Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiProiecte și lucrări finalizate parțial, suspendate sau abandonateDiametrala Nord - Sud (Buzești - Berzei - Uranus)

 

Topic: Discutii dupa inaugurarea tronsoanelor 1-5

302 posts, 113617 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 16 17 18 19 20 21 22
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii dupa inaugurarea tronsoanelor 1-5 Goldmund

Da, Serban,
totul e o bataie de joc cu dr Mabuse si neseriozitatea lui celebra.
Ziaristii de ce nu ii cer socoteala dr. Mabuse pentru bataia de joc crasa de care da dovada?

 


Re: Discutii dupa inaugurarea tronsoanelor 1-5 Florinds

Presupun ca s-a luat deja comisionul, ce mai conteaza? Alta lucrare, alti bani, presupun ca alt comision. In plus, sunt mai multi bizoni decat biciclisti, deci va avea mai multe voturi asa la anul!

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii dupa inaugurarea tronsoanelor 1-5 133 313

Maciuliile care delimiteaza pista pentru biciclete sunt in continuare... fantoma.  :twisted:

 


Re: Discutii dupa inaugurarea tronsoanelor 1-5 Serban

Si, in continuare, trotuarele sunt parcari pentru ca nu s-a mai continuat montarea stalpisorilor. Nightwolf, mai stii ceva?

 


Re: Discutii dupa inaugurarea tronsoanelor 1-5 someone

Azi in jur de 11.00 se imparteau amenzi celor care parcarsera pe pista de bicicleta.Politia era in zona clinicii Anima si aveau cativa clienti.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea tronsoanelor 1-5 Nightwolf

Serban wrote:
Si, in continuare, trotuarele sunt parcari pentru ca nu s-a mai continuat montarea stalpisorilor. Nightwolf, mai stii ceva?


Oprescu e la puscarie, aia de la administratia  strazilor si-a dat demisia, cine crezi tu ca mai face ceva? :)

 


Re: Discutii dupa inaugurarea tronsoanelor 1-5 Serban

Da-i naibii de nesimtiti, ca s-au apucat in decembrie 2014, pana sa intre la puscarie aveau timp sa termine. :x

Dupa sesizari multe la Politia rutiera, Politia locala, Adminsitratia strazilor, PMB si PS1, pe Kiseleff s-a rezolvat. Speram sa se rezolve si aici. E drept, nu prea i-am spamat, ca pe Kiseleff  :lol:. Ma apuc de treaba, ca vad ca da roade.

 



Re: Discutii dupa inaugurarea tronsoanelor 1-5 Serban

Veste buna!! A reinceput montarea stalpisorilor pe Buzesti. Din cate am vazut, au rezolvat coltul de la Piata Victoriei, care era dezastru.

Mai departe nu am mers, deci nu stiu pana unde s-au montat.

 


Re: Stiri si articole din presa andrei11

http://www.b365.ro/tunel-subteran-la-pa...41500.html
Aha, ploua, baietii stau in redactii si se fac ca muncesc, dau copy - paste la articole din arhiva. Acum pe bune, era mai bine daca nu postai articolul. E parere personala.
1) Nu aduce nimic nou in peisaj.
2) Sunt reluari.
3) Sunt de la prietenii nostri, b.365.ro

 


Re: Stiri si articole din presa URANUS

Noutatea e ca tunelul a fost inclus in strategia de dezvoltare ca altfel nu s-ar mai fi construit in veci. Si nici asa nu e sigur ca se va face candva. O sa zica prietenul nostru franar ND ca se distruge parcul.
P.S. Hai ca nu e rau termenul de 20 de ani! :)

 


Re: Stiri si articole din presa andrei11

Si este vreun avantaj ? Adica vreau sa spun  exista posibilitatea sa fie accesati niste bani ?
Oricum trebuie facut podul peste Splai si implicit peste Gh. Gheorghiu Dej / 6 Martie [sâc.  :shock: ], care pasaj trebuie corelat cu statia de metrou Hasdeu / M 4 ( M 6 ) - M 5, dar asta e o alta discutie si evident pentru alt topic.

 


Re: Stiri si articole din presa Florinds

Ma scuzati si nu atac pe nimeni, dar asemenea nebunie nu cred ca e posibil sa se realizeze. Noi nu suntem in stare sa facem un tunel sub o intersectie (Piata Sudului) si sa reparam gropile, sa fim seriosi. O linie de tramvai se face in 7 ani (daca nu si mai bine)...

Poate tunelul sa fie fie facut in 50 ani cu un santier de 50 ani. Nebunie...

 


Re: Stiri si articole din presa ByOnu

URANUS wrote:
prietenul nostru franar ND ca se distruge parcul


Deci un om care cere respectarea legilor si existanta tuturor avizelor la zi este un franar? Cu toata stima si prietenia, voi ganditi cand spuneti asta? Serios acum, ce ii reprosati lui ND? V-ati gandit vreodata ca daca ND n-ar fi avut dreptate niciodata, nu s-ar fi intarziat de fapt lucrarile. Daca primaria venea frumos cu toate actele la zi, ND n-ar fi putut sa opreasca / sa intarzie nicio lucrare. Treziti-va! Criticati oamenii doar pentru ca cer respectarea legii? Pai cum facem, cand vrem sa se construiasca ceva facem abstractie de lege si ii punem la zid pe cei care vor un oras mai bun? Nu vreti franari? Nicio problema, Oprescu are toate sansele sa candideze din nou. In ultimii 7 ani orasul a devenit un tomberon iar noi ii tragem la raspundere tot pe cei din societatea civila si ONG-uri care chiar au incercat sa faca ceva.

Revenind la subiect, si daca ar spune ca se distruge parcul n-ar fi asa? Ar spune o minciuna? Cei mai multi pomi sunt pe latura respectiva. Sa zicem merci ca este cineva care sa urle in locul nostru pentru a se replanta copacii. Dumnezeule, numai la cum sa circulati voi cu masina va ganditi. Parcuri, cartiere intregi, trotuare, nimic nu mai conteaza cand vine vorba de "constructia de sosele". Da domnule, si eu vreau sosele, ca imi rugineste masina in parcare, dar nu cu orice cost si doar daca totul este facut ca la carte si se are in vedere binele cel mai mare!

Imi permit sa fac off-topic cand se aduc astfel de remarci politice. :roll:

 


Go to page:  1  ... 16 17 18 19 20 21 22
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Diametrala Nord - Sud (Buzești - Berzei - Uranus)  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420647 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use