Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiProiecte și lucrări finalizate parțial, suspendate sau abandonateStrăpungerea Splaiul Independenţei – Ciurel – A1

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

4140 posts, 950947 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 228 229 230 231 232 233 234  ... 296
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

mihai_atanasiu wrote:
Asa am vazut si eu din goana masinii: 20 de hobane. Dar nu sunt sigur pentru  ca se suprapun unele peste altele.

Când am făcut eu pozele, erau 18.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Utilizator anonim

20 sunt acum.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului punmeister

Cam multe, eu cred ca erau suficiente alea doua :lol: :mrgreen:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

Am trecut și eu azi. Sunt 20.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului vanelllou

Salut, obisnuiam sa urmaresc acest forum cand eram mai mic, dar ma dadusem batut din cauza progreselor invizibile. Acum ca m-am mai maturizat, am aproape 45 de ani si vad ca Podul e iarasi 90% realizat (Doamne ajuta sa nu scada iar la 50%), am prins din nou sperante.
Am o intrebare. Poate parea redundanta, desi m-am uitat si in spate si nu gasit un raspuns exact, daca exista :-))).
Stiti cumva daca traficul care se va varsa in sensul de mers spre Biserica/Uverturii... va trece in principal pe strada din spate de la BDT/Ford si va curge elegant si lin printre blocuri, pe Dealul lui Tugulea?
Ma refer la faza actuala a podului. Nu la faza a doua, care am inteles ca va face legatura direct cu Ramnicu Valcea, via Pitesti, dupa ce va expropria Firea maxim 19-20 de case in zona Dealu Negru, probabil.

Stau in zona si habar n-am care si pe unde se vor mai duce. Si nici nu mai gasesc nici un document actualizat, daca exista, pe site-ul pmb.

Din nou, scuze daca intrebarea a fost deja pusa pana acum. Poate ma ajutati doar cu o indicatie catre raspuns in acest caz. Multumesc!

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Exista 2 variante:
- cea mai simpla : traficul de la Grozavesti coboara de pe pod pe breteaua LuokOil iar traficul dinspre Giulest urca pe pod pe breteua Ford
- cea mai complicata : dupa pod avem un giratoriu, traficul de la Grozavesti coboara de pe pod pe rampa de la Ford iar traficul dinspre Giulesti urca pe pod pe rampa LukOil

Mai departe cica se reface PUZ-ul, care o sa fie gata mai incolo.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului zapacitu

Nu cred ca va exista giratoriu, probabil va exista minim o bretea pe care se va face traficul.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Da, poate sa faca o simpla intersectie si sa puna cedeaza la unii din ei.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului vanelllou

Multumesc pentru raspunsuri! Deci se pare ca s-a renuntat la ideile lu' Faraonu' Oprescu.
In orice caz, tare incurcata pare aceasta solutie cu Strapungerea.
Si sa dea Maicutza Domnului sa ne prinda in viata inaugurarea, sa vedem si noi cu ochii nostri care se duce pe unde si de ce :-).

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului zapacitu

Ideea respectiva e geniala si absolut necesara, deci sigur nu s-a renuntat la ea. Cu siguranta se va ajunge la centura si la A1 pe o viitoare prelungire.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului vanelllou

Stai asa, ca e o neclaritate.:-) Nu ma refeream la Faza II, spre autostrada.
Eu vorbeam despre ideile nastrusnice ale lui Oprescu, dupa ce a spart proiectul in doua, si cand ne explica ca e loc sa se duca traficul de pe pod (dinspre Grozavesti) exact printre blocuri, pe str. Dealul lui Tugulea. Ca mai ia el din spatiul verde de la blocuri si face cate 2 benzi :-)))).

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Doftoru a delirat multe, pe asta chiar nu am auzit-o si chiar nu stiam unde vine strada Dealul Tungulea pana cand nu am cautat-o cu Google Maps, oricum, orice o incerca sa lase blonda de inteles ca o sa faca ea cu traseul, sigur nu o sa-l bage in blocuri, cel mai probabil sa nu mai intre direct pe strada Dambovitei ci sa mearga pe malul lacului pana la canalul de la uzina de tratare.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Doftoru' era doftor.
Blonda este blonda. Deci mult mai rau.

Trebuie sa va las "firul scurt" ca sa imi transmiteti "dincolo" solutia finala.
Ca eu nu apuc sa vad "pe persoana fizica in viata" care va fi "solutia finala"...  :lol:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului vanelllou

shoppy wrote:
Doftoru a delirat multe, pe asta chiar nu am auzit-o si chiar nu stiam unde vine strada Dealul Tungulea pana cand nu am cautat-o cu Google Maps, oricum, orice o incerca sa lase blonda de inteles ca o sa faca ea cu traseul, sigur nu o sa-l bage in blocuri, cel mai probabil sa nu mai intre direct pe strada Dambovitei ci sa mearga pe malul lacului pana la canalul de la uzina de tratare.


Aici e maistru' primar, la 1:15, despre cum se poate duce traficul de pe podul asta pe o strada pe care, in conditii normale, au loc doua masini in acelasi timp doar daca exista bunavointa. De-aia ziceam ca mi-e teama ca au ramas la aceeasi solutie. Bine, "provizoriu, sublinez provizoriu"  :D

https://www.hotnews.ro/stiri-administra ... anului.htm

 


Go to page:  1  ... 228 229 230 231 232 233 234  ... 296
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Străpungerea Splaiul Independenţei – Ciurel – A1  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420984 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use