Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Refacere Bd. Al. Constantinescu (FINALIZAT sept. 2011)

18 posts, 8030 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2
 
 

📖 Pagination options
Refacere Bd. Al. Constantinescu (FINALIZAT sept. 2011) shoppy

30 Aprilie
DSC07304.JPG (509.3 KB; downloaded 5447 times)

 


Re: Refacere Bd. Al. Constantinescu shoppy

6 Mai
S-a atacat si trotuarul.
DSC07326.JPG (442.46 KB; downloaded 5444 times)

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Refacere Bd. Al. Constantinescu Dr2005

E atacat cel puţin din 5 mai.

 


Re: Refacere Bd. Al. Constantinescu Chev Celios

Din cauza acestei lucrari liniile 205,282 si 330 nu mai au statie la Arcul de Triumf sensul spre Manastirea Casin, iar pe celalat sens liniile 205 si 282 statia a fost mutata inainte de intersectie.

 


Re: Refacere Bd. Al. Constantinescu Chev Celios

De bine ce au lucrat baietii, au spart o teava de apa. Intr-un loc era plin tot santul cu apa.
P23-05-11_20.54 (Large).jpg (88.74 KB; downloaded 4820 times)

 


Re: Refacere Bd. Al. Constantinescu Nightwolf

Nu prea vad cum au putut sa sparga ei teava aia tinand cont ca zona e tasata, asteptand betonarea ... mai degraba cred ca a cedat ...

 


Re: Refacere Bd. Al. Constantinescu shoppy

Da, azi dimineata deja era sapat un sant prin care se scurgea apa pe tot parcursul lucrarii si tocmai venise camionu de la apa nova cu o gramada de teava.

 


Re: Refacere Bd. Al. Constantinescu Chev Celios

Santul e sapat de ieri.

 


Re: Refacere Bd. Al. Constantinescu shoppy

O poza mai veche facuta sambata cand nu se lucra.
DSC07483.JPG (473.33 KB; downloaded 4608 times)

 


Re: Refacere Bd. Al. Constantinescu shoppy

Am uitat de poza asta, 28 Mai, se misca greu...  :|  :cry:
DSC07496.JPG (418.09 KB; downloaded 4328 times)

 


Re: Refacere Bd. Al. Constantinescu adn2377

jailor wrote:
Eu stau in zona si stiu ca strada asta avea niste gauri insa astupabile cu niste plombe. Mai spre piata 1 Mai sunt si santuri de la gazele trase de catre locuitorii din zona. Ce nu inteleg eu este un lucru. De ce a fost nevoie de spargerea betonului de sub asfalt?!Nu era suficient raderea asfaltului de pe beton si asternerea altui covor nou?


Strada nu a fost in "RK" de multa vreme, in orice caz de la revolutie incoace nu s-a refacut niciodata stratul de beton - si nici inainte, cel putin de prin 1985 incoace (eu sunt nascut in '77) sigur nu s-au facut decat carpeli sau mai rar reasfaltari. Ar trebui si partea dintre Marasti si Ion Mihalache refacuta in acelasi mod, acolo e si mai varza in urma trecerii anilor si a diverselor sapaturi transversale.

Si eu ajung des pe acolo si consider actiunea binevenita.

 


Re: Refacere Bd. Al. Constantinescu alex230ro

nu chiar ,portiunea care se reface e in stare mult mai buna decat cea dintre Marasti si Ion Mihalache,in schimb se asfalteaza o straduta secundara din zona(cea pe care sta Videanu daca nu ma insel  :lol:   )

 


Re: Refacere Bd. Al. Constantinescu depresivu'

shoppy wrote:
O poza mai veche facuta sambata cand nu se lucra.


am impresia ca au terminat partea din  stanga si au trecut la cea din dreapta.

 


Re: Refacere Bd. Al. Constantinescu shoppy

Da, asa e, vedeti ca acum e pe dos, si au mai facut si o bulibaseala de nu se intelege cu stopul de la Casin.

 


 
Go to page:  1 2
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420666 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use