Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Reabilitare "Pod CFR Constanta" - Calea Grivitei (2018-2020)

289 posts, 91786 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 15 16 17 18 19 20 21
 
 

📖 Pagination options
Re: Reabilitare "Pod CFR Constanta" - Calea Grivitei andrei11

Nu știu ce aveți cu estetica, după părerea mea a ieșit chiar frumos.Iar stâlpii ăia chiar sunt consolidați.
___________________
Începutul de discuție despre blocurile consolidate la cutremure îl găsiți la Cutremure  ;)

 


Re: Reabilitare "Pod CFR Constanta" - Calea Grivitei orex

Atunci primarul S1, viitor, poate sa puna ”ghirlande” luminoase la ambele capete (intrari)! ;)  :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Reabilitare "Pod CFR Constanta" - Calea Grivitei subway guru

Aici in continuare se freaca menta...
:bleah:

 


Re: Reabilitare "Pod CFR Constanta" - Calea Grivitei Adrian Rosca

Au terminat de peticit si culeea de pe sensul de mers spre oras si au dat cu zugraveala galbuie. Probabil ca CFR-ul considera ca lucrarea este terminata.

 


Re: Reabilitare "Pod CFR Constanta" - Calea Grivitei subway guru

Aici mai remarcam o realizare istorica marcanta, s-a implantat o placutza ce mentioneaza gabaritul de libera trecere pe sub amarastenia de podisca, 4,50m.

 



Re: Reabilitare "Pod CFR Constanta" - Calea Grivitei Costin

Trecem subiectul la 'finalizate', insa trebuie consemnat ca 'lucrarea' NU este ceea ce orasul avea nevoie, iar o demolare / largire este iminenta. Acum totul depinde de cat de repede considera ei ca se amortizeaza  lucrarea curenta...

 


Re: Reabilitare "Pod CFR Constanta" - Calea Grivitei (2018-2 subway guru

Mai degraba o trecem la lucrari fuserite...

 


Re: Reabilitare "Pod CFR Constanta" - Calea Grivitei (2018-2 shoppy

Bine ca mi-am amintit, niste poze de saptamana trecuta.
In mintea lor pare terminata, au dat o spoiala pe laterale, au pus si niste garduri noi sa rupa si mai bine sectorul in doua, deasupra improvizatia ramane solutie finala adica liniile de manevra de la Grivita raman demontate iar manevra se face pe fosta linie Grivita - Baneasa.
DSC03168.JPG (948.88 KB; downloaded 2487 times)
DSC03171.JPG (948.88 KB; downloaded 2486 times)
DSC03173.JPG (1.85 MB; downloaded 2486 times)
DSC03176.JPG (1.85 MB; downloaded 2487 times)
DSC03179.JPG (948.88 KB; downloaded 2487 times)
DSC03182.JPG (948.88 KB; downloaded 2486 times)

 


Re: Reabilitare "Pod CFR Constanta" - Calea Grivitei (2018-2 subway guru

Ce te-ai fi asteptat de la un contract dubios de zugraveli antiseismice?
https://clubferoviar.ro/podul-constanta ... onsolidat/

Podul Constanța a fost consolidat, după un an de la începerea lucrărilor, a anunțat marți după amiază Compania Națională de Căi Ferate CFR SA.

 




Re: Reabilitare "Pod CFR Constanta" - Calea Grivitei (2018-2 zapacitu

Exprimarea e plastica, dar nu mi se pare o exagerare. Chiar crede cineva pe bune ca lucrarea a fost o consolidare? A fost o peticire si o zugraveala, atat. Cosmetizare.

 


Re: Reabilitare "Pod CFR Constanta" - Calea Grivitei (2018-2 shoppy

Nu a fost doar tencuiala / plasa de Buzau, s-a adaugat si armatura la coloane, vezi poze la pagina 16, si prin desfintarea a 2 linii s-a redus sarcina maxima cu 40%.
Pana la urma este bine, la traficul actual Grivita se descurca perfect cu o singura linie de manevra, fost linie Grivita - Baneasa se poate reactiva oricand, iar pe locul ramas liber se poate face peronul viitoarei statii Carpati.

 


Go to page:  1  ... 15 16 17 18 19 20 21
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420712 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use