Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii

 

Topic: Modernizarea zonei Prel. Ghencea - Sos. Alexandriei

104 posts, 52459 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8
 
 

📖 Pagination options
Re: Strapungerea Ghencea - Sos. Alexandriei Gentoo

Pe strada Bulgarus , toate liniile de tramvai au fost indepartate zilele acestea .Cred ca urmeaza ceva sapaturi pentru apa si canal iar dupa asta asfaltare ....in sfarsit ......Cred ca va fi prima strada care comunica intre Pr.Ghencea si Alexandriei cu asfalt pe ea ......pana ce va fi gata prelungirea strazii Brasov .

 


Re: Strapungerea Ghencea - Sos. Alexandriei alex1968

In sfarsit! Problema e ca Bulgarus se continua cu Gladiolelor ce ajunge in sos. Alexandriei. Asa ca si ea trebuie asfaltata, ca altfel nu se realizeaza nimic.

 


Re: Strapungerea Ghencea - Sos. Alexandriei nou_pe_aici

alex1968 wrote:
In sfarsit! Problema e ca Bulgarus se continua cu Gladiolelor ce ajunge in sos. Alexandriei. Asa ca si ea trebuie asfaltata, ca altfel nu se realizeaza nimic.


Corect, am trecut si eu acum vreo 2 saptamani pe acolo veniind dinspre Sos Alexandria spre Ghencea via cimitirul Ghencea 3.
In continuare sunt 2 km neasfaltati pe care se poate merge doar daca iti place sa platesti mult la service.

Insa in tot plansul provocat de acest drum am avut si un zambet, momentul in care in plin camp, printre ciani, gunoaie si carute de  discriminati vad un stalp ce imi semnaliza intersectia cu un alt drum.
photo.JPG (97.52 KB; downloaded 6552 times)

 


Re: Strapungerea Ghencea - Sos. Alexandriei alex1968

In sfarsit s-a asfaltat Margelelor (strada din prelungirea lui Maracineni ce iese in giratia Cristalului din sos. Alexandriei). Azi nu mi-a venit sa cred ca avem o scurtatura chiar daca ea pe 2 strazi inguste dar macar sunt asfaltate recent si totul e OK. Daca vor asfalta si Bulgarus si Gladiolelor vom avea pe a 2-a. Doamne ajuta. Asta evident pana la "bulevardul" Brasov-Alexandriei  - cand va fi gata el cine stie- dar macar azi am avut o bucurie ca in 3 luni s-au asfaltat ambele strazi si putem circula decent fara gropi.

 


Re: Strapungerea Ghencea - Sos. Alexandriei nou_pe_aici

alex1968 wrote:
In sfarsit s-a asfaltat Margelelor (strada din prelungirea lui Maracineni ce iese in giratia Cristalului din sos. Alexandriei). Azi nu mi-a venit sa cred ca avem o scurtatura chiar daca ea pe 2 strazi inguste dar macar sunt asfaltate recent si totul e OK. Daca vor asfalta si Bulgarus si Gladiolelor vom avea pe a 2-a. Doamne ajuta. Asta evident pana la "bulevardul" Brasov-Alexandriei  - cand va fi gata el cine stie- dar macar azi am avut o bucurie ca in 3 luni s-au asfaltat ambele strazi si putem circula decent fara gropi.



Multumim pentru vestea buna,

Ne poti ajuta cu traseul de urmat pe google maps, ma uit si nu inteleg exact pe unde sa o iau :)

 


Re: Strapungerea Ghencea - Sos. Alexandriei alex1968

ScreenHunter_01 Sep. 22 13.07.jpg (124.36 KB; downloaded 6267 times)
Iata traseul:
https://mapsengine.google.com/map/edit?...NDHz67p2ns

 


Re: Strapungerea Ghencea - Sos. Alexandriei ByOnu

Asta ce vrea sa fie mai exact? O farama din inelul vestic?

 


Re: Strapungerea Ghencea - Sos. Alexandriei bekxy

alex1968 wrote:
Iata traseul:
https://mapsengine.google.com/map/edit?...NDHz67p2ns

Deci traseul marcat de tine este asfaltat integral?

 


Re: Strapungerea Ghencea - Sos. Alexandriei alex1968

Da, si asta s-a intmplat in ultimele 3 luni. Pana atunci era doar Maracineni si restul era plin de gropi. Asadar din Prelungirea Ghencea mergi pe Maracineni, continui pe Margelelor si in final pe Cristalului unde ajungi in giratia semnalizata din Sos. Alexandriei. Tare ma intreb cum de s-a putut rezolva asa rapid cand alte strazi din zona asteapta de multi ani. Cine a platit lucrarea, tare sunt curios, Primaria Bragadiru?

 


Re: Strapungerea Ghencea - Sos. Alexandriei alex1968

Scuze, acum merge si linkul de pe google maps, uitasem sa il fac public.

 


Re: Strapungerea Ghencea - Sos. Alexandriei bekxy

Ok. Thanks for the info.

 


Re: Strapungerea Ghencea - Sos. Alexandriei Boggy

Dupa ce s-au ridicat dalele de beton de pe strada Bulgarus, lucrarea a ramas in asteptare. Nu mai exista nici urma de muncitor pe acea strada. Bineinteles ca este praf si mizerie. Cand a ploua in saptamanile trecute, se formase un adevarat lac de acumulare pe acea strada.
Pe de alta parte, s-a adus la nivel (cu pamant) strada paralela (la Est) cu Bulgarus (nu vad sa aiba nume pe Google Maps), cea care face legatura intre Prel. Ghencea si Str. Ghidigeni. Se monteaza de zor borduri si se fac cateva lucrari la diversele retele utilitare care trec pe sub viitoarele trotuare.

 


Re: Strapungerea Ghencea - Sos. Alexandriei Goldmund

Utilizator anonim wrote:
(la data de Vin Apr 22, 2011 7:57 pm)
Din bugetul pe anul acesta:

La cod 71 .O1 .O1 supralargire str. Brasov pina la 90s. Alexandriei cu pasaj
rutier la intersectia str. Bragov - bd. Ghencea conform HCGMB 44/2010 de la 0
lei (zero lei) se adauga 990 mii lei (noua sute nougzeci mii lei) rezultiind 990 mii
lei (noui sute nouazeci mii lei)



...E gata lucrarea aceasta importanta pentru Capitala(a unei tari din UE)?

PS
Priviti va rog data mesajului lui Utilizator anonim!

 


Re: Strapungerea Ghencea - Sos. Alexandriei alex1968

Azi am mers pe Prelungirea Ghecea si am vazut ca au asflatat si Bulgarus. Maine am treaba in zona si vreau sa vad daca cumva avem bafta si cu Gladiolelor sau pentru a evita centura, folosim Bulgarus-Ghidigeni ( o sa verific daca e si ea asfaltata in totalitate) - Maracineni-Margelelor-Cristalului pentru a ajunge in Alexandriei.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420686 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use