Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTroleibuze STB

 

Topic: Discuții diverse

325 posts, 104074 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 24
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse Utilizator anonim

Frana de mana.

 


Re: Discutii diverse hADRIAN

O poveste fantastica despre o pasionata de troleibuze. Poate unii din voi chiar o cunosc, nu stiu daca s a mai vorbit despre ea, dar mi se pare ca merita mentionata.

http://ciprianmuntele.ro/blog/

http://transporter.ro/s-13988-Blog-Scur...entru-RATB

 


Re: Discutii diverse DAF SB220

Respectiva, vrea cu orice pret sa se angajeze in RATB :) ca orice, dar numai sa fie in dotarea Regiei.
Si s-ar putea sa aibe o sansa, chiar daca n-are decat cateva clase. :P

 


Re: Discutii diverse DAF SB220

Iata un colaj facut de mine cu o parte din Ikarusurile care mai sunt la Vatra Luminoasa. Cat despre casarea Ikarusurilor, e posibil sa se inceapa de anul urmator deoarece pur si simplu cea mai mare parte din ele ramase sunt niste epave pe roti... la Vatra Luminoasa deja 14 troleibuze sunt pe lista de casare, iar la Berceni 2. Cat despre Bucurestii Noi si Bujoreni nu au nici-un troleibuz pentru casare, nici macar 5295 de la Bujoreni care a fost primul troleibuz Ikarus tras pe dreapta pentru ceva.
Inca ceva! poate sa-mi faca si mie cineva o lista cu troleibuzele de la Bucurestii-Noi? multumesc anticipat.


Numere Ikarus VL by kaba_adrian97, on Flickr

 


Re: Discutii diverse Costin

Kaba Adrian wrote:
Cat despre Bucurestii Noi si Bujoreni nu au nici-un troleibuz pentru casare, nici macar 5295 de la Bujoreni care a fost primul troleibuz Ikarus tras pe dreapta pentru ceva.

Bucurestii Noi aveau pe lista de casare pe 5100, 5101 si 5121, pe care le'au dus in dep. Berceni. Nu stiu daca mai sunt acolo sau daca au fost deja casate...

 


Re: Discutii diverse DAF SB220

Sunt 5 Ikarusuri taiate pana acum (ridicate la inceputul lui 2011). Acestea sunt 5101, 5121 ridicate din Berceni, 5165, 5175 si 5192 au fost ridicate din Vatra.
5100 s-ar dorii sa-l pastreze pentru muzeu, dar nu are rost pentru ca in locul lui ar fi 5135 care e aproape chiar nou (daca nu-l face inca de calatori).

 


Re: Discutii diverse DAF SB220

Ikarus 415T vs Irisbus Citelis


Picture 024 by kaba_adrian97, on Flickr

 


Re: Discutii diverse DAF SB220

5132 :evil:


IMG_0007 by kaba_adrian97, on Flickr

 


Re: Discutii diverse Gabi23

Din cele minim 5 Ikarusuri care nu vor mai circula niciodată de la Bucureştii Noi, s-ar putea găsi un geam, dar probabil nu are chef nimeni să se obosească să-l înlocuiască!  :popa:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse 133 313

5380, proaspat crapat, tractat la 10:10 de B25XCP de la Foisorul de foc.

 


Re: Discutii diverse cris_m

Ieri dimineata pe la ora 9:30 am vazut la intersectia cu Gheorghe Petrascu, sens spre Dristor un camion Tatra care tracta un troleibuz Ikarus :shock:
Cum de se afla troleibuzul in aceasta zona? Sa inteleg ca se mai transfera troleibuze de la depoul Vatra Luminoasa la depoul Obregia?

 


Re: Discutii diverse Gabi23

Mergea probabil la Depoul Berceni (Nițu Vasile) la ITP. Nu e nimic deosebit.

 


Re: Discutii diverse PaulIP

Intr-adevar, nu e nimic special.
Si eu vedeam asta-vara asemenea troleibuze.
Off-topic: nu mai exista camioane Tatra la RATB, ci doar KrAZ si DAC 665 T

 


Re: Discutii diverse DAF SB220

Precum nici depoul Obregia nu exista. Doar autobaza Obregia, ce detine cea mai mica flota de autobuze Mercedes Citaro. Troleibuze Ikarus sau, eventual, Citelis pentru depoul Berceni nu vom avea prea curand decat daca se aduc masini noi, si cum in buget bate vantu'... abia ca sunt bani pentru reparatiile tramvaielor. Ce ai vazut tu, era un troleibuz apartinand de depoul Vatra Luminoasa ce era dus pentru ITP (care se efectueaza numai la depoul Nitu Vasile, cunoscut ca si Berceni). N-ai retinut nr. de inventar al troleibuzului? poate are soarta bietului 5170...

 


Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 24
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Troleibuze STB  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use