Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiProiecte și lucrări finalizate parțial, suspendate sau abandonateStrăpungerea Splaiul Independenţei – Ciurel – A1

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

4140 posts, 936112 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 207 208 209 210 211 212 213  ... 296
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Pai si ce propui, sa fie lucrarea fara termen de finalizare, asa la fiecare 6 luni se da pe post finalizarea peste alte 6 luni.

 


  • ClaudiuL
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului ClaudiuL

Asa este si la metrou  :lol:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Florinds

Propun sa aiba un termen de finalizare realist si care sa se respecte.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

ClaudiuL wrote:
Asa este si la metrou  :lol:

Nu e deloc asa, la metrou ai raportari periodice privind stadiul, poti sa-ti faci si singur o idee privind termenul final, aici nexam

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului architengi

Florinds wrote:
Si bineinteles ca intrebarea legitima este: de ce venim pe post si spunem ca lucrarile sunt gata in martie 2018? :))


Asta nu am vazut pe postul TV. Cine si cand a spus ca va fi gata lucrarea in martie 2018?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Lasa ca aicea vedem si singuri ca se sta degeaba, nu trebuie sa scrie pe vre-un site, la metrou problema era obtinerea informatiei ca lucrarile nu erau la vedere.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Florinds

architengi wrote:
Florinds wrote:
Si bineinteles ca intrebarea legitima este: de ce venim pe post si spunem ca lucrarile sunt gata in martie 2018? :))


Asta nu am vazut pe postul TV. Cine si cand a spus ca va fi gata lucrarea in martie 2018?


https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/cand-va-fi-gata-pasajul-ciurel-816326
Noul termen pentru finalizarea Pasajului Ciurel este martie 2018, spun oficialii Primăriei București. "Termenul estimat de finalizare a pasajului Ciurel este martie 2018", au spus pentru Economica.net reprezentanții municipalității. Potrivit lor, descărcările arheologice și relocarea rețelelor electrice aflate în amplasamentul lucrării au determinat încetinirea ritmului execuției.

http://www.hotnews.ro/stiri-administratie_locala-21836122-gabriela-firea-pasajul-piata-sudului-gata-finalul-lunii-iulie-pasajul-ciurel-martie-2018.htm
Despre Pod Ciurel -Strapungere A1

"Primul termen a fost de 30 luni, dar din cauza exproprierilor, a descarcarilor arheologice si a deviatiilor de retele Enel s-a tot prelungit, iar la un moment dat lucrarile au fost sistate. In acest mandat s-a reusit impartirea proiectului in mai multe cadrane, care sa permita avansarea lucrarilor. Podul peste Dambovita, cu toate bretelele adiacente va fi finalizat, conform graficului, in luna martie 2018", a declarat Gabriela Firea.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului survola

Ha ha ha. Dacă mișcă vreun pai pe șantier până la 1 martie o să fie grozav.

 


  • ClaudiuL
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului ClaudiuL

Din punctul meu de vedere de locuitor al orasului vad si la metrou termene care nu se respecta si apoi apar alte termene.
Care este termenul actual : Trimestrul III sau IV 2018 ?  Se va respecta ? Ca simplu cetatean as zice ca da, dar daca ma uit aici pe forum as zice ca nu.
Cred ca opinia publica este mai usor amagita de termene apropiate decat de termenele care pot fi respectate si politicienii stiu acest lucru.
Din fericire acest pasaj nu este foarte necesar in absenta continuarii pina la A1.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Mergem pe pod...la Brailita!
:bere:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Ar fi de rasul curcilor ca podul "de la Brailita" (Braila) sa fie finalazt inaintea amarutului asta de la Ciurel... :D

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

N-o să fie. Stai să-l înceapă.  :twisted:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Andrei, faceam o gluma (amara)...

In Legea bugetului pe 2018 se pare ca au prevazut finantari de ZERO incepand de anul viitor.
Iar pentru anul asta... te umfla rasul (mai mult plansul)

Adrian Rosca a pus "dincolo" o spicuire din Legea Bugetului de Stat pe 2018 cu estimari pentru urmatorii ani:
Adrian Rosca wrote:
Estimarile de cheltuieli din proiectul de buget pe 2018 aferente acestui proiect:

2018 - 23.8 milioane lei;
2019 - 0
2020 - 0
2021 - 0

Asta pentru un proiect de ~500 mil. euro (1,996 mld. lei) - atentie, fara TVA !!!
Fa pod de 2 miliarde daca te descurci cu 24 de milioane... :(

In maxim doi ani va fi gata... karioka.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Eu am auzti de 4 ani la Braila, deci primul an este doar proiectarea.

 


Go to page:  1  ... 207 208 209 210 211 212 213  ... 296
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Străpungerea Splaiul Independenţei – Ciurel – A1  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use