Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: Discuții diverse

1604 posts, 406756 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 115
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Discuții diverse Utilizator anonim

In acest topic discutii libere despre tramvaiele din Bucuresti.

 


Re: Discutii diverse dot com

Azi am mers cu #212 pe linia 19 de dimineata la ora 7.30 si pot sa spun ca era "mai cald" afara decat inauntru, caldura nu exista si geamurile erau inghetate. Si domnul vatman, ca sa ne simtim bine, la semafoare mai statea si cu usile deschise tot timpu.

 


Re: Discutii diverse Gabi23

#212 este dpdv esteic unul din cele mai jalnice vagoane de la Dudesti, asa ca probabil incazirea nu mai functiona, dar stai linistit ca nici in Ch-PPC situatia nu era foarte roz azi. Am mers azi cu #4010, pe linia 34 si la fel mureai de frig  :x.

 


Re: Discutii diverse Chev Celios

Iar are probleme Bucuru?
Azi in locul lui in linia 21 era 4046.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse Utilizator anonim

Cred ca este la revizia de 20.000km.

 


Re: Discutii diverse Gabi23

Cred ca urmatorul vagon de "metrou usor" care face o vizita la URAC pentru RK este #021 sau din nou revopsire. Afirm asta deoarece, ieri si azi nu a mai aparut in 41, titularii lui fiind cu alte vagoane (ieri dimineata era la sch 1 epava de #273, iar azi erau cu #195). Urmeaza sa vedem zilele urmatoare ce si cum.

 


  • marian
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse marian

Vag 021 este in depou, i-au luat boghiurile si le-au dus la URAC pt schimbarea bandajelor.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse Utilizator anonim

Cam era timpul, la fel pentru mai multe vagoane de B Noi la care bandajele sunt praf si pulbere.

 


Re: Discutii diverse Gabi23

Ca tot vorbim de boghiuri praf, azi am calatorit cu #236 pe linia 11. Acest vagon al Dep. Giurgiu are niste probleme destuld e mari la boghiuri scotand un zgomot infernal de parca as fi calatorit pe cea mai tandari linie din Bucuresti, nu pe una foarte buna modernizata. Are nevoie de un RK la boghiuri urgent !!! Lumea injura in el si era forte stresata de zgomotul infernal.

 


Re: Discutii diverse Gabi23

#280 are acum un "posterior" curat (marca Dep. Alexandria) :twisted:.

 


Re: Discutii diverse costi

Mi se pare mie sau fontul si emblema sunt cele de la 93M-Faur?

 


Re: Discutii diverse Gabi23

Pai sunt, ca daia am si zis "marca Dep. Alexandria". Doar ei au acest fond cum aveau "panterele".

 


Re: Discutii diverse costi

Mai trebuie pusa si vopseaua spalacita ca marca inregistrata :lol: .

 


Re: Discutii diverse Gabi23

Vopseaua spalacita e "marca Dep. Colentina"  :lol:, care tot au probleme cu vagoanele mega-pictate :evil:.

 


 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 115
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2265 forum members have written 419374 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use