Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Reabilitare strazi in zona Gara de Nord (2011)

33 posts, 13736 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Reabilitare strazi in zona Gara de Nord (2011) Utilizator anonim

De vreo saptamana se lucreaza pe toate arterele din zona gara de nord, au ajuns cu lucrarile si in fata la coloane, din ce am vazut se tot sapa intre sensuri si pare ca se realizeaza o reconfigurare a zonei.
Traficul e gatuit la intersectia cu Dinicu Golescu pentru ca tot sapa de la gaze sa schimbe o conducta. O sa revin pe seara cu cateva poze...

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Reabilitare strazi in zona Gara de Nord Utilizator anonim

Pozele promise...

DSC07066.JPG (224.39 KB; downloaded 5933 times)


DSC07068.JPG (217.81 KB; downloaded 5935 times)


DSC07070.JPG (272.83 KB; downloaded 5932 times)


DSC07071.JPG (248.26 KB; downloaded 5931 times)

 


Re: Reabilitare strazi in zona Gara de Nord cornel001

Am trecut si eu sambata noapte si am vazut, dar am tot uitat sa scriu...

 


Re: Reabilitare strazi in zona Gara de Nord Robert24

16 noiembrie??? Nu sunt zdraveni?

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Reabilitare strazi in zona Gara de Nord Dr2005

La ora 19:30 erau 0 (ZERO) muncitori în zonă, dar aruncaseră o cupă de pământ la mijlocul şanţului, să se poată trece mai uşor spre autobuz/troleu. Evident, mulţi şoferi opresc în dreptul stâlpului de staţie, alţii în dreptul ,,drumeagului" improvizat...
A... şi, să nu uit, câte o bandă pe fiecare sens e ocupată cu stive de borduri, că nu aveau unde să le lase (nu i-a dus capul, de exemplu, să le MONTEZE LA LOCUL LOR ŞI SĂ PLECE DUPĂ AIA). Au ocupat şi câteva locuri de parcare de peste drum de gară, aşa că alţi şoferi au parcat în dreptul utilajelor, iar în dreptul maşinilor mai opreşte câte un autocar de la Constanţa. Şi mai rămâne o bandă...

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Reabilitare strazi in zona Gara de Nord Utilizator anonim

Un sant facut pentru "imbunatatirea" traficului spre Calea Grivitei.  :lol:

untitled.jpg (233.59 KB; downloaded 5637 times)

 


Re: Reabilitare strazi in zona Gara de Nord Nightwolf

Se schimba si ceva la gaze ... i-am vazut pe cei de la Marco ce se misca destul de rpd in stilul lor hei-rupist ... se pare ca DGS a subcontractat aceasta firma care a prins exclusivitate pe tot ce inseamna infrastructura gaze naturale in Bucuresti si Ilfov, DGS ramanand doar cu masuratorile si interventiile la incendii ... la groapa nu mai lucreaza ai lor dupa incidentul din Baicului de anul trecut ...

 


Re: Reabilitare strazi in zona Gara de Nord Lutyk

Am o nelamurire. Pe langa gara, in spatele statuii exista o portiune de drum care in prezent este inchisa de cei de la CFR si folosita ca parcare privata. Bucatica aia de drum e drum public sau privat al CFR? Daca e drum public de ce e inchis cu bariera si daca e privat de ce se modernizeaza la pachet cu restul strazilor. Au turnat acolo beton dar stalpii de fier care blocheaza accesul in capatul dinspre metrou nu au fost scosi. Si nici bariera din capatul dinspre coloane. Tot in portiunea aia se putea micsora trotuarul de langa gara deoarece este foarte lat si foarte putin folosit.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Reabilitare strazi in zona Gara de Nord Utilizator anonim

Au refacut betonul pana si sub coloane.

DSC07161.JPG (216.22 KB; downloaded 5064 times)

 


Re: Reabilitare strazi in zona Gara de Nord subway guru

Cele mai 'haioase' sunt gurile alea doua de scurgere puse in varful dealului si nu la marginea strazii, in punctul de minim...
E deja de 'desene animate' cum au sa sara 'meltenii' din taxiu direct in baltoaca...asa le trebe' daca n-au bolintin de Bucuresti... :twisted:

 


Re: Reabilitare strazi in zona Gara de Nord iliutu

Scuze, dar la care guri de scurgere te referi, ca eu nu vad nici una ...

 


Re: Reabilitare strazi in zona Gara de Nord subway guru

iliutu wrote:
Scuze, dar la care guri de scurgere te referi, ca eu nu vad nici una ...

Astea...
Daca nu sunt guri de scurgere, faza e de doua ori 'mai tare'...
DSC07161.JPG (75 KB; downloaded 5028 times)

 


Re: Reabilitare strazi in zona Gara de Nord iliutu

Asteptam cu interes raspunsul  :D

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Reabilitare strazi in zona Gara de Nord Utilizator anonim

Va zic eu cand mai ajung in zona  :lol:

 


 
Go to page:  1 2 3
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420647 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use