Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing - Bd. Aviatorilor (2010)

281 posts, 55940 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 21
 
 

📖 Pagination options
Lucrari de asfaltare Bd. Beijing - Bd. Aviatorilor (2010) Nightwolf

31.05.2010

Multumesc lui cristi20 pt. program.

Evolutia lucrarilor pe Bd. intre Pta. C. de Gaulle si Podul Bordei. Pozele sunt facute de la intersectia Beijing/Eliade. Se circula pe cate o singura banda pe sens.

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing Chev Celios

Cel prezentat de tine e Bd.Aviatorilor

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing Nightwolf

E chiar Intersectia Aviatorilor/Beijing/Eliade ... mai documenteaza-te inainte sa faci afirmatii. Si vezi ca intr-o poza exista si niste placute care indica numele strazilor. Daca totusi e greu o sa fac un efort sa "urc" si un detaliu la acele 2 placute cu numele bulevardelor.

Ca sa fiu si mai explicit, cand iesi de pe Eliade in bulevardul mare, in stanga e Aviatorilor si in dreapta este Beijing care se intinde pana la intersectia Sos. Nordului/Str. Nic. Caramfil adica dupa podul Bordei pana in poarta ambasadei China. Ghici de ce ii zice Beijing??

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing Chev Celios

Eu stiam ca Bd-ul Beijing este cel de la podul acela de la parcul Bordei pana la soseaua/strada care vine de la  statia de metrou Aurel Vlaicu.

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing cornel001

M-am uitat pe cateva harti, si singura care face referire la Beijing este Google/Norc, caree indica Beijing ca fiind una din cele doua stradute parelele de pe langa Aviatorilor pe margine (bretele sau cum sa le zic), intre De Gaulle si Bordei.
Prin urmare, ar trebui schimbat titlul in Aviatorilor, caci restu de pe margine se subintelege...

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing Dr2005

Bd. Beijing e bucata cuprinsă între Şos. Pipera şi intersecţia cu Str. Primăverii, unde e şi ambasada Chinei. Restul e Bd. Aviatorilor.

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing Nightwolf

Deci... ca sa va explic... o sa ma duc sa va fac si poze daca nu intelegeti:
1 - Plecand de la Pta. C. de Gaulle catre ambasada China mergem pe Bd. Aviatorilor.
2 - Ajungem la prima intersectie (singura de altfel) cu Bd. Mircea Eliade (nu cu Primaverii, aia e str si e oblica din Pta. C. de Gaulle si da tot in Eliade)
3 - Continuam spre ambasada China pe Bd. Beijing.
4 - Trecem podul Bordei si ajungem in intersectia Bd. Beijing/Sos. Nordului (in stanga) si Bd. Nicolae Caramfil (in dreapta).
5 - Continuam pe Bd. Nic. Caramfil unde la nr. 6-8 avem Automobile Bavaria si celebra curba unde se suie AIA MULTI SI ... pe trotuare iarna pana la primul semafor unde ne intersectam in T cu Sos. Pipera.
6 - Bd. Nic. Caramfil continua inainte pana la Pasarela Baneasa (fosta Pechea) unde se intersecteaza in stanga cu Bd. Aerogarii si in dreapta cu Str. Av. Alexandru Serbanescu.

P.S.: Bd. Beijing nu apare pe nicio harta deoarece denumirea si-a luat-o in urma cu 3 ani si in scripte nu apare oficial DEOARECE nu are proprietati atasate. Denumirea a fost data de catre un ex-consilier in cinstea parteneriatului chinezo-roman pt nush ce chestie. S-au pus 3 placute cu numele Bdului. si cu asta basta... ca-n Romania...

P.P.S: Ambasada Chinei are adresa Str. Nic. Caramfil nr. 1-3 parca... ceva de genu`... oricum "sta" pe Caramfil.

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing Nightwolf

Poza demonstrativa...

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing cornel001

Pai tocmai asta e ca placutele insele nu sunt doar ele cele mai importante.... pana una alta pt noi ramane Aviatorilor.

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing ANTENA

Cum s-ar zice, nu vedeti padurea de copaci.
Unde s-a spus ca se va asfalta?
Eu am auzit din niste surse, ca se va rearanja piatra cubica.
A fost declasificat bulevardul de min.Culturii?

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing telvanni

:lol:  ce tare...chiar asa....unde scrie ca se asfalteaza?
Am observat, asa cum banuiam, ca piatra cubica nu are o infrastructura sanatoasa din beton si de aici toate probleme acelea si denivelarile.
ANTENA wrote:
Cum s-ar zice, nu vedeti padurea de copaci.
Unde s-a spus ca se va asfalta?
Eu am auzit din niste surse, ca se va rearanja piatra cubica.
A fost declasificat bulevardul de min.Culturii?

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing telvanni

Cateva poze de ieri, 03.06.2010

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing shoppy

Nu e o surpriza ca nu are pat de beton, stiam deja.
Pat de beton s-a facut doar intre Arcul deTriumf si Charles de Gaulles, si si pe acolo e groaznic, masinile cand vin la Arcul de Triumf merg cu o roata pe mijlocul benzii si cu cealalta pe linia dintre benzi.

 



 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 21
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use