Zona metropolitană BucureștiIstoria transportului în comun din București şi IlfovIniţiative nematerializate de achiziţie, construcţie sau modernizare vehicule

 

Topic: Achiziție troleibuze Bozankaya Trambus 12 (2020 - contract reziliat)

83 posts, 31335 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6
 
 

📖 Pagination options
Achiziție troleibuze Bozankaya Trambus 12 (2020 - contract reziliat) punmeister

Via LinkedIn Bozankaya.
image_e6f86a7b-e432-4df9-99cd-b32925b8dead20200313_193637.jpg (371.98 KB; downloaded 6359 times)

https://www.linkedin.com/posts/bozankaya ... 081-P_d8

 


Re: Bozankaya Trambus 12 cris_m

Ce Photoshop ieftin as zice eu cu ochi critic.  ;)

 


Re: Bozankaya Trambus 12 CiprianTRB

Arata foarte bine!  :D

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Bozankaya Trambus 12 Utilizator anonim

Chiar sunt curios daca le vor vopsi in schema asta.

 


Re: Bozankaya Trambus 12 punmeister

S-ar putea sa nu, randarea de mai sus este exact randarea unui Sileo S12 de pe siteul Bozankaya modificata putin.
12M.png (917.21 KB; downloaded 6301 times)

 


Re: Bozankaya Trambus 12 Albert

cris_m wrote:
Ce Photoshop ieftin as zice eu cu ochi critic.  ;)

Eram gata sa zi asta, dar am zis pas. Plus ca pe Calea Victoriei nu e rețea de troleibuz.

 


Re: Bozankaya Trambus 12 Andrei98

Atat reteaua cat si captatorii au fost puse in bataie de joc in acea imagine...

 


Re: Bozankaya Trambus 12 CiprianTRB

De ce merge pe contrasens?  :lol:

 


Re: Bozankaya Trambus 12 stefan_br

Buna intrebarea legata de culoare, din moment ce au ales verde la hybrid oare ce le-o mai trece in cap la troleibuze.  :think:

 


Re: Bozankaya Trambus 12 PTMZ

Am și eu o întrebare: de unde știm că acest model se numește Bozankaya Trambus 12 și nu altfel? Randarea e mai apropiată de Sileo S12 decât de Trambus, unde mai pui că Bozankaya i-a cooptat și pe cei de la Sileo, așadar de ce nu s-ar numi altfel (Sileo T12, Sileo S12-T sau oricum altcumva)?

 


Re: Bozankaya Trambus 12 punmeister

Gama Trambus a fost actualizata din 2017 la designul noilor Sileo, exemplu fiind cele de la Sanliurfa.
Iar Sileo a fost cooptat deoarece vor fi fabricate la uzina lor din Salzgitter, iar din punct de vedere logistic o sa le fie mai usor in momentul in care le vor trimite la MEDCOM sau la Kiepe pentru echipare.

 


Re: Bozankaya Trambus 12 cris_m

Foarte buna intrebarea cu numele produsului, insa vad ca nimeni nu are momentan un raspuns.

 


Bozankaya Trambus 12 Andrei Andraș

Din prezentare nu reiese că ar produce și varianta de 12m. Pentru mine e ciudat faptul că nu le numesc „trolleybus” în prezentare, ci peste tot apare noțiunea de „trambus”.
1.png (374.35 KB; downloaded 5840 times)

 


Re: Bozankaya Trambus 12 Albert

cris_m wrote:
Foarte buna intrebarea cu numele produsului, insa vad ca nimeni nu are momentan un raspuns.

Pentru ca nu exista acest răspuns...Cred ca știm cu toții. E un Sileo S12 deghizat in troleibuz.

 


 
Go to page:  1 2 3 4 5 6
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Iniţiative nematerializate de achiziţie, construcţie sau modernizare vehicule  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421190 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use