Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Lărgire si resistematizare trafic Str.N.Caranfil (2013)

181 posts, 46446 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13
 
 

📖 Pagination options
Re: Supralargire si resistematizare trafic Str. N. Caranfil codz

Am fost dimineata pe acolo. E clar ca vor face doua benzi pe sens pe toata lungimea.

Pe langa faptul ca vor fi foarte inguste, in curba spre ambasada Chinei stalpii de beton sunt exact la bordura deci daca gresesti un pic sau te incomodeaza cel de pe banda 2 nu numai ca iei bordura ci si stalpul (primul in special, care este chiar cand incepe curba). Nu cred ca vor muta stalpii, asa ca locul respectiv va fi foarte periculos.

 


Re: Supralargire si resistematizare trafic Str. N. Caranfil Serban

Nu inteleg de ce peste tot unde se instaleaza stalpi noi, nu se scot stalpii vechi. Si aici e aceeasi situatie.

 


Re: Supralargire si resistematizare trafic Str. N. Caranfil survola

Sper să mă înşel, să fie 4 benzi normale pe toată lungimea străzii :-)

 


Re: Supralargire si resistematizare trafic Str. N. Caranfil Serban

Lucrarea e cam gata, mai e de asfaltat un mic dreptunghi langa  bordura in intersectia cu Pipera, de marcat si de pus semnele de circulatie. Arata f bine, frumos luminata.

 


  • sdv
  • Posted:
  •  

Re: Supralargire si resistematizare trafic Str. N. Caranfil sdv

am trecut aseara pe acolo venind dinspre directia pipera, in jurul orei 18.15.
de obicei prindeam coada de pe pod, si stateam aprox 15-20 de minute. Acum am prins coada in dreptul cimitirului, dar am stat aprox 5 minute. Se circula foarte bine, pe cate 2 benzi, insa lucrarea nu este inca finalizata. marcajele lipsesc total, iar in zona ambasada chinei/nordului, scuarurile nu sunt terminate.
In sens invers, spre pipera, din pacate nu este intermitent la semaforul din dreptul bisericii.

Cheers!

 


Re: Supralargire si resistematizare trafic Str. N. Caranfil danutzu_2910

Se confirmc cele spuse de @sdv, pe sensul spre ambasada chinei, chiar fac minuni cele doua benzi.
O singura observatie am, in zona intersectiei cu Nordului, parca se serpuieste cam mult.... vii pe linie dreapta (dinspre biserica) ai curba la dreapta destul de lung, iar apoi, la scuaruri ai curba la stanga, cam din scurt, si apoi iara curba larga la dreapta (la intrarea pe podul de la herastrau)
Doa masini nu prea pot circula in paralel in zonele astea... (am fost nevoit sa-l las pe unu care mergea paralele cu mine, de teama sa nu ma acroseze)
Si stalpii aia ramasi chiar pe bordura.... mare tampenie....

 


Re: Supralargire si resistematizare trafic Str. N. Caranfil ANTENA

sdv wrote:
am trecut aseara pe acolo venind dinspre directia pipera, in jurul orei 18.15.
de obicei prindeam coada de pe pod, si stateam aprox 15-20 de minute. Acum am prins coada in dreptul cimitirului, dar am stat aprox 5 minute. Se circula foarte bine, pe cate 2 benzi, insa lucrarea nu este inca finalizata. marcajele lipsesc total, iar in zona ambasada chinei/nordului, scuarurile nu sunt terminate.
In sens invers, spre pipera, din pacate nu este intermitent la semaforul din dreptul bisericii.

Cheers!


Vino si dinspre pasajul Pipera sa vezi cat de "bine" se circula. Azi la ora 17:00 am asteptat 15 minute la semafor pana sa o iau spre Aviatorilor.

 


Re: Supralargire si resistematizare trafic Str. N. Caranfil codz

S-au vopsit marcajele. Pe sensul de iesire atat timp cat se merge bara la bara e ok. Pe sensul celalalt daca mergi cu peste 30kmph trebuie sa fii numai cu ochii la marcaje, este cu adevarat o provocare, benzile sunt foarte stramte, apoi sunt si stalpii de beton pe partea cu ambasada Chinei (se pare ca o sa-i scoata, desi ar fi trebut deja scosi pana acum), pe urma bordurile alea din fata ambasadei, e ca un labirint.

Nu s-a marcat trecerea de pietoni de langa str. Ceasornicului, posibil sa o anuleze. Pe cea de la biserica nu cred ca o vor anula desi eu cred ca ar aduce o mare imbunatatire a traficului la stanga de pe pod spre centru.

Din cauza deschiderii mall-ului Promenada s-a dublat traficul dupa ora 17 pe sensul de iesire (Ambasada Chinei-dreapta spre Floreasca), in ziua deschiderii mai multi vroiau sa intre pe breteaua de langa pod decat sa treaca peste si de asta s-a format o coada pana aproape de biserica. Floreasca si Barbu Vacarescu sunt aproape blocate dupa ora 17 de cei care vin la mall. Sper sa fie doar efervescenta deschiderii, dupa cateva saptamani sa nu mai vina toti oamenii din toate cartierele. Desi mall-ul asta are ceva special - terasa descoperita, pentru care vine multa lume, la vara o sa fie la mare cautare.

 


Re: Supralargire si resistematizare trafic Str. N. Caranfil madhorsefuzzy

Sper doar ca dinspre pod Baneasa banda din mijloc de pe Caranfil sa se marcheze cu inainte si la stanga.

Dimineata mai multi fac stanga decat merg inainte.

 


Re: Supralargire si resistematizare trafic Str. N. Caranfil survola

Pe sensul dinspre Charles de Gaulle, a doua banda nu e marcata decat pentru inainte, dar se face si dreapta, spre Pipera.
Recomand atentie totusi, intrucat de pe prima banda se poate merge inainte  :D

 


Re: Supralargire si resistematizare trafic Str. N. Caranfil codz

In sfarsit au marcat si ei trasa prin intersectie, cu linie punctata, deocamdata doar pentru sensul spre iesire.

E clar ca de pe banda a doua nu e bine sa se faca dreapta, iar daca e marcata doar inainte este chiar interzis, dar la noi ce conteaza, sa vad eu un politist sa dea amenda pentru ca cineva nu respecta marcajele de pe carosabil, ce bine ar fi.

LE: in zona ambasadei Chinei am vazut deja bucati de plastic negru, semn ca au inceput sa dea cu barile in bordurile alea deja, sa vezi cand vine iarna ce macel o sa fie acolo, jenti, anvelope, directii stricate si accidente, probabil ca doar dupa un accident mai grav sa le scoata, alti bani dati aiurea.

 


Re: Supralargire si resistematizare trafic Str. N. Caranfil codz

Au marcat si trecerea de pietoni din dreptul str. Ceasornicului (in fata scolii). Deci clar nu o sa o desfiinteze nici pe cea de la biserica.

 


Re: Supralargire si resistematizare trafic Str. N. Caranfil PinkyHog

N-au desfiintat-o. Era frumos marcata.
Daca ma trezeam mai devreme, facem poze si la insule.
23102013838.jpg (632.87 KB; downloaded 2377 times)
23102013839.jpg (545.06 KB; downloaded 2377 times)
23102013840.jpg (577.01 KB; downloaded 2379 times)

 


Re: Supralargire si resistematizare trafic Str. N. Caranfil survola

Nu e loc nici sa traga o linie dubla pe mijloc  :D

 


Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421190 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use