Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTroleibuze STB

 

Topic: Discuții diverse

325 posts, 105029 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15  ... 24
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii diverse Costin

Despre normele de poluare am creat un topic nou viewtopic.php?f=275&t=5013&p=341948#p341926
Despre 7460 se discuta la topicul dedicat (fiind retras, topicul respectiv se afla in sectiunea de "istorie". Daca revine, il mutam, dar pana atunci ramane acolo): viewtopic.php?f=398&t=48&start=84#p341894
Despre generalitati si comparatii intre vehicule, la "diverse": viewtopic.php?f=227&t=4780&start=28#p341922

Mesajele care nu sunt in nici unul din topicele indicate mai sus, au disparut pur si simplu.

Va rog nu mai faceti atat off topic!

 


Re: Discutii diverse Gabi23

V2A wrote:
Se pare că vor să repare un troleibuz Ikarus (seria de șasiu TSB415CSE22000005, cred că e de la Bujoreni)
Respectiva serie de șasiu provine teoretic de la troleibuzul #5250 (Dep. Bujoreni). În practică, este total irelavant acest lucru.  Citând din SEAP: Descrierea achizitiei publice: Leviere de frana pentru vehicule din dotarea STB, cantitate totala: min 170 BUC.; max. 210 BUC., conform Anexa 1 model acord cadru.. Nu se achiziționează doar pentru un vehicul, clar sunt pentru mai multe. Iar Rocar Autodromo #7460 fiind contemporan cu Ikarus 415T, levierele sunt similare.

 


Re: Discutii diverse CiprianTRB

V2A wrote:
Se pare că vor să repare un troleibuz Ikarus (seria de șasiu TSB415CSE22000005, cred că e de la Bujoreni) și... troleibuzul Rocar Autodromo  :shock: . A fost lansată ieri o licitație pentru achiziționarea de leviere de frână: http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub/no ... /100091996.

Licitația a întrat în tehnica, deci avem cel puțin o oferta!

 


Re: Discutii diverse CiprianTRB

Ofertanți :
1.BLAUTEIL WANDERER
2.ICOM TRADING & CONSULTING SRL
3.COPROT
4.ADETRANS S.R.L

 


Re: Discutii diverse CiprianTRB

Licitația a întrat în evaluare financiara.

 


Re: Discutii diverse AlexTennis2005

De ce este un troleibuz in linia 86 la ora asta? Apare unul în aplicație

 


Re: Discutii diverse CiprianTRB

Astăzi licitația a întrat în deliberare.

 


Re: Discutii diverse Costin

Licitatia pentru vehicule noi care are topic dedicat? Sau care?

 



  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse Utilizator anonim

E o licitatie uzuala, nu vad ce atata agitatie. Au fost licitatii mari la troleibuze, loturi importante de piese, ca la tramvaie, alea merita urmarite. La fel la autobuze au fost niste licitatii mari de piese... :roll:

 


Re: Discutii diverse Aron

În noaptea cu viscolul am zărit un KRAZ pe cal. 13 septembrie care tracta troleibuzul ROCAR. a făcut dreapta pe Antiaeriană, unde l-or fi dus?

 


Re: Discutii diverse cris_m

E posibil sa fi ajuns cu restul de Ikarus din Bujoreni in Alexandria 2, asa cum ne spunea colegul @barbuandrei.

 


Re: Discutii diverse barbuandrei

Nu am spus ca au ajuns la Alexandria. Alt coleg merita aprecierea pentru descoperirea noi locatii. Eu am spus doar ca au fost luate.  :bere:

 


Re: Discutii diverse Albert

Care troleibuz Rocar? Autodromo sau DeSimon?

 


Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15  ... 24
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Troleibuze STB  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use