Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Modernizare linie Bd. Bucurestii Noi (2010)

76 posts, 20415 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Modernizare linie Bd. Bucurestii Noi (2010) Utilizator anonim

Modernizarea acestui tronson a inceput in anul 2007 cand cu ocazia lucrarilor pe Sos. Chitilei au fost inlocuite toate macazele de la intersectia cu aceasta artera.
Acum a inceput modernizarea liniei si a macazelor intre intersectia cu Sos. Chitilei si statia Pajura pe o portiune de aproximativ 200 m.
Se estimeaza ca tot bulevardul va intra in modernizare dupa punerea in functiune a metroului in zona.

Sa vedem poze de la inceputul lucrarilor:

 


Re: Modernizare linie Bd. Bucurestii Noi Costin

Cum adica dupa punerea in functiune a metroului? De ce asteapta asta, ca linia e praf si pulbere... Ar fi bine sa coordoneze lucrarile de modernizare a bd. Bucurestii Noi si bd. Ion Mihalache cu lucrarile la supralargirea Buzesti-Berzei, ca altfel linia de acolo va sta nefolosita pana se modernizeaza aceste tronsoane...

Deja ieri seara sapatura generala pe toata lungimea santierului era terminata, probabil ca zilele astea se apuca de asternerea straturilor de balast. Mai au de sapat portiunile de linie cuprinse intre banda 1 a bulevardului si intrarile in depou, de care inca nu s-au atins, pentru a nu gatui traficul. Acestea probabil urmeaza dupa ce se aduce la nivel bucata dintre linia de tramvai de pe mijlocul strazii si banda 1.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Modernizare linie Bd. Bucurestii Noi Utilizator anonim

Se pare ca e diferita fata de ce au facut pana acum, cel putin la cum arata lucrarea, peste balast pana acum puneau asfalt, acum vad deja cauciucurile ce se puneau peste asfalt.

 


Re: Modernizare linie Bd. Bucurestii Noi Costin

Sub balast mai e un strat de hidroizolatie de plastic/cauciuc. M'am mirat si eu cand am vazut senvisul ala pe care il fac ei acolo...
Problemele din zona cu panza freatica prea sus ar putea fi o explicatie?...

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Modernizare linie Bd. Bucurestii Noi Utilizator anonim

Cum arata acum 2 zile, astazi deja era asfaltata si se pregateau cu traverse.

 


Re: Modernizare linie Bd. Bucurestii Noi telvanni

Sper ca cu aceasta ocazie se vor face si statii civilizate. Acolo daca te impiedicai picai direct sub rotile vreunui camion, mie mi s-a impiedicat o femeie batrana cand traversa pe la capatul refugiului...s-a impiedicat de un fier de la sina aia avariata, am evitat-o in ultimul moment...

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Modernizare linie Bd. Bucurestii Noi Utilizator anonim

Din pacate nu stiu daca vor umbla si la refugii avand in vedere ca tot contractul este doar pentru linie si macaze.

 


Re: Modernizare linie Bd. Bucurestii Noi mindmasster

Utilizator anonim wrote:
Din pacate nu stiu daca vor umbla si la refugii avand in vedere ca tot contractul este doar pentru linie si macaze.


Da macar refac si ei linia pana la intrare in depou sau doar ce se vede acum?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Modernizare linie Bd. Bucurestii Noi Utilizator anonim

mindmasster wrote:
Utilizator anonim wrote:
Din pacate nu stiu daca vor umbla si la refugii avand in vedere ca tot contractul este doar pentru linie si macaze.


Da macar refac si ei linia pana la intrare in depou sau doar ce se vede acum?


Ce se vede acum intai pentru ca sa devieze traficul pe linie, apoi ataca curbele de intrare in depou, nu stiu cat de mult vor intra in depou.

 


Re: Modernizare linie Bd. Bucurestii Noi mindmasster

Macar sa refaca pana la intrare in depou, sa putem trece peste linie mai civilizat. Acum sunt niste gropi de iti rupi masina.

 


Re: Modernizare linie Bd. Bucurestii Noi Dominatrix

mindmasster wrote:
Da macar refac si ei linia pana la intrare in depou sau doar ce se vede acum?
In documentul PDF din primul mesaj de aici sunt evidentiate clar limitele de proiect (la pagina 40). In depou, se vor inlocui numai schimbatoarele de cale de intrare/iesire.

 


Re: Modernizare linie Bd. Bucurestii Noi Gabi23

Si lucrarile continua cu destul spor... (pozele sunt facute in timpul pauzei de masa, din acest motiv nu apar muncitorii).

Bd. Bucurestii Noi - 07.06.2010.JPG (421.57 KB; downloaded 3250 times)

Bd. Bucurestii Noi - 07.06.2010 (1).JPG (449.72 KB; downloaded 3251 times)

Bd. Bucurestii Noi - 07.06.2010 (2).JPG (451.86 KB; downloaded 3250 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Modernizare linie Bd. Bucurestii Noi Utilizator anonim

In ritmul asta s-ar putea sa o termine la inceputul lui iulie.

 


Re: Modernizare linie Bd. Bucurestii Noi mindmasster

Pey nu vad de ce le-ar lua mai mult de 2-3 saptamani .

 


 
Go to page:  1 2 3 4 5 6
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420658 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use