Zona metropolitană BucureștiUnitățile de întreținere și exploatare ale STB

 

Topic: Depoul Giurgiului

84 posts, 45108 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6
 
 

📖 Pagination options
Re: Depoul Giurgiului alchimistul

Au trecut 2 luni si lumea tace malc. Chiar nu stie nimeni nimic despre evolutia lucrarilor ? Orice informatie e de apreciat daca e impartasita aici :roll:

 


Re: Depoul Giurgiului Axel

30.06.2011.
Ora 11:30

Eram la munca imprastiind la toate casele pliante OBI si am ramas uimit cand am ajuns in fata depoului Giurgiu. :shock:
Astfel am vazut si eu acest depou pentru prima data live. 8-)
Situatia depoului: :roll:
La intrarea in depou se sapa cu spor pe ploaie. :P
In depou se aflau Pluguri si Vagonul 6050 dar si tramvaiul V3A-93 093. :shock:
Prima data am zis ca a fost adus pe trailer deoarece ma derutase sapaturile de la poarta dar pesete 5 minute iesise din depou. :roll:
Nam putut face multe poze din cauza ca eram nervos in legatura cu adresa pe care o aveam la pliante cat si de cainii maidanezi. :?



DSC01476.JPG (72.01 KB; downloaded 7358 times)
DSC01477.JPG (95.98 KB; downloaded 7364 times)
DSC01478.JPG (111.04 KB; downloaded 7361 times)
DSC01479.JPG (94.31 KB; downloaded 7366 times)
DSC01480.JPG (84.61 KB; downloaded 7354 times)
DSC01507.JPG (104.65 KB; downloaded 7353 times)
DSC01506.JPG (114.19 KB; downloaded 7350 times)
DSC01498.JPG (104.57 KB; downloaded 7350 times)

 


Re: Depoul Giurgiului 3mil

Si hala in ce stadiu mai era? Ai reusit sa observi?

 


Re: Depoul Giurgiului Axel

Din pacate nu, deh cainii maidanezi ca altfel mai pozam. :?

 


Re: Depoul Giurgiului florin.lifticariu

Iar intreb....vreo veste despre ce se intimpla acolo...SE MISCA CEVA ???

 


Re: Depoul Giurgiului alchimistul

Subscriu, nu inteleg secretomania in jurul acestui subiect. Am intrebat de 2 ori acum multe luni si nimeni nu zice nimic. Daca exista printre persoanele de pe forum cineva cu acces la informatii "din interior" despre depoul Giurgiului, il rog frumos sa le imparta cu noi.  Si nu, nu truisme a la Relatii cu publicul RATB - "Depoul se va redeschide cand vor fi finalizate lucrarile"   :ugeek:

 


Re: Depoul Giurgiului Dominatrix

Cred ca intrebarea corecta ar fi: s-a atribuit lucrarea sau altfel spus s-a rezolvat contestatia? Pe SEAP contractul apare ca neatribuit. Abia dupa ce se face asta, putem vorbi de finalizarea lucrarilor, in 6 luni, conform documentatiei de atribuire.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Depoul Giurgiului Utilizator anonim

Licitatia a fost atribuita, a fost o contestatie, s-a judecat, s-a castigat, firma care a castigat nu a venit sa realizeze lucrarea nici in ziua de azi. Asteptam...  :roll:

 


Re: Depoul Giurgiului ByOnu

Pe str: Anghel Moldoveanu, Tudor Gociu si Actiunii se circula si cu calatori? Daca 'nu', why? Oricum, ma mir ca s-au ostenit sa modernizeze liniile. Bine pentru localnici ca au tramvai pe acolo, ca se poate face diferenta foarte usor intre portinunile cu tramvai, care sunt 'lux' si cele fara tramvai, ulitele mai exact. Totusi la intrarea in depou, in fatza, desi este linie noua, inglobata in beton si asfaltata, asfaltul e plin de gropi.

Langa depou stiu ca este 'depoul' de utilaje al RATB, unul dintre ele. Aveti poze de acolo?

 


Re: Depoul Giurgiului Dominatrix

ByOnu wrote:
Pe str: Anghel Moldoveanu, Tudor Gociu si Actiunii se circula si cu calatori? Daca 'nu', why? Oricum, ma mir ca s-au ostenit sa modernizeze liniile.
Tu ai fost vreodata pe strazile acelea? Daca da, cred ca e evident de ce nu e nevoie de un traseu comercial pe acolo. Si pot confirma ca niciodata nu s-a circulat pe acolo in mod curent, decat cu ocazia unor devieri, cea mai recenta de acest gen in 2004. Modernizarea liniilor de acces pe strazile acelea si a depoului Giurgiu au facut parte din pachetul de finantare cu BEI pentru modernizarea a ~ 110 km cale simpla de tramvai si a 4 depouri.
ByOnu wrote:
Langa depou stiu ca este 'depoul' de utilaje al RATB, unul dintre ele.
Acolo a fost autobaza Giurgiului intre 1981 si 1987, transformata in sectie EIELCC in 1987 la demolarea depoului Panduri si a sectiei EIELCC de acolo.
Apropo de depoul Giurgiu, iata schema liniilor preluata dintr-o brosura H&K.
giurgiu.jpg (47.21 KB; downloaded 6558 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Depoul Giurgiului Utilizator anonim

S-a reluat licitatia pana la urma, sa speram ca se rezolva pana in luna mai cand face doi ani de cand e blocat depoul...


Refacere hala de intretinere si platforme de lucru la inaltime in Depoul Giurgiu ca urmare a prabusirii unei macarale
Procedură aplicată: Negociere cu publicare
Criteriu de selecţionare: Preţul cel mai mic
Data limită: Luni, 09 Ianuarie 2012 ora: 10:30
Dată selecţionare: Luni, 09 Ianuarie 2012 ora: 11:00
Cod CPV: 45234127-2
Locaţie: R.A.T.B. Serviciul Logistic cu sediul in Bd Dinicu Golescu 1, tel: 021.3074120, fax:021.3074555; 021.3147136

 



Re: Depoul Giurgiului alchimistul

Multumesc pentru update. Sa fie intr-un ceas bun de asta data si firma castigatoare sa isi faca treaba repede si bine :ugeek:

 


Re: Depoul Giurgiului florin.lifticariu

A trecut apropae jumatate de an...ce se mai intimpla cu depoul Giurgiului ?

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Unitățile de întreținere și exploatare ale STB  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420552 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use