dar in spate, spre Iancu Nicolae.







Spre Tunari, partea stanga



Tot partea cu padurea



Si partea dreapta...


 


Re: Supralargire Sos. Pipera - Tunari TibiV

Ne apropiem de Scoala Americana



Si o privire in urma



Conductele sunt intre sosea si gardul Scolii Americane



Curtea Scolii



Fix in dreptul Scolii


 


Re: Supralargire Sos. Pipera - Tunari TibiV

Sapau de zor la ditamai santul...



Partea stanga, aproape de pasajul peste CF si DNCB



Ca sa stim exact pozitia... :)



Aici vine si da in sosea o bretea care vine dinspre CF, pe langa pasaj



Se pare ca vor sa faca bretea de intoarcere pe sub pasaj, pe langa calea ferata, si probabil sa interzica virajul la stanga.
Aici cred ca se lucreaza la breteaua spre CF, pe langa pasaj



Din pacate soferul mergea repede si nu am reusit o incadrare mai buna. Aici incepe breteaua.


 


Re: Supralargire Sos. Pipera - Tunari TibiV

Imagine de pe pasaj spre Otopeni/DN1...



La coborarea de pe pasaj intram in...



Iar de pe DNCB, mergand spre Stefanesti, o ultima poza cu zona unde cred ca vor face bucla de intoarcere pe sub pasaj (teorectic exista si acum, dar este cel mult la nivel de drum tehnologic... Se poate deslusi ceva in spatele parapetului )


 


Re: Supralargire Sos. Pipera - Tunari Nightwolf

Sa inteleg ca IN SFARSIT se baga canalizare in Pipera? In 2016 va deveni operationala?? :)

P.S. In Pantelimon canalizarea ajunsese in Branesti acu doi ani, asta ca fapt divers...

 


Re: Supralargire Sos. Pipera - Tunari chief

Se asfalteaza o parte din strada dinspre omv.
IMAG0869_1.jpg (618.63 KB; downloaded 5205 times)

 


Re: Supralargire Sos. Pipera - Tunari chief

Partea asfaltata
IMAG0875_1.jpg (634.58 KB; downloaded 5203 times)

 


 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8 9
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419386 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use