Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiProiecte și lucrări finalizate parțial, suspendate sau abandonateStrăpungerea Splaiul Independenţei – Ciurel – A1

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

4140 posts, 966195 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 273 274 275 276 277 278 279  ... 296
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Giratoriile zburatoare si toate lucrarile de pe DNCB sunt la MT.
Uite aici granita dinstre Bucuresti si Ilfov la Pipera, pasajul este peste granita https://www.google.ro/maps/@44.4873927, ... a=!3m1!1e3 .
Din nefericire asta cred si eu ca e va intampla, vor ajunge cu strapungerea la CF centura si vor incepe sa se planga ca e MT rau si nu face.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului mindmasster

shoppy wrote:
Pasaj la uzina de apa?, vorbesti cumva de intersectia cu fosta zburatoare?, nu cred sa se faca asa ceva, mai bine ar face la Osiei.
Andrei vezi ca pentru strapungere te-ai dus gresit in dreapta pe malul lacului, traseul intra repede pe Dambovita.

Eu sunt curios in baza carui cadru legal va construi PMB in afara Bucurestiului, la pasajul CF Pipera are cineva idee cum s-a construit?, ca si acela da pe afara.



Da. Am vazut proiectul , m am documentat mai bine si dupa inaugurare o sa fac un video separat cu prelungirea spre DNCB/A1.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Costin

Din ce an este proiectul pe care l-ai vazut? Daca e recent, ai putea sa il pui pe forum?

Daca vorbesti de proiectele pe care le avem deja puse, pentru tronsonul spre A1, ele au fost anulate in instanta.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului mindmasster

Aici l am vazut : https://www.skyscrapercity.com/threads/ ... 93&slide=0

dar cred ca este la fel cu cel pe care il avem si noi aici, nu?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Costin

Da, pare sa fie acelasi. Nu stiu daca au fost aprobate din nou aceleasi planuri si PUZ care au fost initial anulate la initiativa lui Danes (ar fi cam ilegal sa fie aceleasi - nu?), insa asta ar fi singura situatie in care tronsonul spre A1 ar avea un proiect valid azi.  Poate am ramas eu in urma cu informatia si exista proiecte aprobate, daca altcineva stie mai multe chiar este rugat sa contribuie :) insa asa cum stiu eu situatia, acum vorbim doar ipotetic...

Bonus, problema ridicata de shoppy - hai sa zicem ca avem proiect si PUZ, cum va construi PMB in afara limitei admninistrative? Nu e nevoie de un proiect similar aprobat de primariile afectate de traseu si/sau CJ Ilfov? Exista asa ceva?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului mindmasster

Probabil o sa colaboreze cu Primaria din Chiajna de la un  punct incolo. Chiajna incepe dupa Canalul Arges .

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului soldy

Din gura Firei:

"O dată cu deschiderea traficului pe pod, șoferii nu vor mai putea face stânga din șoseaua Virtuții, când vin din Crângași. Aceștia vor urca pe pod și vor ajunge așa în Splaiul Independenței. Pentru etapa a doua, proiectul tehnic este finalizat, urmează să realizăm exproprierile. Constructorul este deja în șantier, doar se mută de sub pod"

"Vom realiza și etapa a doua, până la Uverturii. Avem proiectul tehnic gata, culoarul de exproprieri aprobat, constructorul este în șantier."
Revin si cu in link al culoarului de expropieri ( tot de pe fb sitmatei )

http://acteinterne.pmb.ro/legis/acteint ... gq5SMA_aM4

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului ticker

what bullshit! Licitatie ceva?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului ticker

rizzuh wrote:
Mentionata de colegul dm5758, nu de mine :)

Din ce vad din filmare una se va duce in Virtutii, pentru sensul catre Crangasi, iar cealalta mai din scurt va da in giratoriul de sub pod. Cu ce ajuta nu stiu, pt. ca oricum de acolo tot pe Splai catre Basarab ajungi, n-ai alta directie in care poti merge. Poate gresesc, asteptam marcajele si semnele de circulatie, astazi ar trebui sa fie gata.


S-a elucidat misterul. Breteaua de la STS are 2 iesire si nu ii dadeam de ce. Acum e clar:

Iesirea 1 (cea din scut - prima cum cobori rampa de la STS) e fix pt cei de la STS si alte firme de pe straduta respectiva.
Iesirea 2 duce in Virtutii (sens catre Crangasi)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului orex

O sa fie o ”veselie” cu exproprierile ca poate ati vazut ca ”dureazaaa tati”... :rofl:  :rofl:  :rofl:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului mindmasster

Ne organizam pentru maine sa ne vedem la deschidere?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului orex

Tii de colturile panglicii?! :rofl:  :rofl:  :rofl:
”Ma bag” dar cand e inaugurarea ca nu se face cu acelasi fast, ca pe ”aorta” Cotroceni, P. Victoriei, Dinicu Golescu?! :rofl:  :rofl:  :rofl:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Frankie

O sa vin si eu maine ca tot locuiesc prin zona.

Tin neaparat sa-i urez ceva "de bine" Duamnei.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Licitatie lafel ca la Doamna Ghica. ;)

 


Go to page:  1  ... 273 274 275 276 277 278 279  ... 296
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Străpungerea Splaiul Independenţei – Ciurel – A1  • 
Choose destination

Since our 2297 forum members have written 422396 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use