Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiProiecte și lucrări finalizate parțial, suspendate sau abandonateStrăpungerea Splaiul Independenţei – Ciurel – A1

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

4140 posts, 951406 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 176 177 178 179 180 181 182  ... 296
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Wadan

Respectiva structura se numeste "Bloc de ancoraj". Este o pila care are si rol de culee si in care se vor ancora 3 hobane pe o parte a tablierului si 3 hobane pe partea cealalta a tablierului (fata de 7 cate erau prevazute initial). Motivul pentru care nu se vede nimic este pentru ca tevile prin care trec cablurile de hobana si placile metalice de care se vor prinde ancorajele au fost incastrate in beton pe parcursul executiei. La baza blocului de ancoraj, de o parte si de cealtalta, sunt 2 camere in care vor fi dispozitivele de ancorare si va fi si locul de unde se vor tensiona acele hobane.

Casetele metalice pentru hobane de pe tablier sunt prinse prin sudura de tablier.

 




Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului antonio

Daca am citit eu bine in presa, pentru anul acesta s-ar aloca 37 mil. euro pentru proiect, conform bugetului pus in dezbatere. Stie cineva cat s-a investit pana acum in proiect?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

Am văzut și eu viitorul amplasament al șoselei ce se vroia a merge spre centura. Era decopertat până după biserica. Mai exact până la strada Intrarea Dâmboviței. Ce nu înțeleg eu este cum vor ei sa meargă cu ea mai departe( când se va face în 2090) pentru că eu vad blocuri și case.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Hmm...
0ad368f830721103509763508fe5f8c5.gif (481.29 KB; downloaded 2030 times)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului General_Katana

shoppy wrote:
Hmm...


Ce bine ar merge Kaboom-ul asta la structura  de baza a Primariei !  :twisted: Sa sara in aer banii spalati de pe proiectele facute pe principii fanteziste.  :popa:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

La rampa de pe chei, au început montarea cofrajelor.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

Astăzi la ora aceasta era un elefant și o Cifa la tablierul dinspre Ciurel. Era turnare. La rampa Daneș se lucra la cofraj. Destul de repede se mișcă aici.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

Era și decofrat o parte din tablier. Oricum arată bine treaba acolo. Sunt curios cum vor face breteaua de urcare coborâre peste șosea și când. Cred că vor devia traficul prin alta parte. Pe asfalt de văd urme de vopsea (pina in semafor).

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Nu cred ca o sa-i lase sa inchida bulevardul, posibil sa vina cu grinzi prefabricate.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Cum sa inchida bulevardul ?!...
Si cu 41 ce faci ? Rupi un sfert de oras ?

Dar da, vor inchide bulevardul.
NOAPTEA.
Cred ca vom vedea curand anunturi ale primariei ca timp de cateva nopti (si alea de week-end) se va intrerupe circulatia "intre orele 22 si 06"

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Da, curand dupa ce toarna si pilele de la biserica, mai pe la vara asa.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului t530

Linia 41 o sa fie blocata sau inchisa si atunci cand vor lucra la subtraversarea de la Moghioros pentru M5. Pot impusca 2 iepuri daca se sincronizeaza santierele.

 


Go to page:  1  ... 176 177 178 179 180 181 182  ... 296
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Străpungerea Splaiul Independenţei – Ciurel – A1  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421136 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use