Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiProiecte și lucrări finalizate parțial, suspendate sau abandonateStrăpungerea Splaiul Independenţei – Ciurel – A1

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

4140 posts, 949511 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 296
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului cristi20

mindmasster wrote:
In afara de podul hobanat si intrarea pe autostrada ,mai exista vreo lucrarea care sa necesite timp?

Podul peste centura si podul de la Chiajna. (cele marcate cu rosu in PUZ)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului telvanni

Multumesc shoppy pentru efort. Acum e un pic mai clar pentru mine.

 



Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului rails

acum am inteles si eu ceva din puz-ul ala.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului mindmasster

Aici , situatia este clara. Pana nu se termina Pasajul  Basarab ,nu cred ca se va misca nimic ,desi stalpii de la podul hobanat ar trebuii construiti ca nu deranjeaza pe nimeni

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului Utilizator anonim

Se lucreaza, azi taiau o parte din pomi in zona unde au facut platoul acela, probabil mai greu pana se aseaza. Probabil in toamna o sa inceapa mai serios. Oricum graba nu e avand in vedere ca exproprierile sunt realizate in proportie de 0%.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului shoppy

Ieri au aparut vreo 6 containere-birouri pe locul amenajat.

 



  • darknight
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului darknight

Bine ai venit pe forum !!! :D  .............E bine ca sa sesizat presa si sper sa inceapa lucrarea la capacitate maxima mai repede

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului telvanni

Citat din articol: "Tot anul acesta urmează să înceapă lucrările la străpungerea 1 Mai (fostă Compozitorilor) până în strada Drumul Sării prin care va fi construită o stradă nouă, care va aduce ameliorări în trafic privind legătura dintre Drumul Taberei şi centrul oraşului"
Poate ma ajuta cineva ca nu inteleg despre ce e vorba, m-am incurcat in strazile astea ( 1 mai, mihalache, compozitorilor, sarii....)
Multumesc anticipat!€

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului Dr2005

De la capătul Bd. 1 Mai (intersecţia cu Str. Haiducului) e un drum de pământ prin spatele cimitirului Ghencea. Probabil acolo trebuiau să răsară blocuri (probabil urma demolarea caselor de pe Drumul Sării), astfel nu se poate explica de ce Bd. 1 Mai a fost făcut cu aceeaşi lăţime până la Str. Haiducului, când tot traficul, inclusiv troleele, o ia prin Str. Sibiu, ceilalti 50 m de bulevard servind doar ca parcare pentru locatari, încă de la constructie. Singurul motiv pe care îl consider logic pentru care nu s-a constinuat pe atunci proiectul e prezenţa unităţii militare din zonă şi ale câmpurilor ei de instrucţie care, din motive care îmi scapă, au rămas aşa, deşi multe câmpuri de instrucţie au ajuns cartiere de blocuri.€

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului telvanni

Nicio veste de mai bine de 2 sapt...sa inteleg ca nu s-a mai miscat nimic?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului shoppy

Nope, nimic remarcabil.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului andrei11

catalinm wrote:
http://www.youtube.com/watch?v=8rPRCJHP ... dded#at=16
http://www.youtube.com/watch?v=Ax-awOz4 ... re=related

Observ ca au o inclinatie deosebita fata de podurile hobanate - in curand vor fi o atractie turistica pentru Romania. Un pod suspendat standard nu sunt in stare sa faca ? Sau nu-i ajuta solul ?
Off topic Asta stiu sigur Podurile (noi) de la Cernavoda au vrut sa le faca suspendate, dar nu tinea pamantul atata greutate.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 296
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Străpungerea Splaiul Independenţei – Ciurel – A1  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420686 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use