Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Surparea din zona Piata Unirii (capat linie 32)

105 posts, 25399 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Lucrari temporare la reteaua de tramvai Utilizator anonim

Satul sa vad ca trec zilnic in zona si muncitorii stau in pauza in zona statiei lui 117 ieri le-am batut obrazul vazand ca sunt si ceva sefi prin zona, la vederea aparatului imediat pauza s-a incheiat si cu greu a inceput actiunea in zona. Poate trebuie cand treceti prin zona sa le mai faceti poze, poate asa se mobilizeaza si termina pana in 2013. Bataie de joc !

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Lucrari temporare la reteaua de tramvai Utilizator anonim

Lucrarile in zona merg foarte greu, nu am gasit pe nimeni care sa lucreze azi la pranz, se pregatesc sa toarne capacele alaturi. In ritmula asta sper sa termine la 1 octombrie...

 


Re: Lucrari temporare la reteaua de tramvai rosetti61

Toarna capacul pe loc...
In alta ordine de idei, 32 va circula pe la 11 Iunie iar 632 se desfiinteaza (a fost infiintat datorita lucrarilor la macaze, nu din cauza surparilor). la fel cu 627.

 


Re: Lucrari temporare la reteaua de tramvai telvanni

Dupa turnare aprox 14 zile nu va misca nimeni capacele de acolo pentru ca betonul nu s-a intarit...si nu cred ca se vor "obosi" sa foloseasca beton cu intarire rapida. Eu cred ca lucrarile au mers destul de greu si pentru ca proiectarea s-a facut din mers, e destul de greoaie partea asta de proiectare si avizare atunci cand e vorba de lucrari publice. Totusi, capecele acealea trebuiaturnate de cel putin o saptamana ca sa duca la intarzieri inutile.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Lucrari temporare la reteaua de tramvai Utilizator anonim

Le-au turnat azi...

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Lucrari temporare la reteaua de tramvai Utilizator anonim

Nimic nou pe la Unirii, nu a mai calcat niciun muncitor pe acolo de ceva zile...

 


Re: Lucrari temporare la reteaua de tramvai rosetti61

Puteau sa toarne capacul direct in groapa, ca sa nu se mai chinuie cu el dupa aia la montaj, ca parapet de beton au stiut sa faca. Mare branza sa acopere cu un planseu turnat gaura aia.

 


Re: Lucrari temporare la reteaua de tramvai Radu161

O varianta arfi ca poate au dorit sa pastreze un acces mai larg acolo.
Dar cel mai plauzibil e ca e foarte greu sa faci cofrajul intr-o groapa ca aia, in care e tot timpul apa. Plus ca, ulterior, ar trebui scos. Din nou o chestie nasoala avand in vedere spatiul dat.
Dupa parerea mea, solutia e buna. Intradevar, putea fi facuta mai repede.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Lucrari temporare la reteaua de tramvai Utilizator anonim

Mai devreme se pare ca au fost ceva probleme, a avut loc o noua surpare si echipele s-au deplasat repede la fata locului...

 


Re: Lucrari temporare la reteaua de tramvai shoppy

Avem dolina la Unirii :mrgreen: .

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Lucrari temporare la reteaua de tramvai Utilizator anonim

Echipele erau si astazi si monitorizau zona, s-a mai surpat spre parlament  :twisted:

 


Re: Lucrari temporare la reteaua de tramvai Nightwolf

Pacat.... s-a surpat putin... trebuia de 100x pe atat...

 


  • plouis
  • Posted:
  •  

Re: Lucrari temporare la reteaua de tramvai plouis

cred ca sunteti de acord, daca lucrarea asta era prin vreun oras chinez din asta in ascensiune, cred ca gaura aia nu dura 24h.  :mrgreen:   io i-as executa in tzeapa pe toti iresponsabilii de ea!  :evil:

 


Re: Lucrari temporare la reteaua de tramvai rosetti61

Atunci e grav... Nu se putea devia temporar firul de apa (daca tot se doreste prezervarea lui) si decopertat, atat cat era posibil, vechiul tunel? In locul lui se puteau pune tuburi de beton sau acoperiri, iar peste se turna beton, se acoperea frumos, fara improvizatii care mai mult pot sa afecteze. In alte parti, bagau scafandri sau camere automate sa cerceteze starea tunelului si pana unde merge, era cartografiat si daca nu prezenta importanta istorica, era descarcat de sarcina si astupat sau consolidat.

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420985 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use