Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Reabilitare strazi in zona Gara de Nord (2011)

33 posts, 13731 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3
 
 

📖 Pagination options
Re: Reabilitare strazi in zona Gara de Nord autob368

Alea nu par a fi decat doua bucati de scandura si nu cred sa fie vreo scurgere pe acolo. Dar Andrei ne poate lamuri mai bine.  :)

 


Re: Reabilitare strazi in zona Gara de Nord andrei11

Scandura, pe cuvant de onoare.

 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Reabilitare strazi in zona Gara de Nord Mircea G

Sint niste bucati de dulap , deci mai groase decit scindura . Nu stiu ce sistem de tras betonul au folosit dar este posibil sa fi avut un alt dulap pe care au stat sa traga betonul , dulap montat de pe trotuar pe acele bucati .

 


Re: Reabilitare strazi in zona Gara de Nord subway guru

OK, sunt lemne...iar eu imi cer scuze, m-am grabit in aprecieri, locala aia e sub copertina colonadei, deci nu sub cerul liber, supus 'intemperiilor'...dar tot ar trebui sa aiba guri de scurgere la capete...deci rabdare sa vedem cum continua...

 


Re: Reabilitare strazi in zona Gara de Nord ByOnu

Eu as pune RATB-ul pe sub coloane in locul hotilor de taximetristi... :mrgreen:

 


Re: Reabilitare strazi in zona Gara de Nord Chev Celios

Pai asa era prin ani "90.

 


Re: Reabilitare strazi in zona Gara de Nord shoppy

La gara trebuie sa fie si statie de taxiuri.

 


  • Sava6115-6315
  • Posted:
  •  

Re: Reabilitare strazi in zona Gara de Nord Sava6115-6315

Daca nu fac parcare subterana degeaba reamenajeaza caci se va parca tot la voia intamplarii in functie de numarul  de locuri si posibilitati...

Iar de taxiuri: eu nu as recomanda nimanui sa ia taxiul  de la gara.  Sa-i mai  restranga caci jumate din  ei  sunt taximetristi de ocazie

 


Re: Reabilitare strazi in zona Gara de Nord subway guru

Despre parcarea subterana de la Gara nu s-a mai auzit nimic...alt proiect 'inmormantat'?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Reabilitare strazi in zona Gara de Nord Utilizator anonim

subway guru wrote:
alt proiect 'inmormantat'?


Sub betonul pe care il tot toarna zilele astea in intersectia aia  :ugeek:

 


Re: Reabilitare strazi in zona Gara de Nord ByOnu

Ce se mai aude aici? :?:

 


Re: Reabilitare strazi in zona Gara de Nord Costin

Lucrarea e aproape de final. Un mic update:

La intersectia Grivitei - Gh. Duca au scos linia de tramvai inutila + macazele, ramanand doar conexiune Duca-Grivitei spre Buzesti. Santul celor de la gaze a fost astupat si asfaltat, evident ca prost. Pe Calea Grivitei, inspre Buzesti, RATB-ul (sectia Linii) inlocuieste dalele invechite si/sau cele peste care s'a asfaltat, astfel incat sa poata circula in siguranta tramvaie spre Buzesti dinspre Gara.

Ca remarca personala, nu cred ca or sa apara noutati aici prea curand, sunt curios doar cum or sa rezolve problema macazurilor de pe Buzesti, care vor fi pozitionate pentru a se potrivi cu o Cale a Grivitei largita, pe cand acum linia e pe vechea pozitie, mult prea aproape de frontul de case nedemolate.

In Piata Garii de Nord asfaltarile erau 90% gata acum cateva zile, urmau finisajele (marcaje rutiere, umplerea scuarurilor nou create - probabil cu pamant si 'panselute').

 


Re: Reabilitare strazi in zona Gara de Nord Nightwolf

Se lucra aseara pe Duca la intersectie cu Cuza ... se schimbau dalele pe curba de pe Cuza spre Duca ... lucrarea a fost finalizata in noaptea trecuta -- la ora 03.00 eram pe "front" la ora 07 cand am trecut iar p`acolo erau schimbate dalele dar nu exista sina ..

 


Re: Reabilitare strazi in zona Gara de Nord Dominatrix

Nightwolf wrote:
Se lucra aseara pe Duca la intersectie cu Cuza ... se schimbau dalele pe curba de pe Cuza spre Duca ... lucrarea a fost finalizata in noaptea trecuta -- la ora 03.00 eram pe "front" la ora 07 cand am trecut iar p`acolo erau schimbate dalele dar nu exista sina ..
Asta inseamna ca s-a desfiintat si macazul de la  intersectia Cuza/Duca? Ar fi si cazul, ca oricum nu mai foloseste la nimic.

 


Go to page:  1 2 3
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420531 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use