Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Largirea Nitu Vasile (2009-2010)

56 posts, 17199 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Largirea Nitu Vasile (2009-2010) Utilizator anonim

Aceasta este in curs de realizare pe tronsonul Piata Nitu Vasile - Brancoveanu, artera va fi largita de la 2 la 4 benzi. Cateva poze din toamna anului 2009 cand a inceput lucrarea.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Supralargirea Nitu Vasile Utilizator anonim

Si cateva poze realizate in aceasta dimineata, mult nu ar mai fi de facut, sunt de pus stalpii retelei de troleibuz pe sensul spre Resita, de asfaltat trotuarele si probabil va mai fi turnat un strat de asfalt.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Supralargirea Nitu Vasile Utilizator anonim

Lucrarea pare a fi spre finalizare, nu vad cat ar mai dura realizarea trotuarelor si asfaltarea scuarurilor pentru parcari. A fost mutat si stalpul cu alimentarea retelei de troleibuz care ramasese pe mijlocul bulevardului. Mai ramane sa fie pusi stalpi si mutata reteaua de troleibuz.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Supralargirea Nitu Vasile Utilizator anonim

Totusi artera mi se pare prea larga pentru nivelul de trafic din zona, cam neinspirata organizarea, ar fi mers un scuar cu spatiu verde si copaci intre sensuri...
In zona ne-am intalit si cu primarul Piedone care era in inspectie pe santier  :lol:

 


  • Mrs
  • Posted:
  •  

Re: Supralargirea Nitu Vasile Mrs

Strada Nitu Vasile este terminata in proportie de 99%. Din nu stiu ce motive, se taraganeaza finalizarea si darea in folosinta.

 


Re: Supralargirea Nitu Vasile Gabi23

Reteaua de troleibuz a fost mutata si ea?

 


Re: Supralargirea Nitu Vasile Razvan Mihai

Gabi23 wrote:
Reteaua de troleibuz a fost mutata si ea?

NU, Si nici nu va fi prea curand.

 


  • Mrs
  • Posted:
  •  

Re: Supralargirea Nitu Vasile Mrs

Am trecut aseara pe Nitu Vasile. Totul este finalizat, mai putin mutarea cablurilor pentru troleibuze pe sensul spre Piata Resita. De ce nu le-or muta, nu stiu  :?:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Supralargirea Nitu Vasile Utilizator anonim

Cum arata zona astazi...

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Supralargirea Nitu Vasile Utilizator anonim

Lucrarea este practic finalizata, doar reteaua de troleibuz mai trebuie mutata pentru a reorganiza traficul si a se realiza marcajele rutiere. Porbabil mai dureaza 1-2 ani... :evil:

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Supralargirea Nitu Vasile Tom

Imaginile acelea cu troleibuzul mergand pe contrasens imi aminteste de o strada din Iasi unde prin 1993 s'a lucrat la canalizare pe una din margini, asa ca au mutat reteaua pe sensul celalalt. La traficul de atunci si din Iasi nu era o problema, dar oare cum e strada Nitu Vasile in orele de varf cu troleibuzul printre tancuri 4x4?

 


Re: Supralargirea Nitu Vasile cornel001

Ma intreb daca nu era bine sa-l mai fi largit inca un piculet cat sa faca loc pe mijloc la un mic scuar cat sa incapa un rand de copaci plantati, d-aia care isi extind radacinile mai mult pe verticala... (daca or fi)

 


Re: Supralargirea Nitu Vasile telvanni

cornel001 wrote:
Ma intreb daca nu era bine sa-l mai fi largit inca un piculet cat sa faca loc pe mijloc la un mic scuar cat sa incapa un rand de copaci plantati, d-aia care isi extind radacinile mai mult pe verticala... (daca or fi)


Nu-i rea ideea. Bine ca macar au cosmetizat tamponul acela verde intre bulevard si linia de blocuri.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Supralargirea Nitu Vasile Dr2005

Sincer, preferam legumele locatarilor decât o mare parcare asfaltată, că bulevardul tot la 1 bandă pe sens a rămas, din cauza reţelei de troleu.€

 


 
Go to page:  1 2 3 4
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420663 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use