Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Restaurarea Arcului de Triumf (2016)

123 posts, 50457 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9
 
 

📖 Pagination options
Re: Restaurarea Arcului de Triumf Sava_6115-6315

La radio am auzit varianta cu conflict intre constructor si consultanta. Executantul lucrarilor ar fi facut lucrari despre care consultanta spune ca nu fac parte din proiect, iar primaria a zis halt la situatii  de 5 milioane lei.... Deci  unde e adevarul? Vad numai intoxicare  media, iar primaria se spala pe maini! RUSINE!

 


Re: Restaurarea Arcului de Triumf Budy187

Pe scurt:
in contract scrie ca se vor instala izolatori de tip american, iar primaria prin parti-pris-urile ei a bagat pe gat constructorului un alt tip de izolatori, din Armenia  :lol:
Constructorul, pe buna dreptate, s-a revoltat si de aici a rezultat si rahatul  :popa:

 


Re: Restaurarea Arcului de Triumf misterr

America, Armenia... Bucharest, Budapest... Ce mai contează?...

 


Re: Restaurarea Arcului de Triumf Budy187

Revoltator. :x  :x  :x

 


Re: Restaurarea Arcului de Triumf Sava_6115-6315

Practica asta e des intalnita pe la noi. Castigi licitatia pe baza unor oferte si vine cineva din partea beneficiarului/consultantului sa-ti bage pe gat o oferta mai buna valoric si calitativ mai proasta... Mai exista si varianta cu caiet de sarcini facut special pentru un anumit furnizor, iar constructorul are o oferta financiara mai buna....  si  de aici incepe scandalul... :evil: Practic, totul se rezuma la bani si la buzunarele in care intra...

 


Re: Restaurarea Arcului de Triumf Vasile

Budy187 wrote:
Pe scurt:
in contract scrie ca se vor instala izolatori de tip american, iar primaria prin parti-pris-urile ei a bagat pe gat constructorului un alt tip de izolatori, din Armenia  :lol:
Constructorul, pe buna dreptate, s-a revoltat si de aici a rezultat si rahatul  :popa:


Era o glumă, nu? Că eu mă prind mai greu.

 


Re: Restaurarea Arcului de Triumf Budy187

Vasile wrote:
Budy187 wrote:
Pe scurt:
in contract scrie ca se vor instala izolatori de tip american, iar primaria prin parti-pris-urile ei a bagat pe gat constructorului un alt tip de izolatori, din Armenia  :lol:
Constructorul, pe buna dreptate, s-a revoltat si de aici a rezultat si rahatul  :popa:


Era o glumă, nu? Că eu mă prind mai greu.

Din pacate, nu. E pe bune !

 


Re: Restaurarea Arcului de Triumf Vasile

Budy187 wrote:
in contract scrie ca se vor instala izolatori de tip american, iar primaria prin parti-pris-urile ei a bagat pe gat constructorului un alt tip de izolatori, din Armenia  :lol:


Îmi pare rău să vă contrazic. În acest moment sunt montați atât izolatori, cât și amortizori anti-seismici de proveniență USA, testați la Padova.
Vă rog, nu dezinformați dacă nu cunoașteți subiectul.
Mulțumesc.

 


Re: Restaurarea Arcului de Triumf Adrian Rosca

Intrebare catre colegul @Vasile: sunt montati toti izolatorii / amortizorii? Ultima data cand s-a discutat despre subiectul asta in presa, mai lipseau doi.

 


Re: Restaurarea Arcului de Triumf Budy187

Nu am dezinformat pe nimeni. Eu am spus motivul pentru care s-a lasat atat de mult lucrarea "in aer". Cand i-au montat si daca solutionasera intre timp, asta nu stiu.
Disputa a fost intre beneficiar si constructor pe tema izolarii bazei cu izolatori de proveninenta armeneasca, ceea ce nu constituiau obiectul contractului. Respectiv cei din State.
Daca as fi dezinformat, nu mi-ai fi dat dreptate vis a vis de montajul celor americani. Sunt mai in tema decat crezi tu  :bere:

 


Re: Restaurarea Arcului de Triumf adila

Astazi era o masina in organizarea de santier care era incarcata cu moloz din ce am reusit sa-mi dau seama. Poate fac curatenie.

 


Re: Restaurarea Arcului de Triumf Nightwolf

Vasile wrote:
Îmi pare rău să vă contrazic. În acest moment sunt montați atât izolatori, cât și amortizori anti-seismici de proveniență USA, testați la Padova.
Vă rog, nu dezinformați dacă nu cunoașteți subiectul.
Mulțumesc.


SI tu cine esti de ne iei cu tonul asta formal si cu limbajul de lemn pe un forum de discutii publice?

 


Re: Restaurarea Arcului de Triumf ANTENA

O fi fost Vasile Turcu.

 



Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421190 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use