Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: V3A-93M-EPC

336 posts, 141733 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 14 15 16 17 18 19 20  ... 24
 
 

📖 Pagination options
Re: Tramvaiele V3A-93M-EPC andrei11

O lăsăm așa. N-ai înțeles ce am spus !  :bere:

 


Re: Tramvaiele V3A-93M-EPC Victor92

014 deja a fost mazgalit pe spate  :roll:  ...

014 - Linia 27 - Piata Unirii









014 spate - 16.04.2019.JPG (185.19 KB; downloaded 5542 times)

 


Re: Tramvaiele V3A-93M-EPC SirVlady

Ii cunosc pe pustanii care au facut treaba asta.
Au fost cu mine in scoala, acum ei sunt clasa a 8-a. Se dau mari smecherasi ca dau si ei niste tag-uri pe niste tramvaie.
Puteam sa-mi exprim parerea mult mai trivial legat de ei, dar am zis ca mai bine sa nu ma duc in vacanta!  :ugeek:

 


Re: Tramvaiele V3A-93M-EPC cris_m

Daca ii cunosti, fa un bine societatii si da-i pe mana politiei, zic si eu. :ugeek:

 


Re: Tramvaiele V3A-93M-EPC CA 205

A revenit 352. Ieri era in 27.

 


Re: Tramvaiele V3A-93M-EPC Nenea_titi

@SirVlady

Indiferența te face părtaș. Eu personal, pe toți acești (să nu spun o vorbă urâtă), i-aș retrage un an de la școală și i-aș pune la muncă patriotică, să renoveze clădirile mâzgălite, tramvaiele mozolite, și aș retine preț de un an 75% din salariile părinților (sau tutorilor) pentru curățarea orașului. Nu de alta dar altfel nu îi înveți minte. Știu, sună talibanic, dar la fel de talibanic e și să văd eu toate mizeriile. Eram odată lângă capătul lui 21 la SF Gheorghe, și un vatman cafea cu levierul în puști din ăsta, și îi spunea : "Tu ai idee cât este vopsirea unui vagon? Au mă-ta și tac-tu bani de revopsire, știu ce face odrasla lor în loc să fie la școală? ". Pe vremea când eram eu în liceu (1996-2000), un coleg de clasă a venit snopit în bătaie de 2 paznici (așa a intrat la mijlocul orei) , doar că a fost prins pictând un perete din zona liceului meu, au ieșit doi King Kong, și l-au desfigurat în bătaie, clădirea respectivă era proprietate privată, dar ăsta nu a știut și a sărit gardul, și l-au încolțit mai întâi dobermanii. Apoi l-au băgat paznicii în clădire și l-au bumbacit. S-a judecat cu ei, dar a pierdut, deoarece a fost pe proprietatea privată. Clădirea a fost luată de o firmă din Israel, iar paznicii erau tot din Israel, iar ăia aveau instrucțiuni clare... Cine intră neautorizat ia bătaie. Normal, trebuia dus la poliție, dar  jidani sunt mai talibani, ai intrat la el pe proprietate, riști orice.
Am mai spus și repet. În fiecare tramvai ar trebui măcar 2 paznici...deghizați în civil și care la nevoie să facă și control...
Referitoar la 014...tot așa rău merge? Ultimele 2 dăți ziceai că se destramă, că se rupe în bucăți.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Tramvaiele V3A-93M-EPC GPS

CA 205 wrote:
A revenit 352. Ieri era in 27.

Dar 352 nu era funcțional?

 


Re: Tramvaiele V3A-93M-EPC SirVlady

352 circula zilnic, nu il stiam sa fi fost defect zilele astea.
014 merge perfect acum, nu mai scartaie absolut deloc semn ca probabil l-au retusat mecanicii din depou.

 


Re: V3A-93M-EPC cris_m

Ca tot se vorbea de 352, se pare ca devine o aparitie din ce in ce mai frecventa pe linia 19. In ultimele saptamani l-am tot zarit circuland pe Liviu Rebreanu. Mai devreme l-am surprins in statie la Titan, sens spre Complex Titan.
**poza cu titlu informativ**
V3A-93M-EPC_352 .jpg (365.07 KB; downloaded 4997 times)

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Tramvaiele V3A-93M-EPC V2A

293 a revenit de câteva zile, după o nouă pauză de aproape 6 luni. De văzut cât rezistă, în ultimii ani mai mult a stat defect...
Din cele 12 tramvaie sunt funcționale 014, 293, 358, 359.

 


Re: Tramvaiele V3A-93M-EPC Nenea_titi

Care este motivul pentru care aceste tramvaie stau așa mult defecte? Înclin să cred că sunt foarte slabe. Voiam să zic că cele mai bune sunt Faur, apoi Epc, apoi URAC. Dar am senzația că URAC sunt mult mai bune. Nu de alta, dar sunt 13 Epc și majoritatea defecte. Faur sunt 52, și majoritatea funcționează, iar de cele defecte s-a tras, până la defectarea lor sau retragere, la maxim. Unele au uzură maximă chiar. Sunt însă vagoane URAC care merg fără probleme, și merg între 2 rk uri aproape fără defecțiuni. Dar sunt și tramvaie, care fac probleme de parcă au făcut războiul. Care e cauza? Tramvaie făcute luni după beție?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Tramvaiele V3A-93M-EPC Utilizator anonim

Alea care merg sunt in general vagoane „privilegiate”, intretinute de titulari de depou, practic orice vagon poate sa mearga ani buni fara probleme daca se asigura mentenanta corespunzatoare si mai ales inlocuirea pieselor „consumabile” la intervalul de timp de uzura.

 


Re: Tramvaiele V3A-93M-EPC drbm

A revenit 297, azi în linia 27, cu chit verde pe ici, pe colo - în curs de cosmetizare. Arată ca un urs polar care s-a scărpinat de un gard proaspăt vopsit.

 


Re: Tramvaiele V3A-93M-EPC Victor92

297 e la Bucurestii-Noi. Poate 293...

 


Go to page:  1  ... 14 15 16 17 18 19 20  ... 24
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421844 posts in 5255 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use