Zona metropolitană BucureștiTotul despre BucureștiInfrastructura, utilitățile și serviciile publice din București

 

Topic: Infrastructura telecom (NetCity)

245 posts, 84070 views
 
Go to page:  1  ... 8 9 10 11 12 13 14  ... 18
 
 

📖 Pagination options
Re: NetCity shoppy

Pai pe 26 cica ies antele si de pe upc, paguba-n ciuperci, tot nu ma uitam.

 


Re: NetCity Nightwolf

Ies numa la satelit ... la cablu merg in continuare pe toate sistemele ...

 


Re: NetCity aaaadrian

La sfarsitul anului trecut (octombrie-noiembrie) s-a instalat tubulatura Netcity in cart. Vatra Luminoasa. Stie cineva care este stadiul/estima procedurilor de receptie si mutare a cablurilor in subteran?

 


Re: NetCity Costin

Ca o regula generala (asa s'a procedat pe celelalte strazi pana acum), intre finalizarea lucrarilor la tubulatura si coborarea in subteran a cablurilor trec pe putin 3-4 luni.

 


Re: NetCity aaaadrian

Stiu regula generala. As vrea sa stiu daca exista informatii concrete, mai ales ca, fiind vorba de case, transferarea retelelor este mai dificila, existand si probleme de retrele interioare (de ex. la mine ambele cabluri (RCS si Romtelecom) intra undeva in zona acoperisului, iar cutia Netcity este la mare distanta pe gardul de la strada).

 


Re: NetCity lecter

In realitate Primaria stiu ca accepta pana la ~12 luni de la crearea canalului subteran pana cand taie cablurile...la mine de ex. sunt gata din primavara trecuta canalele si chit ca stau la bloc deci nu sunt complicatii de distanta, cablurile sunt pe stalp.

 


Re: NetCity aaaadrian

Nu ma deranjeaza cablurile de pe stalpi, astept insa legaturi mai bune pentru telefon, internet si cablu tv. Intrucat stau la casa mai trebuie sa fac si un traseu nou de cabluri si in plus nu prea vad cum/unde se vor instala echipamentele de conversie fibra/cupru (nu cred ca va instala fiecare furnizor la fiecare casa cate un convertor).

 


Re: NetCity Nightwolf

Dc?? La preturile de azi e prea ieftin :)

 



Re: NetCity shoppy

Am eu la casa si abonament RDS, modemul de fibra e similar cu modemul de cablu coaxial.
Pe bulevarde nu se mai putea, bine ca nu a cazut vreun stalp, sunt curios cine era de vina daca pica pe vreo masini. Acum in zonele de case nu era asa de deranjant, mai ales ca erau si mult mai putine fire si e mai greu/scump de implementat. Se putea face o legislatie diferentiata, gen in zonele de case sa se permita cablu cu o lungime de maxim 5 "stalpi", dar la noi nu, totul sau nimic, deci totul pentru f.UTI, adica tot pentru ei.

 


Re: NetCity mihai_atanasiu

vineri am observat ca au disparut firele de pe str. Coralilor; de mai bine de un an erau abandonate; acum am avut surpriza sa vad ca au disparut;

din cite stiu eu programul de trecere in subteran se refera la bulevarde si strazile principale; inca nu s-a pus problema la strazile din cartiere; dar cred ca ar trebui pentru ca arata oribil; la mine in fata casei pe un stilp de iluminat atirna doua cutii albe cam de marimea unei coli A4; cind bate vintul mai tare se si misca.

 


Re: NetCity Serban

S-au dat jos cablurile de pe Duca si se lucreaza pe Maltopol.

 


Re: NetCity lecter

Si de pe Foisorului s-au dat jos cablurile...

 


Re: NetCity Serban

Azi noapte pe Dinicu Golescu...

 


Go to page:  1  ... 8 9 10 11 12 13 14  ... 18
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Infrastructura, utilitățile și serviciile publice din București  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420712 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use