Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Otokar Kent C - 12

1437 posts, 394852 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 23 24 25 26 27 28 29  ... 103
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 Utilizator anonim

268 si 368 sigur. ;)

 


Re: Otokar Kent C - 12 Daddy

Utilizator anonim wrote:
Pe 312 vor fi masini de 10 metri. 313 din ce stiu nu primeste, Obregia are in principiu planificate 381 si 123.

Fie sunt numai zvonuri fie e o debandada in STB. 10 metri pe o linie care a fost recent suplimentata dupa ce au facut ce au facut cu 74 mi se pare prea mult si cred ca e un zvon. De asemenea, 312 are aprobat tot parcul cu autobuze electrice iar 123 total cu hibride, care vin probabil incepand cu anul viitor. Avem deci in 2018 autobuze de 12m, apoi in 2019 trecem la euro6 de 10m, apoi revenim la electric de 12m peste un an-doi.  Chiar nu inteleg aceasta rotatie, este normala? Oricum, am impresia ca nu se va respecta mare lucru din ce s-a scris in acele hotarari ale consiliului cu liniile pe care vor circula noile autobuze, troleibuze si tramvaie.

Daca discutia nu isi are locul aici rog moderatorii sa mute..

 


Re: Otokar Kent C - 12 cris_m

De unde stii ca vin la anul electricele? Eu zic ca sunt doar promisiuni si cam atat...

 


Re: Otokar Kent C - 12 punmeister

Nu mai e doar o promisiune, cererea de finantare pentru autobuze electrice a fost aprobata de CE la mijlocul lui decembrie cat si cererea pentru autobuze hibrid si troleibuze cu autonomie a fost si ea aprobata de AFM la final de 2018.

 


Re: Otokar Kent C - 12 cris_m

Au fost aprobate da, dar uitati amandoi ca e Romania, tara unde se fac 1000 de contestatii, se constata neconformitati pe parcurs, intarzieri samd. Realist eu zic ca abia in 2021 mai vedem vehicule noi  :popa:

 


Re: Otokar Kent C - 12 punmeister

Aici da, de acord, mai ales la autobuzele electrice.

 


Re: Otokar Kent C - 12 florin

cris_m wrote:
Au fost aprobate da, dar uitati amandoi ca e Romania, tara unde se fac 1000 de contestatii, se constata neconformitati pe parcurs, intarzieri samd. Realist eu zic ca abia in 2021 mai vedem vehicule noi  :popa:


Să nu uităm că e posibil să pună iar termen de depunere a ofertelor pe 15 august, să-l prelungească, iar apoi să uite apoi să-l actualizeze în SEAP/SICAP și să se anuleze iar automat licitația.  :lol:

 


Re: Otokar Kent C - 12 crys243

Pe 143 și 243 vor fi mașini noi?

 


Re: Otokar Kent C - 12 Puss in Boots

florin wrote:
cris_m wrote:
Au fost aprobate da, dar uitati amandoi ca e Romania, tara unde se fac 1000 de contestatii, se constata neconformitati pe parcurs, intarzieri samd. Realist eu zic ca abia in 2021 mai vedem vehicule noi  :popa:


Să nu uităm că e posibil să pună iar termen de depunere a ofertelor pe 15 august, să-l prelungească, iar apoi să uite apoi să-l actualizeze în SEAP/SICAP și să se anuleze iar automat licitația.  :lol:


E de pariat o astfel de situatie. Ar exemplifica perfect cum se fac lucrurile la noi :D Eu am un dram speranta sa se miste totusi ceva mai repejor in ideea ca dna Firea sa iasa in campanie cu ceva mai concret decat iar promisiuni. Nu ca si alea n-ar prosti lumea. Se prosteste fara intrerupere "since 1990", cum ar suna o placuta moderna menita sa arate "experienta" :D

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 Tom

Astăzi am avut prima întâlnire mai apropiată cu un "Șîkîdîm" C-12. În general mi-au făcut o impresie bună, dar în mare parte pentru că sunt noi. Motorul pare să meargă foarte turat, iar șoferul mergea foarte încet pe ultima parte a traseului pe care am mers cu autobuzul acela, poate ca să evite efectul "de trenuleț" cu autobuzul din față, deși unde am urcat, distanța între ele fusese de vreo 5 minute.
Am observat ceva ca niște șine în zona opusă ușii 2 înspre față, nu știu dacă erau pentru posibilitatea montării altor scaune sau pentru altceva.
Ce pot spune este să dea Domnul să meargă bine. Sau cum ar scrie turcii pe autobuzele lor: "Allah Korusun". :D

 


Re: Otokar Kent C - 12 rosetti61

Sinele sunt pentru incadrarea scaunelor rulante sau a carucioarelor si au si rol de antiderapare.

 


Re: Otokar Kent C - 12 alexandru_minciu91

6417 / 336 astepta tractarea in statia Carol Davila, sens Piata Rosetti, la ora 17:30.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 Utilizator anonim

Au venit turcii si l-au remediat cateva ore mai tarziu. Tractarea nu vine la Otokar decat daca chiar e mort total autobuzul. E treaba turcilor sa le repare si autobuzele nu pleaca de acolo decat reparate.

 


Re: Otokar Kent C - 12 Costin

Deci garantia functioneaza corect, cel putin pana acum. Nu uitati ca atuul principal al acestei achizitii de autobuze e garantia, nu modelul in sine. Si asta ar trebui sa urmarim ca se intampla cum trebuie.

 


Go to page:  1  ... 23 24 25 26 27 28 29  ... 103
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use