Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiProiecte și lucrări finalizate parțial, suspendate sau abandonateStrăpungerea Splaiul Independenţei – Ciurel – A1

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

4140 posts, 948810 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 181 182 183 184 185 186 187  ... 296
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Depinde cum fac bretelele, ori pun un giratoriu in capat ori cobori pe Virturii si urci la loc pe pod.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului zapacitu

E o strada care iese in spate la piata Crangasi.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului mindmasster

Intrebare de 1000 de puncte. Astaldi face si podul peste Virtutii?

 



Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

In acest video din noiembrie, cu ridicarea unor grinzi metalice...




Undeva pe la minutul 11.00 - 11.10 camera surprinde foarte bine zona de dincolo de Virtutii...
Adica asta:


 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

WTF ?!?!... :shock:
Ce vrei sa spui cu asta, shoppy ?




Se intampla lucruri si dincolo de Virtutii ?  :shock:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Da, mai era o poza si in reportajele de pe luna trecuta, au ajuns pana aici(este si locatia pozei), am corectat forma in wikimapia.
http://wikimapia.org/#lang=ro&lat=44.44...8&z=17&m=b

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului t530

Pasajul Ciurel ar putea fi gata pana la sfarsitul anului.

Cel mai scump drum din Bucuresti va avea trei benzi pe sens.  Pasajul Ciurel, prima faza a celui mai scump proiect de infrastructura rutiera din Capitala, ar putea fi gata la finele anului si nu la vara, dupa cum se estima anterior. Noul drum, din continuarea pasajului catre Autostrada Bucuresti - Pitesti, nu va mai fi redus insa la doua benzi pe sens, ci va avea tot trei benzi, asa cum era prevazut initial. Finalizarea Pasajului Ciurel este estimata a se realiza la sfarsitul anului 2017. Acest termen este luat in calcul in conditiile in care se estimeaza ca o luna poate dura contractarea lucrarilor de relocare a retelelor electrice si trei luni executia relocarilor, au spus pentru Economica  reprezentantii Primariei Bucuresti. Anterior, termenul estimat de catre oficiali ai municipalitatii pentru finalizarea pasajului era luna iulie 2017.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

...prima faza a celui mai scump proiect de infrastructura rutiera din Capitala, ar putea fi gata la finele anului si nu la vara...
Hai nu mai spune ! Cine a spus ca va fi gata la vară ? Nici la sfârşitul anului nu va fi gata...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

Nu postasem eu o poza ca  asta luna trecută? Nu știu ce vor sa facă. Zici că fac descărcare arheologică.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Ba da, am fost sa vad si eu, asa, sa includ zona in tura, nu stiu daca se vede neaparat o noutate.
Trebuie sa faca acolo un pic ceva ca undeva trebuie sa cobori de pe rampa, acolo ar trebui sa vina bretelele.
Cin stie ce ametit cu ultima declaratie de acum 2 ani o fi spus vara 2017, si ca sa nu le-o scoata ziaristii au corectat-o.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului mindmasster

Cum sa fie gata pana in vara daca nici macar nu au inceput podul peste Virtutii. Si suntem deja in  aprilie.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului General_Katana

mindmasster wrote:
Cum sa fie gata pana in vara daca nici macar nu au inceput podul peste Virtutii. Si suntem deja in  aprilie.


Păi nu au mintit, la ei vara se termina in Decembrie  :lol:

 


Re: Stiri si articole din presa andrei11

neb1 wrote:
Pasajul Ciurel ar putea fi gata până la sfârşitul anului
http://www.digi24.ro/stiri/actualitate/...lui-704672


Acesta nu e un articol de presa, ( sau o stire ), e o miştocăreală. Adica 95 % e miştocăreală.

 


Go to page:  1  ... 181 182 183 184 185 186 187  ... 296
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Străpungerea Splaiul Independenţei – Ciurel – A1  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420536 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use