Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: Tatra T4R

2723 posts, 652930 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 150 151 152 153 154 155 156  ... 195
 
 

📖 Pagination options
Re: Tatra T4R ByOnu

Gabi23 wrote:
Bunica și nepoții la Gara Basarab


:love: *bunicul si nepoatele. :lol:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Tatra T4R Utilizator anonim

Ieri la iesirea din depou...

DSC_6488.JPG (188.57 KB; downloaded 2457 times)


DSC_6491.JPG (163.96 KB; downloaded 2460 times)


DSC_6495.JPG (191.07 KB; downloaded 2463 times)


DSC_6507.JPG (174.99 KB; downloaded 2463 times)


DSC_6513.JPG (176.72 KB; downloaded 2457 times)

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Tatra T4R GPS

Interesant că le-au trimis fără boghiuri, sunt curios pe ce le vor amplasa.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Tatra T4R Utilizator anonim

Urmau sa fie luate si boghiurile ulterior.  ;)

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Tatra T4R GPS

A ok, credeam că se păstrează.

 


Re: Tatra T4R Nenea_titi

Nu le dă și pantografe? Să fie complete? Ar arăta mai frumos, chiar și ca decor de parc.

 


Re: Tatra T4R Gabi23

Nenea_titi, nu ți se pare logic că sunt predate complete, dar pentru un transport facil le-au demontat pantografele precum boghiurile?  :roll:

 


Re: Tatra T4R Nenea_titi

Ba da. Întrebam dacă se predă și restul, într-un viitor, mai apropiat sau depărtat. Oricum pe platformele alea, care oricum sunt inadecvate (trebuiau remorci tip pod, pentru transport greu (cum sunt cele de transport utilaje de construcții), înălțimea este destul de mare și dacă ar avea pantograful lăsat (riscă să atingă firele de contact),nu mai zic cu boghiu montat. Asta îmi dau seama, doar vroiam să știu dacă STB binevoiește să dea și restul. Nu că vor mai funcționa vreodată, ci de fason. Dacă pe viitorul amplasament pune așa de formă și o rețea de contact și vreo 2 dale cu șină, decorul ar fi super simpatic. In parcul Cireșarii, a stat mulți ani o locomotivă veche, până spre anii 2000. Undeva în spate, lângă toboganul Rachetă. Era pusă și pe șine, iar decorul era super. E drept, din cauza nepăsării și timpului, a fost luată de rugină și în timp probabil dusă la fier vechi.
Oricum, au fost tramvaie durabile.

 


Re: Tatra T4R shoppy

In Ciresarii spun sigur ca inainte de revolutie nu mai erau decat vagoanele si la scurt timp dupa revolutie au disparut si acelea.

 


Re: Tatra T4R Nenea_titi

Atât locomotiva cât și vagoanele, mai erau acolo în 1992 cel puțin. Am copilărit acolo, în parcul ăla. După 1992,când m-am mutat la altă școală nu mai știu nimic, am revenit în parcul ăla prin 2001 odată așa din nostalgie , și îmi venea să plâng...era o paragină totală... Că și azi, dealtfel.

 


Re: Tatra T4R andrei11

Tatra T4R  !!!!!!
Pentru poveștile cu parcurile adolescenței aveți Clubul. Merci !

 


Re: Tatra T4R PaulIP

GPS wrote:
Ar fi bine ca pentru muzeu să se păstreze un cuplu...

Da, ar fi fain si ironic in acelasi timp: nu au binevoit sa restaureze o remorcă de EP/V3A (stiut fiind ca tramvaiele alea n-au circulat solo in serviciul cu calatori), V12-le fara acoperis e o gluma improvizata (macar daca avea scaune si stopuri originale), dar in schimb o sa avem 2 Tatre (in primii 2 ani nu au existat cupluri, ci doar vagoane solo).

 


Re: Tatra T4R Nenea_titi

Da, însă în majoritatea timpului au circulat cuplate.

 


Re: Tatra T4R george99xxx

Salutare tuturor,

Urmaresc demult acest forum, dar acum mi-a atras ceva atentia in Chiajna si anume acest tramvai Tatra #3427 lasat pe marginea drumului si ajuns in starea in care se vede dupa o saptamana de la aducerea din depoul Militari...
Ce amenajare peisagistica sa mai faci din el???

Atasez 3 poze facute asta seara:

 


Go to page:  1  ... 150 151 152 153 154 155 156  ... 195
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 421056 posts in 5245 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use