Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: Montarea unităţilor de AC pe vagoanele CH-PPC

142 posts, 43671 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 11
 
 

📖 Pagination options
Montarea unităţilor de AC pe vagoanele CH-PPC 3mil

La 6 mai avem urmatoarele tramvaie V3A-93-CH-PPC cărora li s-a montat instalatie de aer conditionat (din ceea ce ati spus cu totii pe forum):

Depoul Alexandria (10 din 27): 224, 264, 4021, 4029, 4030, 4001, 4003, 4023, 4008, 4028

Depoul Dudești (11 din 19): 4047, 4015, 4012, 4018, 4010, 4027, 4017, 4034, 4026, 4016, 4005



.................................................................................................
După cum s-a menţionat in celelalte topice, avem montată instalaţia de AC pe vagonul 4047, ramâne de văzut dacă şi funcţionează...
Al doilea vagon care a primit AC este 4015, care ieri şi astăzi a efectuat probe.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Montarea unităţilor de AC pe vagoanele CH-PPC V2A

Îl adăugăm pe listă pe 224, probabil de aceea este de câteva zile în dep. Dudeşti.

 


Re: Montarea unităţilor de AC pe vagoanele CH-PPC ByOnu

Dar voi ati vazut, oameni buni, cum arata sistemul din interiorul salonului?! :bleah: :bleah: :bleah:

 


Re: Montarea unităţilor de AC pe vagoanele CH-PPC bercenicity

Arata a improvizatie tot.

 


Re: Montarea unităţilor de AC pe vagoanele CH-PPC cris_m

Sistem improvizat pe un vehicul carpit si improvizat.... ce vreti mai mult :bleah:

 


Re: Montarea unităţilor de AC pe vagoanele CH-PPC CA 205

Am fost ieri cu unul din CH-PPC-urile cu A/C si am avut parte de o călătorie de lux pentru tramvaiele bucureștene. In tramvai era răcoare peste tot. Din pacate nu am retinut numarul de parc.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Montarea unităţilor de AC pe vagoanele CH-PPC Utilizator anonim

S-au rezolvat problemele tehnice cu ele, incepe montarea de serie.

 


Re: Montarea unităţilor de AC pe vagoanele CH-PPC cris_m

In sfarsit pot spune ca retraiesc anii '90-2000  :love:
Intr-o nota mai serioasa, operatiunea asta trebuia facuta acum 10 ani pe putin, nu in anul de gratie 2019, aproape 20-20. Dar asa e la noi, ne prindem mai greu de chestiile normale si de bun-simt...

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Montarea unităţilor de AC pe vagoanele CH-PPC Utilizator anonim

Acum 10 ani abia au fost convinsi sa se monteze AC pe noile autobuze  :lol:

 


Re: Montarea unităţilor de AC pe vagoanele CH-PPC cris_m

Macar la asta nu am fost chiar ultimii, cehii si polonezii s-au apucat mai recent sa ia vehicule cu AC. Bine, pe ei i-a ajutat mai mult clima decat pe noi. Oricum, tot e vai de capul nostru  :popa:

 


Re: Montarea unităţilor de AC pe vagoanele CH-PPC Nenea_titi

cris_m wrote:
In sfarsit pot spune ca retraiesc anii '90-2000  :love:
Intr-o nota mai serioasa, operatiunea asta trebuia facuta acum 10 ani pe putin, nu in anul de gratie 2019, aproape 20-20. Dar asa e la noi, ne prindem mai greu de chestiile normale si de bun-simt...


Mie sincer îmi este dor de anii 90, de muzica lor, de faptul că eram un adolescent care umbla cu n fete odată, îmi este dor să mai aud zdranganeala unui EP-V3A și să merg cu unul ascultând o casetă cu eurodance la walkman (și o derulam cu creionul, ce amintiri) , să merg la mare și să văd că încă erau oameni de calitate nu toți cocalarii cu BMW de 25 ani care mănâncă shaorma la 5 lei, și când toate erau așa noi și colorate și politicul nu prea conta.
Revenind. Atâta timp cât nu sunt decât niște vechi tramvaie reesapate, e ca și când ai lua o dacie  din 1991, îi pui bot "zâmbetul lui Iliescu" și apoi îi tragi și un A/C. Apoi, să ieși un pic din turmă, îi pui siglă Renault.
Cât despre asta cu bun simț, alte țări făceau segmentul central LF încă din anii 80. Și tramvaie stil BLF încă din 1990. Noi acum ne-am trezit. Salut această inițiativă cu A/C ul pe tramvaie. Să sperăm că vor funcționa.

 


Re: Montarea unităţilor de AC pe vagoanele CH-PPC 3mil

#224 a început să efectueze probe cu noua unitate de AC.
IMG_3746.JPG (166.01 KB; downloaded 4751 times)
Detaliu tronson față
IMG_3748.JPG (807.45 KB; downloaded 4750 times)
Detaliu tronson spate
IMG_3747.JPG (1.14 MB; downloaded 4761 times)

 


Re: Montarea unităţilor de AC pe vagoanele CH-PPC CiprianTRB

Are cineva poze din interior?

 


Re: Montarea unităţilor de AC pe vagoanele CH-PPC Andrei98

Pai cu 5 unități cum sa nu creeze probleme la inceput :o
Cred ca fierbeau sursele pe tramvaiele alea.

 


 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 11
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420945 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use