Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Reconstrucție Calea Victoriei (2013-2015)

563 posts, 3114242 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 34 35 36 37 38 39 40 41
 
 

📖 Pagination options
Re: Reconstructie Calea Victoriei Serban

Placutele cu "pista in constructie" s-au scos. Biciclistii nu respecta mai nicio regula, ieri facea unu slalom pe trotuar. Cand l-am intrebat de sanatate, s-a uitat cu niste ochi fumati la mine si mi a zi ca asa vrea p... lui.  :roll:

 


Re: Reconstructie Calea Victoriei Budy187

A vazut cineva ca niciun copac nu s-a prins pana acum ? :(

 


Re: Reconstructie Calea Victoriei Costin

Discutiile despre biciclisti le-am mutat in topicul de aspecte negative in circulatia bucuresteana.  Aici raman discutiile despre Calea Victoriei. O zi buna 8-)

 


Re: Reconstructie Calea Victoriei ByOnu

Budy187 wrote:
A vazut cineva ca niciun copac nu s-a prins pana acum ? :(


Nu stiu daca ne putem da seama inca, dar acum o sapatama i-au tuns pe toti, arata ca niste maturi. Poate din acest motiv? Ce copaci sunt pana la urma?

In schimb, un copac a disparut cu totul.
copac disparut.png (377.17 KB; downloaded 3598 times)

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Reconstructie Calea Victoriei 133 313

Budy187 wrote:
A vazut cineva ca niciun copac nu s-a prins pana acum ? :(


Te asteptai la altceva? Stai sa vezi si pe Pantelimon.

 


Re: Reconstructie Calea Victoriei Serban

Copacii arata f bine momentan, nu stiu pe ce va bazati.

@Byonu a disparut sau nu a fost niciodata pus? Din motive nestiute de mine sunt vreo 4-5 locuri in care nu au fost plantati deloc.

 


Re: Reconstructie Calea Victoriei aztec

Eu tin unul sub observatie... De craciun l-am impodobit ,  mai pun o cana de apa la radacina dar parea ca nu vrea sa fie si verde. De o saptamana parca se vede...extrem de firav si cativa muguri.
Cotinui sa sper

 


Re: Reconstructie Calea Victoriei Serban

Astazi am vazut de departe cei mai multi biciclisti de pana acum.










Lucrarea este 100% gata in parcare














Si totusi lucrarea nu este receptionata, au aparut semne mai serioase in ceea ce priveste interzicerea folosirii pistei. Sper ca pista sa se inaugureze oficial cat mai rapid.









In rest...voie buna :)







 


Re: Reconstructie Calea Victoriei aeroplan

Cam asa arata "la piste cyclable" si prin centrul Montréalului, c-o fi iarna, c-o fi vara... Adica tot cu bordura de separatie (doar ca, pe marile bulevarde, bordura e continua si o idee mai inalta) si cu marcaje pe mijlocul pistei. Chiar am tresarit cand am vazut poza, zic : "Asta-i de pe Rue Saint-Catherine ?!?". Sa speram ca schimbarile in bine vor avea un vector suficient de puternic, incat sa le duca, mai departe, inainte! :)
ifuz4k.jpg (121.79 KB; downloaded 3346 times)

 



Re: Reconstructie Calea Victoriei Nightwolf

Se pare ca cineva ne citeste :))

 


Re: Reconstructie Calea Victoriei alchimistul

Cine este furnizorul semnelor de circulatie care interzic circulatia bicicletelor ? Cumva Vesta ? Oare la ce pret cumpara primaria o tablita dintr-asta ? Si cate sute de gaselnite de genul acesta avem in tot orasul dupa inaugurarea "pistelor de biciclisti" de pe trotuare ? Din sume mici se aduna sume mari, nu ? :evil:

 


Re: Reconstructie Calea Victoriei Serban

Au inceput usor usor sa prinda viata copaceii.



 


Re: Reconstructie Calea Victoriei Budy187

Da,da. Cei dinspre Capsa sunt aproape infrunziti !

 


Go to page:  1  ... 34 35 36 37 38 39 40 41
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use