Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTroleibuze STB

 

Topic: Achiziții de troleibuze de 12m în perioada 2017-2022

1049 posts, 245617 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 33 34 35 36 37 38 39  ... 75
 
 

📖 Pagination options
Re: Achizitii de troleibuze noi in perioada 2017-2020 PTMZ

Câștigătorul este desemnat (până la contestații, dacă sunt mai mulți ofertanți) doar dacă licitația este în etapa de deliberare cu o dată și o oră trecute la rubrica respectivă în SICAP ("Selecție câștigător"). Licitația aceasta figurează în continuare în evaluare financiară, deci nu avem încă un câștigător în mod oficial; mai mult, licitația încă depinde de un termen limită, ce va fi atins în mai puțin de 24 de ore. A, că avem un câștigător în acte, de acord, dar pe SICAP nu avem momentan ce am menționat mai sus. Și nu mă interesează că SICAP e în urmă la București sau ce face/zice doamna Firea. Putem vorbi oficial de câștigător desemnat doar dacă pe SICAP a trecut procedura în deliberare și are o dată și o oră.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Achizitii de troleibuze noi in perioada 2017-2020 GPS

orex wrote:
Daca o sa lecturezi legislatia achizitiilor publice, valabila din 2016, cu modificarile si completarile ulterioare, o sa afli ce si cum! ;)
Un link direct la subiect, se poate? Nu am timp să stau să citesc toată legislația...

 


Re: Achizitii de troleibuze noi in perioada 2017-2020 orex

@PTMZ
Corecta abordarea! Probabil ai de-a face cu ”autoritiatile contractante” in sensul ca poti vedea cum sta treaba in aceasta parte a ”ecuatiei”!
PS
Trebuie sa intelegem, ca atunci, cand in SICAP, sunt ”atribuite” sau nu, proceduri de achizitie, e un demers, conform legislatiei in vigoare, ca ne convine sau nu!
@GPS
Nu ca n-as putea sa-ti identific ce si cum dar e plictisitor, ca legislatia in domeniu e destul de stufoasa, si n-ar fi prolific, aici, sa o punem pe ”tapet”!
”direct la subiect” nu exista. ;)

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Achizitii de troleibuze noi in perioada 2017-2020 GPS

Păcat, atunci o să mă orientez după SICAP, e mai simplu și mai sigur.

 


Re: Achizitii de troleibuze noi in perioada 2017-2020 PTMZ

Procedura a intrat în deliberare acum câteva minute.

 


Re: Achizitii de troleibuze noi in perioada 2017-2020 CiprianTRB

Oare se va semna contractul săptămâna aceasta?  :roll:  :think:

 


Re: Achizitii de troleibuze noi in perioada 2017-2020 orex

Inca 10 zile, incepand din 01.11.2019, trebuie sa mai stea in stand by, si apoi, daca-i liniste, pot semna contractul, asta potrivit informatiilor regasite in SEAP! :yes:

 


Re: Achizitii de troleibuze noi in perioada 2017-2020 ticker

De ce sa nu fie liniste? E ofertant unic.

Sa vedem insa ca se tin de contract cu livrarea si apoi sa ne vedem intr-unul sa zicem cu adevarat daca e ok sau nu.

Personal preferam Solaris, dar asase face caietul de sarcini la PMB ca la lorzii boieri.
Sh@t in, Sh@t out! (adica ce bagi aia scoti)

 


Re: Achizitii de troleibuze noi in perioada 2017-2020 micutzu

Evident ca toti am fi vrut Solaris,dar in contextul actual cred ca mai important e sa scapam de vechituri.O anulare a licitatiei ar fi insemnat prelungirea timpului de asteptare cu cel putin 1 an.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Achizitii de troleibuze noi in perioada 2017-2020 GPS

Să scap de vechituri ca să ard în troleibuz eventual. Nu tot ce e nou e și bun.

 


Re: Achizitii de troleibuze noi in perioada 2017-2020 orex

Nimeni nu isi doreste un astfel de eveniment (viewtopic.php?f=53&t=3046), dar...”turcismele”, sper ca implicarea SILEO isi va spune cuvantul nu asa cum am probat cu RENAULT, in nume propriu, ”made by Turkey”! ;)

 


Re: Achizitii de troleibuze noi in perioada 2017-2020 CiprianTRB

Dar troleibuzele vor avea electronica Kiepe?

 


Re: Achizitii de troleibuze noi in perioada 2017-2020 PTMZ

Stai, că nici măcar nu știm ce ne vor livra, cu atât mai puțin ce specificații tehnice vor avea aceste vehicule. Putem doar să speculăm până va fi semnat contractul, când va fi lămurit misterul.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Achizitii de troleibuze noi in perioada 2017-2020 GPS

orex wrote:
Nimeni nu isi doreste un astfel de eveniment (viewtopic.php?f=53&t=3046), dar...”turcismele”, sper ca implicarea SILEO isi va spune cuvantul nu asa cum am probat cu RENAULT, in nume propriu, ”made by Turkey”! ;)

Ce implicare a Sileo? Este același autobuz doar că scrie altă marcă pe el. Scuzați, troleibuz...

 


Go to page:  1  ... 33 34 35 36 37 38 39  ... 75
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Troleibuze STB  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use