Zona metropolitană BucureștiUnitățile de întreținere și exploatare ale STB

 

Topic: Depoul Berceni (Nițu Vasile)

104 posts, 55333 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8
 
 

📖 Pagination options
Re: Depoul Berceni (Niţu Vasile) barbuandrei

Ca procent stau cel mai bine dintre cele 4 depouri de troleibuze. Cel mai probabil se vor schimba turele , macar in weekend. Problema celor de la Berceni e ca nu au personal. Au 'transferat' 4 soferi de la Bujoreni , la inceputul lunii.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Depoul Berceni (Niţu Vasile) GPS

5246 era vineri pe 73, in spatele lui 5245. Nu cred ca picat așa subit. Pe 5137 nu îmi aduc aminte când l-am văzut ultima data, probabil are mici probleme. Din câte știu și nici nu l-am văzut la strada, defect mai este 5229. Mai rămân 5124 și 5139 pentru care situația e cam neagră. Asta dacă nu chelesc alte defecte de la alte depouri...
In alta ordine 5140 arată jalnic la interior, era sa cad datorită linoleumului rupt, sper sa le dea mai repede înapoi ca sa nu ajungă și ele (5138 și 5140) in spatele depoului (Vatra Luminoasa).

 


Re: Depoul Berceni (Niţu Vasile) Andrei98

Cred ca casarea s-a inceput si la troleibuzele Ikarus, cel putin in dep. Berceni a ajuns 5145 din Vatra pentru piese de schimb alaturi de 5124 si 5139.
IMG_20171111_140002.jpg (1.17 MB; downloaded 6205 times)

Sursa: cfr fan, forum Railnet.ro

 


Re: Depoul Berceni (Niţu Vasile) Puss in Boots

Semne bune atunci si la trolee :) poate apar unele noi pe masura ce ne apropiem de alegeri. Evident, asta gandind optimist  :twisted:

 


Re: Depoul Berceni (Niţu Vasile) Andrei98

Daca ar si exista semne pentru o licitatie de troleibuze... Eu nu inteleg de ce se insista sa se cumpere tot autobuze cu banii de la BERD in loc sa cumpere troleibuze.

 


Re: Depoul Berceni (Niţu Vasile) Puss in Boots

Semne teoretice sunt. Practice nu. Si eu m-am intrebat de ce e nevoie ca banii de la BERD sa mearga tot la autobuze. Aia e, e "nevoie" de ele mai mult :?

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Depoul Berceni (Niţu Vasile) GPS

Troleibuze se vor cumpara pe banii UE după ce RATB va deveni SC, asta pentru ca UE da bani pentru troleibuze, dar nu și pentru autobuze.

 


Re: Depoul Berceni (Niţu Vasile) Andrei98

Pai oricum pentru autobuze se pare ca sunt, deci la ce sa mai trebuiasca fonduri UE pentru autobuze? Acum vorbim strict de troleibuze si pe faptul ca, cu acei bani de la BERD se vor tot autobuze...

 


Re: Depoul Berceni (Niţu Vasile) Puss in Boots

Atunci degeaba fac caietul de sarcini pt trolee daca n-au in plan SC-izarea. Vorbe in vant. Atat.

@Andrei98, UE oricum nu da bani pt autobuze decat daca sunt electrice. Ei nu sustin transportul poluant. Doar ai nostri prin diverse orase il sustin :)

 


Re: Depoul Berceni (Niţu Vasile) shoppy

Pai o fac pe banii lor de la buget nu pe fonduri UE.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Depoul Berceni (Niţu Vasile) anndrei

Sper sa devina cat mai curand SC pentru ca in momentul de fata anumiti angajati isi cam bat joc de calatori si asta pentru ca nu ii controleaza nimeni si se acopera unii pe altii.

 


Re: Depoul Berceni (Niţu Vasile) Puss in Boots

Si crezi ca daca e SC nu o sa isi mai bata joc? Pai or sa fie aceiasi oameni, de unde altii?

 


Re: Depoul Berceni (Niţu Vasile) Costin

Evident ca nu se schimba nimic... Teoretic ar trebui sa ii responsabilizeze, pentru ca toate bunurile vor fi fizic ale lor (si nu doar date in exploatare, cum e acum, fiind RA). Dar... teoretic.

 


Re: Depoul Berceni (Niţu Vasile) shoppy

Eu am vazut ca la Voluntari autobuzele arata bine, sunt curate la exterior, traseul pe care circula este marcat clar si profesional(nu foaie A4) iar soferii nu isi permit sa aduca ce modificari le trec lor prin cap la vehicul, deci este o companie condusa cu accent pe profit, nu intru ajutorarea votantilor si angajatilor cum este RATB, deci se poate si pare a fi un pas in directia corecta.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Unitățile de întreținere și exploatare ale STB  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use