Transportul feroviar în RomâniaOperatori privați din România

 

Topic: Softrans (SFTRA)

247 posts, 134779 views
 
Go to page:  1  ... 8 9 10 11 12 13 14  ... 18
 
 

📖 Pagination options
Re: Softrans cris_m

Am patit si eu anul trecut ceva asemanator. Facusem o rezervare online pentru 5 persoane, am primit mail de confirmare, am zis ca totul e ok si cand ne-am urcat in tren, pe locurile noastre erau alte persoane cu bilete, iar rezervarea mea nu figura in sistem... De atunci nu am mai mers cu Softrans.

 


Re: Softrans Andrei98

Sunt multe capitole la care au dat-o in bara, faza cu "tren de mare viteza" sau "cel mai rapid tren din Romania" cand ramele lor sunt defapt RES-uri (Rama Electrica SUBURBANA) concepute sa circule in orase si in jurul lor, nu sa mergi 400 km si nici cele mai rapide trenuri din Romania nu sunt.

 


Re: Softrans Robert

Ei cred că se refereau la cel mai rapid tren din punctul A în punctul B. Să nu uităm că Softransul a fost creat ca un experiment în care să testeze aceste rame electrice cu scopul ulterior de a le vinde. Cum cumpărători interesați nu sunt le folosesc mai departe. Suburban, în ROmânia în jurul cărui oraș ai vrea să te învârți? :)

 


Re: Softrans lecter

Sunt convins ca a fost abuzat sistemul de rezervari, pana la urma de ce ar opri pe cineva sa se aseze daca ei n-au absolut nicio garantie ca persoana care a rezervat se va prezenta? Banii inainte...

Softrans ar avea toate calitatile pt. a fi cel mai bun tren din Romania daca ar pune naibii clasa I pe o bucatica din vagon, cum e la Desiro...asa, este prea aglomerat pt. a fi luat in calcul.

 


Re: Softrans shoppy

Chestia cu rezervat fara plata este buna cand incerci sa atragi clienti, daca ai trenul plin atunci ar trebui anulata si alesul locului sa se faca doar cu plata biletului.

 


Re: Softrans 19jimmy84

RES 001



RES 001 by 19jimmy84, on Flickr

Braşov - 27.08.2018

 


Re: Softrans (SFTRA) Victor92

Softrans modifica programul trenului cu plecare de dimineata din Brasov.

DB5D2A69-F08B-4E5F-A262-C9CB94A96F65.jpeg (771.52 KB; downloaded 5056 times)

 


Re: Softrans (SFTRA) 19jimmy84

IR 15931



IR 15931 by 19jimmy84, on Flickr

Poiana Țapului - 03.12.2018

 


Re: Softrans (SFTRA) 19jimmy84

IR 15931



IR 15931 by 19jimmy84, on Flickr

Sinaia - 10.01.2019

 


Re: Softrans (SFTRA) BodoMinea

Trist... RES 002 este mâzgălit. Poate mai puțin grav ca la alții fiind autocolant pe el. Dar totuși...
IMG_20190314_182752-min.jpg (1.19 MB; downloaded 4635 times)

Poza este din 14 martie dar se prezenta și astăzi în aceași stare.

 


Re: Softrans (SFTRA) MariusCFRBucuresti

Si 001 e vopsit.

 


Re: Softrans (SFTRA) oc7avian

Softrans a anulat ieri și azi trenul de pe ruta Craiova - Brașov* din motive tehnice. Astăzi au extins anulările pentru încă două zile. După graffiti, este RES 002. Am mers cu el weekendul trecut și era pe intervalul acesta orar. S-a întâmplat fix înainte de scoaterea unei curse de Brașov și mutarea pe Constanța.

Nu are legătură cu defecțiunea, dar ce am observat ciudat la el e că în multe locuri, pe culoar, linoleum-ul aplicat se lăsa câțiva cm chiar și sub greutatea unui bagaj mic. Era de parcă podeaua cedase sub el și linoleumul era ținut în aer pe o lățime de ~30cm

* trenurile 15935 (plecare din Craiova la ~3pm), respectiv 15936 (plecare din Brașov la ~6am)

 


Re: Softrans (SFTRA) BodoMinea

Mesajul acela referitor la anulări l-am văzut și eu de dimineață, și din câte îmi amintesc era pentru astăzi și mâine, nu ieri și astăzi. La ora aceasta el nu se mai află pe pagina de Facebook a Softrans, acolo unde a fost inițial postat, iar pe IRIS toate trenurile care erau în plan pentru astăzi sunt trecute ca circulând normal.

Dacă nu îmi scapă mie ceva, au rezolvat problema.
oc7avian wrote:
Nu are legătură cu defecțiunea, dar ce am observat ciudat la el e că în multe locuri, pe culoar, linoleum-ul aplicat se lăsa câțiva cm chiar și sub greutatea unui bagaj mic. Era de parcă podeaua cedase sub el și linoleumul era ținut în aer pe o lățime de ~30cm

Am observat și eu, dacă nu mă înșel chiar la ambele rame, iar această „ciudățenie” nu a apărut recent. Am mers anul trecut cu el, și fix în același loc unde am observat și anul acesta, respectiv în secțiunea centrală, în fața toaletei, între automatele de băuturi/mâncare și „raftul cu cărți”. Te afunzi cu totul pe acolo.

De altfel, softrans e relativ ok, cu sistemul de rezervări care permite alegerea locului (singurul...). Păcat că sunt cam deficitari la comunicare / informare online, mai au mici greșeli / inadvertențe pe site... Acestea apar pentru că dumnealor administrează efectiv niște tabele pe site, nu un planificator propriu-zis al mersului de tren.

 


Re: Softrans (SFTRA) oc7avian

Nu, a fost inițial pentru ieri și astazi. Știu pentru că aveam rezervare la cel de seară.  Mesajul rămas pe Facebook se referă la 11 și 12 Aprilie (ieri și astăzi).
Pe cel legat de mâine și poimâine l-au șters, dar între timp au pus anunț nou cu mai multe anulări (vezi screenshot). Aș fi lăsat doar link, dar poate șterg iar :))

Da, Softrans sunt super ok, dar mi se pare că au făcut doar esențialul de întreținere la trenuri. Față de primul an când intram în trenul ăsta și eram wow, acum arată doar un pic sub decent. Trist e că și așa tot e mai ok decât CFR-ul. Legat de site, corect. Nu a progresat deloc în ultimii ani, însă cât timp își face treaba și merge decent și pe mobil, nu am ce comenta.
softrans_anl.png (40.97 KB; downloaded 4413 times)

 


Go to page:  1  ... 8 9 10 11 12 13 14  ... 18
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Operatori privați din România  • 
Choose destination

Since our 2265 forum members have written 419381 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use