Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiProiecte și lucrări finalizate parțial, suspendate sau abandonateStrăpungerea Splaiul Independenţei – Ciurel – A1

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

4140 posts, 950011 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 209 210 211 212 213 214 215  ... 296
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului architengi

mihai_atanasiu wrote:
Ieri si azi s-au descarcat bare de fier beton la groapa de langa Lukoil.


Cand Firea zice ca e gata si podul hobanat si podul peste Virtutii (tot nodul rutier) pana in martie 2018, se gandeste ca daca ne da vesti din astea ca va fi gata in 3 luni, la fiecare 3 luni, nea Vasile si nea Gheorghe o sa ramana cu o impresie buna si asa are un vot in plus pentru prezidentiale?

Sau asa au sfatuit-o expertii electorali israielieni si Dragnea, sa ne minta de mai multe ori, in mod repetat, poate pana la urma se prinde minciuna de noi? Si o sa o credem?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

architengi wrote:
Cand Firea zice ca e gata si podul hobanat si podul peste Virtutii (tot nodul rutier) pana in martie 2018...?
Cand zicea martie 2018?, evident, dupa ce a zis decembrie 2017, si nu s-a intamplat, urmeaza iulie 2018.
Pai defapt podul si pasajul sunt gata, adica calea de rulare, adica structura de rezistenta a caii de rulare, adica e imprastiata in bucati prin santier, nu o fi asamblata si pe poztie, dar de terminata e gata.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Paraschivoiu dan

Am intrebat muncitorii si cu aiguranta va avea 2 benzi pe sens zic ei si se pare ca va trece cumva pe marginea Lacului Morii nu pe Dambovita cum se zicea.Asteptam ceva oficial

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Costin

Nu exista nici un plan mai departe de Virtutii, deci muncitorii aia au facut misto de tine daca ti-au zis ca "sunt siguri". Ca mai departe ei vor executa conform planului (care momentan nu exista), nu dupa cum li se pare lor mai bine.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Paraschivoiu dan

Latimea soselei se vede din latimea podului, cat despre pozitionarea soselei dupa Virtutii sigur se gandeste cineva chiar acum, o sa intreb din nou la primarie sapt aceasta si revin (acum 3 sapt mi s-a spus sa revin pt a afla detalii)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Costin

Nu neaparat. O sosea desteapta ar trebui sa aiba 3 benzi / sens pana la Virtutii in ideea de a descarca traficul in/out din Bucuresti in/din ceea ce va fi inelul median, continuand cu o capacitate de trafic scazuta spre centru (deci, pe pod). Dar asta e doar o parere personala, n-o lua de buna. Doar un exemplu ca poate fi oricum.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Da, sau 2 benzi + banda dedicata BUS.
(Defapt ar trebui sa fie inca un pod mai spre Grozavesti ca sa avem autobuz pe traseul P+R A1 - P+R CB - Petrache Poenaru care sa poata opri la Petrache Poenaru si apoi sa intoarca fara sa mearga pana la Grozavesti.)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului mihai_atanasiu

Chiar acum am trecut pe langa Lukoil si am vazut macaraua albastra cu un segment metalic in cioc. Din cele asezate pe acei suporti. Pe partea cu Lukoil am vazut armaturile din groapa aia mare.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Metamorph

Intr-adevar,s-au mai pus pe pozitie doua segmente de tablier iar astazi macaraua de mare tonaj este in continuare pe pozitie.

 



Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Si cam atat cu segmentele metalice peste Virtutii....
Sunt curios cum vor continua cu .... punctele de sprijin la sol.
Astea presupun ceva fundatii, nu le poti aseza pe asfalt / beton rutier.

Nu stiu daca exista ceva documentatie sau s-a mai discutat, ce fel de pasaj va fi peste Virtutii?
"Punte" simpla sprijinita pe capete, cred ca deschiderea este prea mare...
Senzatia mea este ca vom avea inca in hobanat aici....

(scuze daca s-a mai discutat...)
:bere:

 



Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Paraschivoiu dan

Va urma o saptamana cu - si nu cred ca se va putea turna betonul la Lukoil

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

Mulțumim pentru foto Gabi!

 


Go to page:  1  ... 209 210 211 212 213 214 215  ... 296
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Străpungerea Splaiul Independenţei – Ciurel – A1  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420801 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use