Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: Achiziția a 40+60 de tramvaie noi din gama 18 metri

658 posts, 182767 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15  ... 47
 
 

📖 Pagination options
Re: Achiziția a 40+60 de tramvaie noi din gama 18 metri Costin

Daca eu inteleg corect, ofertantul spune ca un tramvai Tatra KT4 are o serpuire accentuata a celui de-al doilea boghiu. Sa ne spuna cineva care le-a observat in Ploiesti sau Cluj daca serpuirea intr-adevar exista (intrebare aproximativ retorica, dar o confirmare punctuala nu ar strica).

 


Re: Achiziția a 40+60 de tramvaie noi din gama 18 metri punmeister

Suna a EP VFU :twisted:
Screenshot_20191108-164732_Drive.jpg (831.9 KB; downloaded 4584 times)

 


Re: Achiziția a 40+60 de tramvaie noi din gama 18 metri BGP2597

La Ploiești, din observațiile personale ambele boghiuri au un mic unghi cu care pivotează sub tronson. Este mult mai mic ca la T3/T4, având în vedere ampatamentul mai mare și articulația la mijloc și la prima vedere lasă impresia că ar fi fixe. Ele pivotează, dar de "șerpuit" nu le-am văzut până acum. Ca și călător simt aceleași oscilații în curbe și dacă stau în față și dacă stau în spate.

 


Re: Achiziția a 40+60 de tramvaie noi din gama 18 metri punmeister

Ultimele clarificari.
Raspuns consolidat Tramvaie noi din gama de 18 m.pdf
Raspuns consolidat Tramvaie noi din gama de 18 m.pdf (2.71 MB; downloaded 303 times)

 


Re: Achiziția a 40+60 de tramvaie noi din gama 18 metri punmeister

Maine este termenul limita pentru depunerea ofertelor. Place your bets.

 


Re: Achiziția a 40+60 de tramvaie noi din gama 18 metri Albert

Astra si Durmazlar 1000%. Poate si Bozankaya.

 


Re: Achiziția a 40+60 de tramvaie noi din gama 18 metri punmeister

Astra n-are ce cauta daca nu face JV.
1.) Pentru contractele de achizitie de bunuri: executarea de livrari de tipul specificat Ofertantul va prezenta lista principalelor livrari de produse efectuate in ultimii 5 ani, raportati la termenul limita pentru depunerea ofertelor, din care sa rezulte ca a livrat/furnizat produse similare cu cele care fac obiectul achizitiei, la nivelul unuia sau mai multor contracte in cantitate cumulata de minim 20 de vagoane, cu indicarea datelor şi a beneficiarilor publici sau privaţi.Documentele justificative care probeaza îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmeaza a fi prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, doar de catre ofertantul clasat pe locul I in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor.

Eu unul ma astept la Durmazlar si Skoda avand in vedere ca nu s-a plans de CS-ul de la licitatia pentru 100 de tramvaie de 36m, ci de timpul de depunere a ofertelor.

LE: Avand in vedere ca STB accepta la capacitatea tehnica si/sau profesionala si experienta in urma contractelor de modernizare, se pot baga si Astra si EP VFU, avand ca referinta tramvaiele Armonia de la Timisoara.



 


Re: Achiziția a 40+60 de tramvaie noi din gama 18 metri CiprianTRB

Eu încă sper sa participe Siemens cu Avenio,deși avem șanse slabe... :)
Și cred ca s-ar mai putea baga și VFU Pașcani.

 


Re: Achiziția a 40+60 de tramvaie noi din gama 18 metri Nenea_titi

Vfu face LF? Sau U.M.T.P.-uri gen cele de la Timișoara care se rup, sau ca la Iași, care nu sunt circulante? Ce îmi sunt alea ce îmi e Bucur V2A-T.
Așa, decât să cheltuie bani pe alea, scurtează în V2A tramvaiele defecte, și gata. Băi frate, nu am văzut atâta mocaiala...atâta fonfaneala...că-s turcești, că-s chinezești, sau știu eu ce...noi ne plimbăm cu vagoane de mină, iar ei stau și o taraganeaza. Când sunt tramvaie noi, de ce sunt, când nu sunt tramvaie noi, de ce nu se iau...

 


Re: Achiziția a 40+60 de tramvaie noi din gama 18 metri 1689

(H)Armoni(c)a nu e cumva vehiculul acela pe sine de la Timisoara, la care - din cind in cind - spatele nu prea stie ce vrea fata si se stringe ca o omida, dupa care toata lumea sare si spune ca nu-i nici o problema, e doar un surub ?

Daca da, e produs de ambele stele ale industriei autohtone de material rulant.

Am incercat sa aflu care din cele doua versiuni s-a “pliat” mai des, deocamdata insa e neclar.

Proiectul, insa, se pare ca poarta semnatura Astra.

Mwrita, insa, lecturat topicul dedicat de pe forumul STPT.

Calitatea finisajelor si creativitatea solutiior tehnice aplicate impresioneaza..

 


Re: Achiziția a 40+60 de tramvaie noi din gama 18 metri Puss in Boots

Pai stati putin, VFU nu a produs niciun tramvai pana acum. Doar un prototip pt Iasi si atat. Care sta in depou ca nu l-au omologat (ei nu CTP-ul). In rest modernizari pentru Timisoara cateva Wegmann -pe care le stim- si.... atat. Punct. Poate o astfel de companie participa la o licitatie de genul asta?

@1689, daca imi aduc aminte bine se zicea ca Armonicile de Pascani au fost implicate mai des in incidentele de genul ala. No comment ca nu ma incearca patriotismul ieftin si prefer sa nu zic prostii.

 


Re: Achiziția a 40+60 de tramvaie noi din gama 18 metri PTMZ

Gata, licitația a intrat în evaluare tehnică.

 


Re: Achiziția a 40+60 de tramvaie noi din gama 18 metri CiprianTRB

Cel puțin pana la ora asta nu a apărut declarația de participare.. Va apărea pana mâine?

 


Re: Achiziția a 40+60 de tramvaie noi din gama 18 metri punmeister

Maine e Sambata, deci Luni vor pune PV pe SEAP.

 


Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15  ... 47
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420530 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use