Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Achiziții de autobuze hibrid în perioada 2018-2022

181 posts, 67116 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13
 
 

📖 Pagination options
Re: Achizitii de autobuze hibrid in perioada 2018-2022 punmeister

Sunt 8 ani full-warranty.
Screenshot_20190624-203343_Drive.jpg (298.48 KB; downloaded 4315 times)
Screenshot_20190624-203731_YouTube.jpg (429.85 KB; downloaded 4312 times)

 


Re: Achizitii de autobuze hibrid in perioada 2018-2022 orex

Exista si ACUM un depozit central al STB (SAD), din care sunt livrate componentele pentru necesitatile autobazelor! Vezi intrarea vagonului nr. 11, zona Lizeanu. Cunoscatorii stiu! ;)

 


Re: Achizitii de autobuze hibrid in perioada 2018-2022 Albert

Am mai auzit de existența acestui depozit, dar nu cred ca e ceva foarte bine pus la punct...

 


Re: Achizitii de autobuze hibrid in perioada 2018-2022 punmeister

In mod normal piesele ar trebui sa vina la OMNIplus in Odaii, la fel cum piesele pentru Kent ajung la Happy Garage.

 


Re: Achizitii de autobuze hibrid in perioada 2018-2022 orex

@albert
Prin el (SAD) se onoreza toate solicitarile comenzilor de piese pentru autobaze si depouri de tramvaie si troielibuze!

 



Re: Achizitii de autobuze hibrid in perioada 2018-2022 CiprianTRB

Cam câte săptămâni ar trebuii sa mai dureze Evaluarea Financiara? Mai ajung în timpul mandatului "Duamnei" Firea?

 


Re: Achizitii de autobuze hibrid in perioada 2018-2022 PTMZ

Posibil până se face o lună de la finalizarea celei tehnice. Astea cred că vor fi singurele, alături de electrice, care vor ajunge în timp util.

 


Re: Achizitii de autobuze hibrid in perioada 2018-2022 orex

Numai cele hibrid ar avea sanse de a sosi in timpul actualului mandat (cca. 24%), asta daca incep livrarile in ianuarie 2020, conform cadentei contractuale, solicitata in livrare ( 1 buc in luna a cincea, cate 7 bucati in lunile a sasea si a saptea, respectiv 8 bucati in lunile a opta si a noua, s.a.m.d.)
Cele electrice, mai devreme de noiembrie 2020 n-o sa le vedem pe vreun traseu urban ( 10 bucati in luna a 11 a de contract, s.a.m.d.).
Astfel, ”duamna” ca sa se poata afisa cu/in electrice trebuie sa mai poata sa ia un mandat, asta din prezent nu-i suficient!   ;) :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Achizitii de autobuze hibrid in perioada 2018-2022 orex

Daca o LUNA (30 de zile),  fara doua zile, dureaza o evaluare financiara, la o licitatie cu un singur ofertant ne-am facut de ras, pe intreg mapamondul! :lol:  :lol:  :lol:
Departamentul de achizitii din PMB mai lucreaza? E jenant un astfel de termen, intrucat atunci cand ai trecut in etapa de evaluare financiara VEZI CLAR PRETUL OFERTAT. Pui intrebari, eventual, pentru conformitate si astepti raspunsuri, in consecinta, le evaluezi, validezi, dar nu O LUNA!
Inseamna ca unde este concurentialitate, treaba e de-a dreptul ”cotoioasa”!  :lol:  :lol: Ori laie, ori balaie?! :roll:

 


Re: Achizitii de autobuze hibrid in perioada 2018-2022 PTMZ

Șiiiii... A trecut o lună. Mai durează mult? Sunt ceva probleme?

 


Re: Achizitii de autobuze hibrid in perioada 2018-2022 cris_m

Si o sa mai treaca inca niste luni bune, mareata capitala iar va ramane codasa la modernizari, proiecte samd...

 


Re: Achizitii de autobuze hibrid in perioada 2018-2022 Albert

Anulata scrie pe ea. Probabil oferta nu se încadrează in buget si nu stiu pe unde sa scoată mâneca. :headbash:

 


Re: Achizitii de autobuze hibrid in perioada 2018-2022 orex

Daca era asa... din minutul unu se putea observa asta si nu se putea face NIMIC. Care o fi substratul de ne tin in suspans?! :think:

 


Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use