Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Achiziții de autobuze hibrid în perioada 2018-2022

181 posts, 66294 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 
 

📖 Pagination options
Re: Achizitii de autobuze hibrid in perioada 2018-2022 cris_m

Ia-ti scaun tapitat de acasa daca nu ti plac alea de plastic. Cu "civilizatia" unor "bucuresteni" scaunele alea ar deveni focar de infectie, mai ceva ca spitalele...

 


Re: Achizitii de autobuze hibrid in perioada 2018-2022 punmeister

Eu am zis ce scrie in CS.
Screenshot_20190313-103246_Drive.jpg (417.74 KB; downloaded 2878 times)

 


Re: Achizitii de autobuze hibrid in perioada 2018-2022 Albert

Eu am vazut cum sunt scaunele tapițate la MB Citaro. Nu sunt 100% tapițerie, sunt oarecum cauciucate și tari la atingere. Cred ca dacă ar fi sa verși ceva pe ele, nici nu cred ca intra apa in ele...

 


Re: Achizitii de autobuze hibrid in perioada 2018-2022 punmeister

Da, asa erau si cele de pe NGT-ul care a fost in probe.

 


Re: Achizitii de autobuze hibrid in perioada 2018-2022 cris_m

Albert wrote:
Cred ca dacă ar fi sa verși ceva pe ele, nici nu cred ca intra apa in ele...

Mai vedem pana la proba contrarie  :popa:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Achizitii de autobuze hibrid in perioada 2018-2022 Utilizator anonim

Tot se impregneaza orice ar fi. Pana si astea de plastic „absorb” intr-un fel jegul. As merge pe scaune din tabla de 2, sudate.  8-)

 


Re: Achizitii de autobuze hibrid in perioada 2018-2022 George

E bine că sunt cu ţapiţerie, toate ar trebui să fie, doar astea moderne nu sunt cu nimic mai prejos decât plasticul ăla care, vorba lui Utilizator anonim, absorb tot jegul şi arată absolut oribil.

 


Re: Achizitii de autobuze hibrid in perioada 2018-2022 ByOnu

Singurele care s-au dovedit a fi niste rebuturi lamentabile sunt cele de pe Citelis. In rest, la Citaro, Ikarus si V3A sunt foarte pasive la jeg.

Eu am vazut ce inseamna aia tapiterie pe Citelis. Never ever again for me. :bere:

 


Re: Achizitii de autobuze hibrid in perioada 2018-2022 George

Pareti oameni inteligenti, nu pricep de ce atata energie prost plasata pt a preveni un progres elementar. Exista tapiserii inteligente, antijeg si antivandalism, scaunul ala (singurul) de pe Citelis este complet nereprezentativ. Mergi prin Germania si mai vorbim atunci. Cat despre vandali, e plin si la ei. Si de colorati.

 


Re: Achizitii de autobuze hibrid in perioada 2018-2022 Trole

Fără să avem accente discriminatoare, dar între noi și ei e o diferență uriașă. De un cuvânt: SALUBRIZARE.
Și în afară se mai scapă chestii, se mâzgălesc diverse. Doar că sunt plătiți niște oameni și li se dau uneltele și substanțele necesare cu care să îndepărteze resturile și să șteargă ce alții au murdărit cu sau fără de voie.

 


Re: Achizitii de autobuze hibrid in perioada 2018-2022 punmeister

Ai sa vezi ca si in Germania se deseneaza mult, mai ales la metrou la Berlin sau pe ramele S-Bahn.
Cat despre vandalism:


 


Re: Achizitii de autobuze hibrid in perioada 2018-2022 aztec

Ikarus-urile galbene nu erau tot tapitate?

 


Re: Achizitii de autobuze hibrid in perioada 2018-2022 ByOnu

Ba da, si majoritatea scaunelor erau rupte si taiate voit pana la schelet. *Pe 117, 313 si 116 unde circulam cu ele.

 


Re: Achizitii de autobuze hibrid in perioada 2018-2022 Albert

Deci pana la urma, ce linii o sa primească hibride? Ca am înțeles ca s-au facut ceva modificări...

 


Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use