Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: Defecte, imobilizări și reparații ale tramvaielor

3018 posts, 759634 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 119 120 121 122 123 124 125  ... 216
 
 

📖 Pagination options
Re: Mentenanţa tramvaielor STB Nenea_titi

351 are stopuri noi. 221,parcă l-am văzut anul trecut prin septembrie, e adevărat era cam hodorogit. Singura linie bună a lui BN e 41. În rest, dezastru. Până nu se repară linia de pe Grivița - Mihalache, orice tramvai ajunge la BN e condamnat la moarte timpurie. Și Colentina la fel, afară de 21, în rest e dezastru. Titan, cam la fel. Victoria, atâta timp cât le dă și pe Mihalache, e fix pix. Iar Dudesti, ar fi bine să se repare măcar tronsonul dintre depou și Mihai Bravu. Altfel, tramvaiele vor fi distruse de acces.
Până una alta, mă minunez de cum ajunge parcul lui Alexandria să decadă, au sincer unele tramvaie în stare mai proastă ca BN. 223 e un caz, îl dau pe el ca exemplu deoarece e " apt" de 41, la fel și 219. Sunt două dezastre.
Pe de altă parte, Militari chiar tine la vagoane și am toată stima. Tramvaie vechi, tramvaie modeste, dar totuși fac tot posibilul ca tramvaiele să fie apte de traseu, și să fie în stare bună. 057,141, 152, 254 și 265 mi se par a fi tramvaiele V3A în cea mai bună stare posibilă la fel și cele de Giurgiului ( excepție 013, 026 și 064). Celelalte depouri ar face bine să ia exemplu de la cei doi de mai sus. Cred că astea două sunt singurele depouri apte de tramvaie noi. În condițiile actuale.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa tramvaielor STB Utilizator anonim

126 revopsit si el.

 


Re: Mentenanţa tramvaielor STB 1689

La fel ca 270, o spoiala in regie proprie, in depou ?

 


Re: Mentenanţa tramvaielor STB Nenea_titi

Facem o statistică a tramvaielor proaspăt ieșite din URAC, cu probleme grave după rk?
V3A: 014, 100, 128, 238.
Tatra : 3381.
Nu au trecut decât 4 luni, și avem 5 tramvaie proaspăt ieșite, căzute la datorie.
Prefer deja o spoială în depou decât o reparație în URAC, nu de alta dar ies mai proaste decât erau.

 


Re: Mentenanţa tramvaielor STB 1689

"Cosmetizare in garaj/depou" a ajuns sa insemne mai bine decit un RK la URAC ?!?
Pai ... mai bine ...
... nu mai spun nimic.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa tramvaielor STB Utilizator anonim

128 si 238 sunt iesite de mult din URAC. 128 prin 2015 si 238 prin 2012...  :roll:

 


Re: Mentenanţa tramvaielor STB Nenea_titi

238 a trecut prin URAC pentru rk și alte chestii... Are facelift sovietic și altele (vopsire, etc).
128 nu era în URAC la pregătire pentru Militari?
Și chiar și așa... Sunt relativ tinere ca ieșire din URAC.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa tramvaielor STB Utilizator anonim

La 238 reparatia si repunerea in functiune s-au facut in depou, a stat vreo 2 ani parca.
182 nu 128.  ;)

 


Re: Mentenanţa tramvaielor STB Nenea_titi

Atunci, ce îmi este că : se repară în depou sau la URAC. Tot prost se face. Deci, după reparație ies mai proaste ca înainte.
128 e ieșit în 2015...hmm, destul de tânăr.
Retrag pe 128 de la căzute în abia o lună, dar o medie de un tramvai nou defect /lună e mult. Ca off topic, râdem noi de turci, dar noi nu putem face nici 1/100 din ce fac ei. Trist și adevărat. Rocar nu putea face full LF, decât sub licență (vezi autodromo), URAC nu poate face ce face Durmazlar, never ever.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa tramvaielor STB Utilizator anonim

Siamezul 028 a iesit in probe dupa RK.

 


Re: Mentenanţa tramvaielor STB SirVlady

Sursa: Grupul de Facebook "Tramclub".
Screenshot_20190506_130908.jpg (219.18 KB; downloaded 1799 times)

 


Re: Mentenanţa tramvaielor STB Nenea_titi

Aici au integrat frumos noile faruri. Stopurile însă le-au cam cârpit...mai frumos arată cu modulare.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa tramvaielor STB GPS

Când a intrat 028 la RK?

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa tramvaielor STB V2A

A revenit "agentul" 007, în 23.

 


Go to page:  1  ... 119 120 121 122 123 124 125  ... 216
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use