Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTroleibuze STB

 

Topic: Repartizarea troleibuzelor

334 posts, 104168 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 24
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii diverse Victor92

Intr-adevar, 5140 a circulat astazi pe linia 70, fiind repartizat dupa 5168 la schimbul 2. Ramane de vazut daca si zilele urmatoare cei de la Vatra Luminoasa vor imprumuta un troleibuz sau mai multe de la vecinii din sudul orasului. Poate ne dau de veste colegii de pe forum care locuiesc in cartierul Titan sau prin Centru ...

5140 - Linia 70 - Strada Delea Noua



 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse GPS

Poate văd mâine in drum spre liceu. Acum înțeleg de ce nu am mai văzut unele troleibuze de la Berceni pe traseu.
Si cu toate astea am o întrebare; cum cei din Berceni mențin aproape toate troleibuzele in circulație, iar cei de la VL si Bujoreni nu sunt in stare?

 


Re: Discutii diverse Victor92

Depinde de mentenanta depoului, de organizarea pe care o face sefu' de depou, de cat de gospodar e acesta, mai depinde de soferi, dar mai sunt si alti factori... pe scurt: fiecare cum isi ingrijeste gradina, asa o are.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea troleibuzelor RATB GPS

Azi 5140 era in 66, in plus l-am văzut si pe 5138. Deci se pare ca momentan avem cel puțin doua troleibuze de la Berceni la VL.

 


Re: Repartizarea troleibuzelor RATB Victor92

5138 a defilat astazi pe linia 66.

Interesanta varianta pentru ca s-a optat in privinta celor 2 troleibuze sesizate in ultimele saptamani ( 5138, 5140 ) pe liniile depoului Vatra Luminoasa:
1) au fost transferate de la Berceni la Vatra;
2) troleibuzele sunt plimbate dimineata si seara dinspre/la Berceni.



 


Re: Repartizarea troleibuzelor RATB cris_m

Nu pot sa inteleg de ce le tot plimba atat, mai ales ca la depoul Berceni nu sunt necesare atatea troleibuze. Totusi cred ca le e frica ca daca le lasa de tot, se defecteaza si devin donatoare... :roll:

 


Re: Repartizarea troleibuzelor RATB barbuandrei

cris_m wrote:
Nu pot sa inteleg de ce le tot plimba atat, mai ales ca la depoul Berceni nu sunt necesare atatea troleibuze. Totusi cred ca le e frica ca daca le lasa de tot, se defecteaza si devin donatoare... :roll:

Daca le-ar da de tot .... cand se va termina pasajul de la Piata Sudului cu ce parc ar mai scoate 73,74 si 77 ?

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea troleibuzelor RATB GPS

Mai mult ca sigur după reiinfintarea liniilor 74 si 76 vor reveni. Oricum Berceniul nu prea are troleibuze defecte, si cele care nu sunt de casat pot fi reparate, asa ca momentan Depoul Berceni are ce scoate la traseu.

 


Re: Repartizarea troleibuzelor RATB Florinds

Oare s-ar impune o concluzie si anume Ikarus mai fiabil decat Citelis? [Nu prea am vazut Citelis in Berceni].

 


Re: Repartizarea troleibuzelor RATB Victor92

Irisbus Citelis sunt doar la Bujoreni si Vatra Luminoasa...

 


Re: Repartizarea troleibuzelor RATB Florinds

Da, si daca Berceni sta foarte bine si nu are Citelis-uri, inseamna ca una din cauze pentru care sta asa bine ar fi si ca Ikarusurile sunt mai fiabile sau nu se confirma in alta parte afirmatia?

 


Re: Repartizarea troleibuzelor RATB Victor92

Incepand cu anul 2007, cand Irisbusurile au venit la Bucuresti, au fost impartite 50-50 la Depourile Bujoreni si Vatra Luminoasa (de protocol-cele care detine liniile din Centru). O parte dintre Ikarusuri au fost alocate La Berceni si Bucurestii-Noi, inlocuind Dacurile ... Asa s-a decis la vremea respectiva.

 


Re: Repartizarea troleibuzelor RATB alexian

Astazi,5183,a circulat la schimbul 2 pe 79...

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea troleibuzelor RATB GPS

Vatra are ture in 79.

 


Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 24
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Troleibuze STB  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420538 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use